Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bezcharakterný advokát Billy Halleck (Robert John Burke) zrazí pri nezodpovednej jazde autom Cigánku z jarmoku, ktorý prišiel do mestečka Fairview. Vďaka jeho reputácii mu ale ani len nevezmú vodičský preukaz. Po odchode zo súdnej sály sa ho dotkne starý Cigán a uvalí naňho kliatbu. Halleck začne v nasledujúcich dňoch drasticky chudnúť. Na pomoc mu v poslednej chvíli prichádza jeho nedávny klient - schopný newyorský mafián Richie Ginelli (Joe Mantegna) Filmovej adaptácie románu Richarda Bachmana Thinner sa ujal Tom Holland, režisér Detskej hry a Časožrútov (podľa knihy Stephena Kinga, ktorý sa v dnešom filme mihne ako Dr. Bangor). (tron)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (112)

igi B. 

všechny recenze uživatele

Námětem působivě bizarní a ve vztahu k >jistým< americkým >spoluobčanům< i tak nějak >mile nekorektní< horůrek, formou pak však film zpackaný snaživě nejapným téměř televizním režijním zpracováním i machou imbecilně přehrávajících "bílých mužů z města"... Hm... Tak za takhle zabitou šanci by si tvůrci snad zasloužili proklít! . . . "Zhebni...", Tome Hollande... %-[ - - - - - (Poprvé viděno 26.2.2010 na ČT1, bohužel s tradičně otravně mizerným českotelevizáckým dabingem a v podivně ořezaném obrazu, hodnocení 422., hubený komentář zde zklamaný a i bez jahodového koláče otrávený jako mnohý - 27.2.2010) ()

TheRaven 

všechny recenze uživatele

Předem upozorňuji, že opět film nehodnotím z hlediska zadaptování, páč knihu jsem nečetl, zatím. V poslední době se mi do rukou dostalo vícero kingovek, tohle byla už asi šestá za poslední měsíc. Musím však konstatovat, že jednoznačně ta nejhorší. Filmu chybí jakákoliv hutnější atmosféra a ani děj není tontokrát žádným zázrakem. Závěr filmu nepřekvapivý a taktéž bez nějakého výraznějšího vrcholu. když se na to podívám celkově, tak na mě celý nímek zapůsobil asi tak, jako jedna z průměrných epizod seriálu Veřte - Nevěřte. I kdyby se celý snímek stáhnul do těch 10 minut, nic by na kvalitě neztratil. ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Další adaptace Kinga a opět to horor připomíná jen vzdáleně, taková dietní dávka hororu. Nicméně je pravda, že to má celkem solidní nápad a hubnutí je provedený fakt bravurně, ale moc nevim, co bych na tom moh považovat přinejmenším za napínavý, ale na druhou stranu konec je povedenej a aspoň zábavnej ()

tron 

všechny recenze uživatele

Adaptácia novely Richarda Bachmana. Áno, Bachman je pseudonym Stephena Kinga, ale Bachman má úplne iný štýl písania, preto treba prízvukovať, že nejde o čistú kingovku, ale skôr o bachmanovku :-) Na Bachmana nemusím, ale Kliatba (pod takýmto názvom to vyšlo v slovenčine) sa mi páčila, bavila ma. Filmová adaptácia, ktorej sa v roku 1996 ujal zručný remeselník Tom Holland (prvá DETSKÁ HRA, kingovka ČASOŽRÚTI), sa v podstate vydarila tak dobre, ako sa len vydariť mohla. Neviem si predstaviť, ako lepšie by sa príbeh o obéznom advokátovi, ktorý kvôli orálnemu sexu zrazí Rómku, ktorej otec naňho uvalí kliatbu extrémneho chudnutia, ešte dal sfilmovať. Určite potešia fajn masky (desivou kliatbou sú postihnutí i ďalší obyvatelia mestečka, ktorý advokáta skorumpovane oslobodili), dobre vybudovaná atmosféra, aj herecké obsadenie. Ale ako v knižke, i vo filme ma aj tak najviac bavil škodoradostný záver (a výborná postava mafiána, ktorý pomáha hlavnej postave). P.S. Stephen King má cameo Dr. Bangora. ()

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Pana Kinga uznávám jako věřící svého Boha, neb jeho horory se opravdu horory jen netváří. Název filmu jako vystřižený z mota klubu plnoštíhlých, nápad taky docela slušný. Horší je to provedení jež se potácí na okraji videoprodukce a i přes slušné herecké výkony se jedná spíše o slabší hororové dílo. Jistěže nabízí slušnou porci napětí a jistého druhu originality, žel scénář je trochu těžkopádný. Skvělou roli tu sehrál Joe Mantegna, jež se jan nenápadně a hlavně účinně zastrašit ty romské poutníky. Zkrátka klidně to vyzkoušejte, úplně zklamaní rozhodně nebudete. Ale zas ani moc unešení ba až nadšení. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (5)

  • Stephen King, který je autorem knižní předlohy, si ve filmu střihl cameo roli. Ztvárnil postavu lékárníka Dr. Bangora. Bangor je město v americkém státě Maine, ve kterém King žije. (Zdroj ČSFD)
  • U Halleckových nad jídelním stolem můžeme vidět plakát s obrazem „Breakfast Time“ od malíře Wayne Thiebauda (1920–2020). (Petsuchos)
  • Snímek byl promítán spolu s krátkým filmem Ghosts (1997) ve vybraných kinech po celém světě. (Roman.Ticka)

Reklama

Reklama