poster

Fukigen na Mononokean (TV seriál)

 • Japonsko

  不機嫌なモノノケ庵

 • USA

  The Morose Mononokean

Animovaný / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2016, 13x24 min

 • SonGokussj
  **

  Fukigen na Mononokean je velmi slabý odvar výborného Mushishi, nebo spíše Natsume Yuujinchou. Ústřední hrdinové za celou dobu nepostoupí žádným vývojem charakteru, ubulený Ashia je neuvěřitelně protivný svým ustavičným fňukáním a zdrobňováním všeho okolo sebe. Blonďák je zas protivný svou zabedněností, kterou vždy na konci dílu lehce potlačí, protože se z něčeho použí, ale v dalším díle je opět stejný jak v předchozím. Seriál tak nemá žádný vývoj, Youkaji charaktery jsou tam spíše na okrasu, než že by si je člověk zapamatoval. A konec? O konci mi ani nemluvte. Tak dlouhej "monolog" jsem už dlouho neslyšel. Ashiyu bych neradši nafackoval, protože tak sebekritického, sebeshazujícího a sebezničujícího člověka jsem v anime už dlouho neviděl. A Blonďák tomu fakt moc nepomáhá, když se chová stále stejně, odsekává ho a říká, jak je nepoužitelnej. Vyvrcholení série je naprostý propadák a nějaké plusové body dávám hlavně za pár vtipných dialogů, Yahika a hlavně občas úžasné texty samotného Mononokeana. Rád bych řekl zklamání, ale už od začátku jsem v moc nevěřil, takže... Fádních 45%(6.7.2016)

 • skretik
  *****

  ak sa vam paci mushishi... tak toto ma podobnu atmosferu... aj ked menej vaznu... ale celkovy dojem super, velmi dobre sa to pozeralo, vobec by som sa nenahnevala, keby bola druha seria :)(11.2.2018)

 • Jeoffrey
  ***

  Další z anime ve stylu Mushishi, nebo Natsume yūjinchō, kde se svět hemží tajemnými tvory, tady zase jednou Youkai (démony), kteří ale vlastně nejsou zlí, spíš jen nepochopení a tak je třeba nějakého toho charakterního hrdinu, který je bude vymítat, nebo se jim i lidem jimi posedlými snažit pomoct. Bohužel hloubkou, zajímavostí a charismatem hlavních postav se to ke zmíněným titulům jen velmi vzdáleně blížilo. Jistě občas tam takový ten příjemný "feeling" byl, ale rozhodně to nebylo nic intenzivního a hlavně to nikdy nevydrželo déle, než pár minut. Některé episody byly mírně nadprůměrné, ale finální zápletka i s jejím rozuzlením byla zase jednou jen prachobyčejným klišé. Ale i tak to byla občas docela sympatická podívaná, která ale moc hluboko nepronikla a vlastně hlavní co mi přinesla je fakt, že se nyní mnohem víc těším na novou sérii mnohem povedenější "Knihy kamarádů" 5,5/10(3.7.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace