Gerard Depardieu jako kněz a lékař, který se ve francouzském thrilleru snaží odhalit tajemství, které obestírá minulost krásných dvojčat.
Pětadvacetiletá karmelitánská jeptiška Sarah, která žije v jednom brazilském klášteře, se zhroutí v bolestech a zmateně chrlí nesmysly fráze. Ve stejnou chvíli se na druhém konci světa probudí ve vězení její identické dvojče, sestra Gaelle, a zjistí, že její cela je v plamenech. Zatímco Gaelle, která se stala obětí útoku spoluvězňů, je přemístěna do jiného vězení, za Sarah přichází kněz a současně lékař, dr. Joachim Ferrer. Je zmaten jejím podivným případem, Sarah však o své minulosti mlčí a matka Emmanuelle, která je abatyší kláštera, si nepřeje, aby Joachim s dívkou mluvil. Tím víc ho však případ i krása mladé jeptišky zaujmou a on se jí rozhodne pomoci za každou cenu. Na vlastní pěst se pustí do pátrání a zjistí, že dívka má ve Francii sestru, dvojče, se kterým by mohla být v neobvyklém duševním propojení. Ponoří se hlouběji do minulosti a zjistí, že Sarah vstoupila do kláštera před deseti lety, ve stejnou dobu, kdy byla tehdy čtrnáctiletá Gaelle odsouzena za zabití dítěte. Případ tehdy vyvolal hodně rozruchu a nenávisti. Joachim, který se pokouší vyrovnat se svou vlastní temnou minulostí nedokáže nechat svého pátrání, a přesto, že se tím dostává do stále větších potíží, vydá se do Francie. Najde Gaelle, která byla nedávno propuštěna na podmínku, vezme dívku k sobě domů a poté jí pomůže uprchnout z Francie do Brazílie, aby se mohla setkat se svou sestrou. Vztah Joachima a Gaelle se stává stále komplikovanějším, a navíc je začne ohrožovat někdo, kdo by byl nejraději, kdyby minulosti zůstala skrytá a pohřbená. Přesto začne pomalu vyplouvat na povrch pravda o tom, že Gaelle byla obviněna falešně. Pravda, která by Gaelle, Sarah nebo Joachima mohla stát život. (oficiální text distributora)

Tom Hardy

Pointa je fajn (ve smyslu - čekal jsem blafák a byl jsem mile překvapen tím, že sice přišel, ale úplně jiný), atmosféra funguje a Graham Guit zdatně pracuje s detaily, takže je člověk po celou dobu úspěšně vlečen otázkami "proč a jak". Jenže s koncem přijdou i mezery. Proč se vrchní sestra chovala tak divně? Proč vlastně na konci jedna ze sester učiní, jak učiní, když není tím, kdo by tak učinit měl (pokud vezmeme v potaz pointu)? A co měla znamenat ta jizva? 3 z 5ti pro uspokojivý thriller, kterému ubližuje nedotažený scénář. Vše ostatní, herci počínaje a hypnotickou hudbou konče, funguje na výbornou… ()

Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 7/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +Élodie Bouchez, postupně houstnoucí atmosféra -slabší zpracování, pomalejší tempo/// Na oko se tvářící televizní film pod svojí slupkou skrývá mírné překvapení. Někdy byvá film tak nudný, že se na něj musím dívat po kouscích. Nikoliv v tomto případě. tento jsem dokoukal jedním tahem a stále mě zajímalo co se bude dít za moment. A to nebyvá u francouských thrillerů zvykem. Jinak prohlubující se vztah hlavní dvojice byl velmi zajímavý a rovnež tak postupně se odhalující tajemnství./// Celkem 55%/// ()

bobin

Problematika identických , neboli jednovaječných dvojčat . Názorně je ukázána jejich vzájemná neuvěřitelná spjatost , která je mimochodem vědecky prokázána . Leitmotivem je ovšem kriminální zápletka s patřičným počtem mrtvol . Vše při tom stojí a padá s Gérardem Depardieu . Je to podívání , které má nápad , napětí i spád - nenudíte se . Jen je málo pravěpodobná ta účast jeptišek na obřadu woo - doo ! ()

Nikol10

No tak už dlouho jsem neviděla větší blábol. Přitom námět i herci slušní,ale Depardieu pro mě nepřesvědčivý jako sexy kněz a Élodii sice neznám,ale přesvědčila mě víc než on. Každopádně filmu naprosto chybí atmosféra,nějaký logický děj a pointa tak ta to uzemnila celé,vyzněla možná až směšně. Velice slabý film. ()

lacerta

Tak celou dobu jsem měla dojem, že to nebude tak zlé. Pak byl konec a najednou nic nedávalo smysl. SPOILER: Proč se dítě přizná k něčemu, co nespáchalo (i když opomeneme to, že se to asi vyšetřovalo a těžko by to prošlo...)? Proč se tam řešil pořád špatný zdravotní stav jedné sestry? K čemu tam byl šamanský rituál? Proč se matka představená chovala tak divně? A proč holka, která nikoho nezabila, z ničeho nic zabije matku představenou? A novináře? A proč ten konec? Fakt, že si z ničeho nic obě seženou stejné oblečení, raději nekomentovat. ()

• Film sa natáčal v Portugalsku a Paríži (Francúzsko). (Arsenal83)