Elvis

• Česko Elvis zblízka (více)
Trailer
Dokumentární / Hudební
USA, 1970, 97 min (Special Edition: 94 min, Alternativní 92 min)

Po dlouholetém opuštění hudebního světa a budování herecké kariéry se Elvis Presley na konci šedesátých let rozhodl vrátit na hudební pódia a vzít si zpět své království. Vyvrcholením jeho snahy byla série koncertů v Las Vegas v polovině roku 1970. Dokument poskytuje autentický pohled na Presleyho návrat k živým vystoupením se vším, co k tomu patří. K vidění tak jsou záběry ze zákulisí, od zkoušek se skvělou kapelou i sboristy, přes odpočinek a vtípky před koncertem, až po strhující vystoupení před nadšeným publikem. Fanoušci na tuto speciální událost přijeli ze všech koutů světa a nechyběly ani zářivé hvězdy filmového a hudebního průmyslu. Série jeho koncertů nakonec překonala všechna očekávání a zcela oživila kariéru krále rokenrolu. (Česká televize)

Trailer

Theker

Elvis - Takí sme boli..... Dokument zo skúšok a zo šiestich predstavení v Las Vegas..... Elvis bol len jeden... aj ked nieje mojou osobnou jedničkou, tak mi nič nebráni v tom dať tomuto dokumentu plný počet, pretože to bola šou ako sa patrí... a keď Elvis počas Love me tender zišiel dole do hľadiska a bozkával faninky a potriasal si ruku zo všetkými na okolo, tak na to asik tak ľahko nezabudnem... Hehe, pripomenul mi tým pápeža :) ()

Autogram

Elvis spieva. Najskôr v štúdiu, potom na koncertnej skúške a nakoniec a najdlhšie na koncertoch. Tam dokonca pri prechádzke publikom za zvukov Love me tender vybozkáva množstvo fanyniek. Taká pusa od Kinga musel byť určite nezabudnuteľný zážitok. Nie je to za plný počet, keďže nie som fanúšik Elvisa, ale počas filmu som sa ním takmer stal, keď som si musel mimovoľne podupkávať a hlava tiež nezostala v kľude.  –––– Co se to stalo? –––– Myslíte to vážně, nebo to jen hrajete? ()

Kinison

Bez zbytečných komentářů, "nepublikované" záběry z příprav, které Elvise přiblíží jinak než jen jako uhlazenou ikonu rock'n'rollového krále. I když na pódiu i v sále to šlapalo a byl King. Spíše jen pro fanoušky nebo hudební nadšence. Nic víc tam není. Prostě studio chtělo natočit koncert jedné z jejích hvězd. ()

nascendi

Videl som niekoľko dokumentov o Elvisovi a ak by som mal charakterizovať práve dopozeraný, tak stačí jedno slovo - zaujímavý. Zaujímavý najmä preto, že sleduje Elvisa od "kuchyne", kde precizuje podobu skladieb, ktoré potom odznievajú na koncerte. Pri pohľade do "kuchyne" som ocenil jeho vtip, potrebu baviť sa, i primeraný exhibicionizmus, pri ktorých nestrácal zo zreteľa profesionalitu, ktorá potom našla plné uplatnenie pri koncertoch. ()