New Game! (TV seriál)

ニューゲーム

New Game!

Animovaný / Komedie

Japonsko, 2016, 12x24 min

O tom jak se tvoří počítačové hry (nebo třeba kreslí manga) jsem už pár anime viděl. Stejně tak jsem viděl anime o dívkách, kterým má být 20-30 let a všechny vypadají jako roztomilé lolitky. Takže co je v "Nové Hře!" vlastně nového a originálního? V podstatě nic a tak jsem se jenom v poklidu díval, jak skupinka roztomilých "děvčátek" s docela zajímavými charaktery vytváří novou hru, kamarádí se a občas vtipně a občas hloupě společně komunikují a zažívají běžné i originální pracovní situace. Takže taková hodně příjemná a občas vtipná záležitost kde je však jednou z hlavních věcí, co mě zaujala, jak věrně některé procesy a programy autoři vyobrazují. Výsledný dojem je u mě někde mezi dobrým a chvalitebným, ale nakonec se přikloním k lepšímu hodnocení... 6,8/10(31.7.2016)

Tohle jsem bral spíše jako takovou oddechovku, kdy každej řeší nějaké to pracovní prostředí a k tomu je tu ještě menší náhled za oponu tvoření her. Zase všude plno přátelství, které je doprovázeno nějakými těmi zvraty a každý si prostě musí pomáhat navzájem že? Na jednu stranu to není úplně strašný téma, ale vzhledem k tomu, že to člověk vidí skoro všude, tak se to trochu omrzí a nemůže na tom stavět příběh jako na jednom z hlavních faktorů. Každopádně nejvíc mě tu zaujal ona lehká nenucená vtipnost (především závěrečná scénka v posledním díle neměla chybu :D). Animace je celkem dobrá a hudba průměrná.(20.9.2016)

Po několika dropech jsem si už zoufal, že není anime co by mě bavilo... Ale pak jsem narazil na tenhle nádherně pulzující kus a zase mě život těšil... Poslední 3-4 díly trochu ztrácely dech, ale absolutní závěr byl bombastický a všechno zachránil. :D Kupodivu žádná postava se mi nezaryla pod kůži, panty shots to klidně mohlo vynechat, ale iyashikei efekt to mělo suprový. Aspoň na mě. Dávám skoro 4,5 a těším se na druhou sérii.(21.9.2019)

• Nirish

Kolega z práce (sdílíme vášeň pro videohry a pracujeme v officu) mi tohle anime mlátil o hlavu asi týden, jak mě to bude bavit, spousty legrace, super plot a tak... no... a tak. Kdo má rád roztomilé lolies, které dělajá neustále *kyaaaaaah senpai mi napsala* *kyyyyyyah poslala sem senpai smajlíka* s občasnými průstřihy na pantyshots/boobieshots/podivnělesbicképohledy v prostředí officu (kde z nějakého "podivuhodného" důvodu pracují jenom ženy), tak směle do toho všema dvaceti. Jestli čekáte zápletku a něco smysluplného a koukatelného, spaste svoje duše a drahocenný čas. Cliché nad cliché posypané ecchi fan servisem bez reálného plotu aka např. hlavní loli 10min řeší, jak oslovit kolegyni po chatu. A je to samozřejmě strašně cute a *kyyyah*. Nevydržela jsem víc jak 20min prvního dílu, už jen kvůli tomu high pitch nonstop ječení, na které se mě ptal i manžel "proč tam ty holky furt tak řvou?". A to mám za sebou nějakých 40+ anime. P.S. Můj komentář zní asi dosti zapškle, ale jako fanda Ghost in the Shellů, Cowboy Bebopů, Death Notů atp. na tohle prostě nemám.(1.9.2016)