Time Travel šódžo: Mari Waka to hačinin no kagakuša-tači (TV seriál)

• Japonsko

タイムトラベル少女 ~マリ・ワカと8人の科学者たち~

• Japonsko

Time Travel shōjo: Mari Waka to 8-nin no Kagakusha-tachi

Time Travel Girl: Mari & Waka

Animovaný / Historický / Sci-Fi

Japonsko, 2016, 12x26 min

Něco jako Byl jednou jeden vynálezce v japonském pojetí. Zkrátka takové docela pohodové lehce naučné anime, kde se setkáváme s nějakými těmi známými vynálezci, přijdeme na to jak uskutečnili své objevy a dozvíme se pár vědeckých faktů. To vše podbarvené jistou dějovou linkou, v které se víceméně dozvíme, proč hlavní hrdinka cestuje v čase a proč po jejím otci pátrá jistá tajemná organizace. Jako nápad je to zajímavé, ale provedení je takové nic moc. Hlavní hrdinka je energické děvče, ale většinou na mě působila spíš dosti hloupě a ani z ostatních charakterů nikdo nijak výrazně nezaujal. Tajemná linie o cestování časem a fakt, že pana profesora (otce hlavní hrdinky) kdosi hledá na mě nepůsobily nikterak úchvatně a spíš bych řekl, že tam žádná velká atmosféra, která by mě hnala k tomu chtít znát odpovědi a zajímat se o příběh, prostě nebyla. Takže nemůžu říct, že bych byl nějak extra uchvácen, ale trochu zajímavé to bylo a dívat se na to vcelku bez problému také dá, takže u mě neslaný a nemastný, trošku slabší průměr. 4,7/10(9.7.2016)