Fukigen na Mononokean (TV seriál)

• Japonsko

不機嫌なモノノケ庵

The Morose Mononokean

Animovaný / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2016, 13x24 min

• SonGokussj

Fukigen na Mononokean je velmi slabý odvar výborného Mushishi, nebo spíše Natsume Yuujinchou. Ústřední hrdinové za celou dobu nepostoupí žádným vývojem charakteru, ubulený Ashia je neuvěřitelně protivný svým ustavičným fňukáním a zdrobňováním všeho okolo sebe. Blonďák je zas protivný svou zabedněností, kterou vždy na konci dílu lehce potlačí, protože se z něčeho použí, ale v dalším díle je opět stejný jak v předchozím. Seriál tak nemá žádný vývoj, Youkaji charaktery jsou tam spíše na okrasu, než že by si je člověk zapamatoval. A konec? O konci mi ani nemluvte. Tak dlouhej "monolog" jsem už dlouho neslyšel. Ashiyu bych neradši nafackoval, protože tak sebekritického, sebeshazujícího a sebezničujícího člověka jsem v anime už dlouho neviděl. A Blonďák tomu fakt moc nepomáhá, když se chová stále stejně, odsekává ho a říká, jak je nepoužitelnej. Vyvrcholení série je naprostý propadák a nějaké plusové body dávám hlavně za pár vtipných dialogů, Yahika a hlavně občas úžasné texty samotného Mononokeana. Rád bych řekl zklamání, ale už od začátku jsem v moc nevěřil, takže... Fádních 45%(6.7.2016)

ak sa vam paci mushishi... tak toto ma podobnu atmosferu... aj ked menej vaznu... ale celkovy dojem super, velmi dobre sa to pozeralo, vobec by som sa nenahnevala, keby bola druha seria :)(11.2.2018)

Další z anime ve stylu Mushishi, nebo Natsume yūjinchō, kde se svět hemží tajemnými tvory, tady zase jednou Youkai (démony), kteří ale vlastně nejsou zlí, spíš jen nepochopení a tak je třeba nějakého toho charakterního hrdinu, který je bude vymítat, nebo se jim i lidem jimi posedlými snažit pomoct. Bohužel hloubkou, zajímavostí a charismatem hlavních postav se to ke zmíněným titulům jen velmi vzdáleně blížilo. Jistě občas tam takový ten příjemný "feeling" byl, ale rozhodně to nebylo nic intenzivního a hlavně to nikdy nevydrželo déle, než pár minut. Některé episody byly mírně nadprůměrné, ale finální zápletka i s jejím rozuzlením byla zase jednou jen prachobyčejným klišé. Ale i tak to byla občas docela sympatická podívaná, která ale moc hluboko nepronikla a vlastně hlavní co mi přinesla je fakt, že se nyní mnohem víc těším na novou sérii mnohem povedenější "Knihy kamarádů" 5,5/10(3.7.2016)