Zhubni!

Thinner

Schradni!

Horor / Thriller

USA, 1996, 92 min

Tak aby bolo jasné Thinner je nehorázny (ale fakt NEHORÁZNY) shit, kde logika nemá miesto. Je to čistý "chill out", pričom Kingova (Bachmanova) kniha (podľa mňa priemerná) nebola až tak ironická a ujetá ako toto "dielo". To čo sa deje tu je fakt na "pobavenie" (ak viete oceniť "béčkovú krásu"). Robert John Burke je totálne herecké drevo, ale väčšieho psychopata som už fakt dlho nevidel, tá jeho mimika- WAW! To čo sa deje posledných 10 minút (keď na scénu nastúpi výborný jahodový kolačik) je absolútny WTF!!!!!!! Krásne úchylné sračkoidné dielo vhodné na jedno pozretie..tie tri *** treba brať s veeeeeeeľkou rezervou :)))(24.11.2008)

Každý si při čtení knihy vytvoří určitou představu … a pak to filmaři pojmou po svém… a vy se nestačíte divit. Ta moje podoba cikána s uhnívajícím nosem je mnohem efektnější, což je zcela pochopitelné, když tuto zdařilou předlohu napsal Richard Bachman. Nicméně nebylo to, až tak tragické … a to hlavně díky tomu, že to přímo na place jistil Stephen King.(14.12.2012)

Pravdepodobne prvá Kingová adaptácia, ktorú som vôbec videl a to ešte ako veľmi malý a pamätám sa, že vtedy sa mi to hrozne páčilo, aj keď som sa potom príšerne bál. Teraz po rokoch keď som ju videl znovu páči sa mi skoro rovnako. Dobrí herci, čierny humor a niekoľko mrazivých scén. Bodaj by všetky kingovky boli takto dobré.(11.6.2007)

S cigánmi je neradno sa zahravat. To sme zistili uz vo filme Drag Me to Hell a potvrdil to aj tento film. Chlapik kvôli nepozornosti zrazi staru ciganku a vyviazne z toho a tak jej este starsi otec uvali na neho a par dalsich ludi, ktori mu pomohli zahladit stopy, hnusnu kliatbu vdaka ktorej nas hrdina zacne rapidne chudnut. Jedine stastie ma v tom, ze predtym bol dost vyzraty, takze ma o nieco viac casu, kym chcipne. Hned na zaciatok napisem, ze vysledkom je jedna z najlepsich hororovych adaptacii Stephena Kinga, ktory sa tu aj mihne ako predavac v lekarni. Film ma perfeknte vybudovanu atmosferu a fyzicka premena hlavneho hrdinu je pôsobiva. Trochu zvlastne pôsobi postava mafiana, ktoreho hra Joe Mantegna. Na jednej strane je neskutocne zabavna, ale zaroven narusa temnu komornu atmosferu a robi z filmu najprv komediu a v zavere zase tupy akcny film. Ale aspon je akcia kvalitne prevedena. Trochu ma sklamal aj ironicky zaver, ktory bol od chvile, ked cigoš zbavi hlavneho hrdinu kliatby, dost predvidatelny. Nenazval by som to nejakou velkou slabinou, len to mohlo byt natocene nepredvidatelnejsie. Napriek tomu a obcas nekonzistentnej atmosfery filmu je vysledok uchvatny a ja som z filmu nadseny. 8/10.(26.2.2016)

V porovnání s Kingovou předlohou film rozhodně neobstojí. Což je ale, až na pár výjimek, běžná věc. Na Kinga celkem uzoučká kniha, možná spíš novela (něco málo přes 200 stran) je i tak Hollandem odvyprávěná zbytečně překotně. Což má za následek, že film celkem rychle uteče a divák se ani moc nenudí. Ale že by to byl dobrej film, to teda ne a už vůbec se nejedná o dobrou adaptaci. Výběr herců taky stojí za prd. Tom Holland se podobně odfláknutým způsobem vypořádal i s další výbornou Kingovou novelou Časožrouti.(27.10.2012)

• - Spoiler: Režisér Tom Holland nebyl spokojen se závěrem filmu. Původní zakončení, které bylo více věrné tomu z Kingovo knižní předlohy, bylo změněno producenty po testovacích projekcích, jelikož sklidilo velký počet negativních reakcí.

• - Snímek byl promítán spolu s krátkým filmem Ghosts (1997) ve vybraných kinech po celém světě. (Roman.Ticka)

• - Stephen King, který je autorem knižní předlohy, si ve filmu střihl cameo roli. Ztvárnil postavu lékárníka Dr. Bangora. Bangor je město v americkém státě Maine, ve kterém King žije.