Zhubni!

Thinner

Schradni!

Horor / Thriller

USA, 1996, 92 min

Ale hej. Vlastne musím povedať, že na mňa ten film zapôsobil hádam viac než nijako zvlášť úchvatná Kingova ( pardón - Bachmanova !) predloha. Minimálne si z neho aspoň niečo zapamätám - aj keď to možno bude iba tá divoká rómska šťabajzna... Vyzerať tak cigánky u nás, už dávno sedím v izbe nad pahrebou z rozrúbaného nábytku a vykrikujem nezmysly do ukradnutej Nokie...(4.3.2010)

Další adaptace Kinga a opět to horor připomíná jen vzdáleně, taková dietní dávka hororu. Nicméně je pravda, že to má celkem solidní nápad a hubnutí je provedený fakt bravurně, ale moc nevim, co bych na tom moh považovat přinejmenším za napínavý, ale na druhou stranu konec je povedenej a aspoň zábavnej(26.2.2009)

• swed

Tyhle Kingovy adaptace mají vesměs jedno společné- jsou nepodařené. Zhubni není vyjímkou. Béčková režie a podprůměrné herecké výkony, za vlasy přitažený scénář, který se nelogicky potácí od jedné situace k druhé (ten chlap ze samopalem byl na mě skutečně moc) a nakonec skončí rádoby šokující pointou. Když se na film podívám z jiné stránky, vlastně jsem se bavil. Ten film je totiž tak špatný, až je dobrý (pro masochisty :). 3/10(12.4.2009)

Pravdepodobne prvá Kingová adaptácia, ktorú som vôbec videl a to ešte ako veľmi malý a pamätám sa, že vtedy sa mi to hrozne páčilo, aj keď som sa potom príšerne bál. Teraz po rokoch keď som ju videl znovu páči sa mi skoro rovnako. Dobrí herci, čierny humor a niekoľko mrazivých scén. Bodaj by všetky kingovky boli takto dobré.(11.6.2007)

Vždyť to píšou pořád: Kouření škodí zdraví a zabíjí!!! Od filmových adaptací Kingova (potažmo Bachmanova) díla nečekám nijak moc, takže nejsem ani moc zklamaný. A obzvláště u filmů, jejichž literární předlohu jsem dosud nečetl, to občas je alespoň ucházející. Stejně jako v tomto případě. Prostě takřka klasická kingovská oddechovka, v literární podobě s největší pravděpodobností zcela jistě lepší, než v této, ale na pozdní večer to prostě postačí. Už kvůli Kari Wuhrer... Trošku mě zklamal závěr, ale jinak všechno v mezích normy. 2,5*(7.4.2013)

• - Stephen King, který je autorem knižní předlohy, si ve filmu střihl cameo roli. Ztvárnil postavu lékárníka Dr. Bangora. Bangor je město v americkém státě Maine, ve kterém King žije.

• - Spoiler: Režisér Tom Holland nebyl spokojen se závěrem filmu. Původní zakončení, které bylo více věrné tomu z Kingovo knižní předlohy, bylo změněno producenty po testovacích projekcích, jelikož sklidilo velký počet negativních reakcí.

• - Snímek byl promítán spolu s krátkým filmem Ghosts (1997) ve vybraných kinech po celém světě. (Roman.Ticka)