Nedžimaki seirei senki: Tenkjó no Alderamin (TV seriál)

• Japonsko

ねじ巻き精霊戦記 天鏡のアルデラミン

• Japonsko

Nejimaki seirei senki: Tenkyō no Alderamin

Alderamin on the Sky

Animovaný / Akční / Drama / Dobrodružný / Fantasy / Válečný

Japonsko, 2016, 13x24 min

Samo o sobě to je sice nedokončené, ale jako začátek k většímu celku strhující. Doslova se zde nabízí srovnání s LOGH (Legend of Galactic Heroes), kde také máme dva celky, které proti sobě vedou válku a dva geniální velitele. V tomto seriálu je ale podstatná část prostoru věnována pouze říšskému veliteli Solorkovi (který zde z LOGH spíše připomíná republikánského velitele Janga Wen-li) a jeho druhům s tím, že jeho republikánský protějšek se objeví až v několika posledních dílech. Na rozdíl od LOGH zde není dějový záběr tak široký a je zde mnohem méně postav. To však rozhodně nesnižuje kvalitu celého seriálu. Úplné hodnocení ale bude mít smysl až v případě, že bude seriál dokončen.(16.5.2017)

Tak tentokrát mě Madhouse nezklamal a tak je Alderamin on the Sky zajímavá a sympatická podívaná. První díl neměl sice tak strhující tempo jak by název "bouřlivé setkání" napovídal, ale v podstatě přesně vystihl co se tam událo. Potkalo se pár docela zajímavých lidí, které se sice zase jednou odlišují barvou vlasů, ale také mají docela zajímavé povahy a hlavní hrdina z nich na mě působil asi nejlépe. No a byla tam bouřka... Úvod určitě zaujal, představení postav i lehký nástin prostředí se povedl. Animace i hudba velmi dobrá. V dalších dílech se stále více seznamujeme s postavami a především s hlavním hrdinou, který je dle mého neskutečně sympatický a ta jeho lenost a vychytralost s kterou dokáže s minimem úsilí zvítězit a dosáhnout svého je mi prostě velmi blízká a moc se mi to líbí, navíc ten jeho proslov k vojákům o tom, že lidská lenost byla hybatelem pokroku, jsem kvitoval s nadšením. Zkrátka Ikta Solork je zase jednou postava velmi originální a dle mého hodně dobrá. Navíc i ostatní charaktery jsou dosti povedené a drsnou Yatori asi nejde nemít rád... Dál musím započítat vojenské strategie a bitvy, což mě jakožto vášnivého hráče strategických her prostě baví... Takže většina věcí na mě velmi dobře funguje a jsem zvědavý zda se někdy dozvím, kam se bude ubírat příběh, který závěrečná episoda pěkně zamotala, protože princezna a její plán mě prostě hodně překvapil. Doufám, že bude druhá série (ale je to Madhouse takže...), ta první byla opravdu velmi dobrá. 8,5/10(9.7.2016)

Příjemné překvapení letní sezóny roku 2016. Ne přímo ukrutně zábavné, ale vskutku ojedinělé. Připomnělo mi to trochu časy minulé, kdy ještě mělo anime nějakou kvalitu. Příběh je zde spíše nastíněn, nijak nerozvinut, lze vidět, že by mu prospělo okolo 50 episod, ne-li více. Postavy zajímavé, občas přehnané, ale nic, za co by se usekávaly prsty. Shakugan no Shana dospěla a je z ní rudovlasá krasavice. Celkové dojmy jsou - viděl, líbilo, znovu koukat nebudu (tak dobré to nebylo). Poklidnější děj, zajímavé zvraty, alespoň trochu zapamatovatelné charaktery. Poklidných 65%(24.10.2016)

• Larky

Hodně špatné. Nejimaki seirei senki je tak neuvěřitelně béčkový blábol, že jsem jen čekal, kdy z nějakého rohu vykoukne Arnold Schwarzenegger s kulometem. -------- Hlavní hrdina je úplně dementní a dokáže velet ještě větší bandě kreténů a jednou se ve světe, kde žijí asi jenom idioti stane velkým vojevůdcem. Jeho cesta je pak protkána hláškami, které jakoby vypadly z nejhorších akčních shitů z 80. let. -------- Ikta, hlavní hrdina, je tisíckrát viděným prototypem neschopného idiota, který myslí hlavně na ženské prsa a zadečky a je neschopnější víc než většina členů české vlády. Pak ale přijdou momenty, kdy jde do tuhého a Ikta najednou úplně přepne svůj morální i inteligenční kompas a najednou je z něj totální borec, který všechno vyřeší. Opravdu uvěřitelné. -------- Aby náhodou scénář alespoň chvíli nepůsobil zcela neoriginálně a stupidně nechybí ani Iktova prsatá rudovlasá kamarádka z dětství, která ho sice má ráda, ale dává to najevo zejména tím, že Iktovi co chvíli uštědří kopačku do xichtu. Místy jsem měl díky tomu pocit, že znova sleduji příšernou Love Hinu.------- Celý scénář, jakkoliv si dokážu představit cestu budoucího vojevůdce jako super nápad, působí jako slepenec mnoha věcí, které jsem už v Anime viděl milionkrát, navíc to pospolu ani moc nesedí ------- Toho dobrého pak už moc nezbývá, opening je fajn, celé to dobře vypadá a pár vtipů taky ušlo, ale jinak je to velká, neoriginální béčková akční blbost ve které ani ta akce za moc nestojí. Silná 1*(18.5.2017)

Tak tohle bylo trochu zklamani. Potencial ma tento pribeh obrovsky, animace je povedena, ale to dejove zpracovani se mi vubec nelibilo! Kde se vzal, tu se vzal genialni strateg, ktery ma vsechno na haku a je schopen nejakou fintou porazit kazdyho, i kdyz jde proti nemu desetinasobna presila a vojenska hirearchije mu vdzy poskytne dlazdenou ulicku k vedeni armady. Navic ma u sebe savlozubou holku, ktera nelitostne masakruje vsechny nepratele kolem sebe... A nemohu rypnout do jejich "vyskove nemoci" na kterou zemrou kvanta vojaku. Jsem horolezec a do 4500 m n. m. se na vyskovku neumira! Teda krom jednoho Lotyse, kterej nam v BC na Noshaqu malem umrel. Nicmene z tisice lidi, co jsem v takove vysce potkal, byl v ohrozeni zivota jediny a to jsme zadne DIlurany a podobne pilulky na vyskovou nemoc nebrali.(28.3.2017)