Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Gerard Depardieu jako kněz a lékař, který se ve francouzském thrilleru snaží odhalit tajemství, které obestírá minulost krásných dvojčat.
Pětadvacetiletá karmelitánská jeptiška Sarah, která žije v jednom brazilském klášteře, se zhroutí v bolestech a zmateně chrlí nesmysly fráze. Ve stejnou chvíli se na druhém konci světa probudí ve vězení její identické dvojče, sestra Gaelle, a zjistí, že její cela je v plamenech. Zatímco Gaelle, která se stala obětí útoku spoluvězňů, je přemístěna do jiného vězení, za Sarah přichází kněz a současně lékař, dr. Joachim Ferrer. Je zmaten jejím podivným případem, Sarah však o své minulosti mlčí a matka Emmanuelle, která je abatyší kláštera, si nepřeje, aby Joachim s dívkou mluvil. Tím víc ho však případ i krása mladé jeptišky zaujmou a on se jí rozhodne pomoci za každou cenu. Na vlastní pěst se pustí do pátrání a zjistí, že dívka má ve Francii sestru, dvojče, se kterým by mohla být v neobvyklém duševním propojení. Ponoří se hlouběji do minulosti a zjistí, že Sarah vstoupila do kláštera před deseti lety, ve stejnou dobu, kdy byla tehdy čtrnáctiletá Gaelle odsouzena za zabití dítěte. Případ tehdy vyvolal hodně rozruchu a nenávisti. Joachim, který se pokouší vyrovnat se svou vlastní temnou minulostí nedokáže nechat svého pátrání, a přesto, že se tím dostává do stále větších potíží, vydá se do Francie. Najde Gaelle, která byla nedávno propuštěna na podmínku, vezme dívku k sobě domů a poté jí pomůže uprchnout z Francie do Brazílie, aby se mohla setkat se svou sestrou. Vztah Joachima a Gaelle se stává stále komplikovanějším, a navíc je začne ohrožovat někdo, kdo by byl nejraději, kdyby minulosti zůstala skrytá a pohřbená. Přesto začne pomalu vyplouvat na povrch pravda o tom, že Gaelle byla obviněna falešně. Pravda, která by Gaelle, Sarah nebo Joachima mohla stát život. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (29)

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 4/10 Děj 7/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +Élodie Bouchez, postupně houstnoucí atmosféra -slabší zpracování, pomalejší tempo/// Na oko se tvářící televizní film pod svojí slupkou skrývá mírné překvapení. Někdy byvá film tak nudný, že se na něj musím dívat po kouscích. Nikoliv v tomto případě. tento jsem dokoukal jedním tahem a stále mě zajímalo co se bude dít za moment. A to nebyvá u francouských thrillerů zvykem. Jinak prohlubující se vztah hlavní dvojice byl velmi zajímavý a rovnež tak postupně se odhalující tajemnství./// Celkem 55%/// ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Pointa je fajn (ve smyslu - čekal jsem blafák a byl jsem mile překvapen tím, že sice přišel, ale úplně jiný), atmosféra funguje a Graham Guit zdatně pracuje s detaily, takže je člověk po celou dobu úspěšně vlečen otázkami "proč a jak". Jenže s koncem přijdou i mezery. Proč se vrchní sestra chovala tak divně? Proč vlastně na konci jedna ze sester učiní, jak učiní, když není tím, kdo by tak učinit měl (pokud vezmeme v potaz pointu)? A co měla znamenat ta jizva? 3 z 5ti pro uspokojivý thriller, kterému ubližuje nedotažený scénář. Vše ostatní, herci počínaje a hypnotickou hudbou konče, funguje na výbornou… ()

Reklama

gjjm 

všechny recenze uživatele

Přes skvělého Depardieua a výbornou Elodii Bouchez v zajímavé dvojroli docela průměrný proticírkevní thriller plný dějových chyb a nesmyslů. Film mne zaujal kvůli zajímavému nápadu, kdy jedno z dvojčat prožívá ve snech život druhého (už jsem kdysi dávno podobný - skvělý - film viděl, jen si nemohu vzpomenout na název), nakonec je ale nápad nevyužit, "obohacen" o romantickou vedlejší zápletku a zasazen do nezajímavě pojatého prostředí (výjimkou jsou docela dobré vězeňské scény). Škoda toho nevyužitého potenciálu... ()

heyda 

všechny recenze uživatele

Připadá mi, že Graham Guit počítal s tím, že když má skvělý námět a perfektní herecké obsazení, tak udělá z tohoto filmu bombu. Jenže bohužel si moc neporadil s atmosférou a co je ještě horší, tak se samotnou režií. Film je plný dialogů méně či lépe zdařených, ale dějová linie je suchá a místama až nudná a to se u tohoto typu filmů nesmí stávat. Ke konci se konečně začne něco dít, ale závěrečný zvrat nemá ty správne gule, jaký by měl mít. Je mi to líto především kvůli Gérardovi, který se opravdu snažil. Co naplat. 3 hvězdičky. ()

fantoci 

všechny recenze uživatele

Poměrně zajímavý thriller o záhadné minulosti dvojčat - Sáry a Gail. Příběh se odehrává v atraktivním prostředí katolické církve. Příběh je napínavý až do konce, až do konečného rozuzlení. To si teprve uvědomíte, jak je to celé přitažené za vlasy a náhle jste nucení hodnocení snížit alespoň o dva body. Logika je tatam. Zdá se, že i Francouzi ztrácejí šťávu, pokud jde o tvorbu napínavých příběhů. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama