Mladý kněz cestuje do Buenos Aires, aby pomohl nemocným během epidemie žluté zimnice v roce 1871. (JasonCZ)

ricci.s

Niekedy sa kvalita objaví aj pri úplne neznámom horore, ako je to v tomto prípade. Príbeh o mladom kňazovi, ktorý navštívi svoju rodinu počas smrteľnej epidémie, no čoskoro sa nakazí aj on sám. Nepríjemné scénky zvracania krvi sú jedna vec, ale celé to peklo okolo choroby, podozrievanie, zjavenia, halucinácie – a to všetko doprevádzané fantastickou hudbou, ešte aj počas búrky, a zasadené do historického obdobia, neskutočne potešilo. Dokonca aj moja neobľúbená náboženská tématika splnila v tomto prípade svoj účel. Trochu som sa obával dlhšej stopáže, ale ubehlo to naozaj rýchlo. Zaujímavé rozuzlenie je ďalšie veľké plus. Pochvala Argentíne po predlhej dobe. Tak dobrú atmosféru totiž veľa hororov nemá. ()

EvilPhoEniX

Příliš se mi to nelíbilo. Na mě až moc zdlouhavé, pomalé, málo atraktivní a nedostatečně poutavé. Objevilo se zde pár zajímavých atmosférických pasáží, ale nic mi ve výsledku neřekly. Tyhle historické ukecané horory s náboženskou tématikou, kde se pořádně nic nestane mi nic neříkají. 50% ()

*CARNIFEX*

Ako druhý najväčší hororový "expert", čo nie je hanbou (!), byť v tesnom závese za tým "najpopulárnejším", vyjadrujem svoj názor v zmysle, že Boha rovnako ako Gagarin vo vesmíre nevidím, a tak ma táto "morová", argentínska epizódka, pre tento krát, nijak "mimoriadne" (moje veľmi obľúbené slovo - všimli ste si??) neohúrila. Škoda, možno keby tam hral Maradona a drbalo by mu z kokaínu, možno by ma to zasiahlo viac. Ale akože vyslovene nie zlý počin! Ja mám tieto omšové keci, zaobalené v historickom rúchu celkom rád, akurát, že by sa toho mohlo diať trošku viac, ako len sem tam zakašľať, čo hravo mohol vyriešiť Robitussin .. ()