Bratrstvo ticha

Le pacte du silence

Bratstvo ticha

Drama / Romantický / Mysteriózní

Francie, 2003, 85 min

Připadá mi, že Graham Guit počítal s tím, že když má skvělý námět a perfektní herecké obsazení, tak udělá z tohoto filmu bombu. Jenže bohužel si moc neporadil s atmosférou a co je ještě horší, tak se samotnou režií. Film je plný dialogů méně či lépe zdařených, ale dějová linie je suchá a místama až nudná a to se u tohoto typu filmů nesmí stávat. Ke konci se konečně začne něco dít, ale závěrečný zvrat nemá ty správne gule, jaký by měl mít. Je mi to líto především kvůli Gérardovi, který se opravdu snažil. Co naplat. 3 hvězdičky.(21.12.2009)

• lennyd

Francie a Brazílie. Dvě odlišné země, ale dvě sestry, identická dvojčata, která zde žijí. I když životní příběh každé z nich je jiný, stejně jsou propojeny. Dr. Joachim Ferrer (Gérard Depardieu) bude mít spoustu práce, aby jejich společné tajemství odhalil ... Francouzi takovéto mysteriózní detektivky většinou umí (viz. Purpurové řeky), ale Bratrstvo (v tomto případě spíš sesterstvo) ticha v této našlápnuté linii moc nepokračovalo. A ani Gérard Depardieu to nezachránil..(17.2.2010)

• Nikol10

No tak už dlouho jsem neviděla větší blábol. Přitom námět i herci slušní,ale Depardieu pro mě nepřesvědčivý jako sexy kněz a Élodii sice neznám,ale přesvědčila mě víc než on. Každopádně filmu naprosto chybí atmosféra,nějaký logický děj a pointa tak ta to uzemnila celé,vyzněla možná až směšně. Velice slabý film.(8.7.2014)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 7/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +Élodie Bouchez, postupně houstnoucí atmosféra -slabší zpracování, pomalejší tempo/// Na oko se tvářící televizní film pod svojí slupkou skrývá mírné překvapení. Někdy byvá film tak nudný, že se na něj musím dívat po kouscích. Nikoliv v tomto případě. tento jsem dokoukal jedním tahem a stále mě zajímalo co se bude dít za moment. A to nebyvá u francouských thrillerů zvykem. Jinak prohlubující se vztah hlavní dvojice byl velmi zajímavý a rovnež tak postupně se odhalující tajemnství./// Celkem 55%///(27.12.2007)

Přes skvělého Depardieua a výbornou Elodii Bouchez v zajímavé dvojroli docela průměrný proticírkevní thriller plný dějových chyb a nesmyslů. Film mne zaujal kvůli zajímavému nápadu, kdy jedno z dvojčat prožívá ve snech život druhého (už jsem kdysi dávno podobný - skvělý - film viděl, jen si nemohu vzpomenout na název), nakonec je ale nápad nevyužit, "obohacen" o romantickou vedlejší zápletku a zasazen do nezajímavě pojatého prostředí (výjimkou jsou docela dobré vězeňské scény). Škoda toho nevyužitého potenciálu...(30.10.2009)