Bratrstvo ticha

Pacte du silence, Le

Bratstvo ticha

Drama / Romantický / Mysteriózní

Francie, 2003, 85 min

Pointa je fajn (ve smyslu - čekal jsem blafák a byl jsem mile překvapen tím, že sice přišel, ale úplně jiný), atmosféra funguje a Graham Guit zdatně pracuje s detaily, takže je člověk po celou dobu úspěšně vlečen otázkami "proč a jak". Jenže s koncem přijdou i mezery. Proč se vrchní sestra chovala tak divně? Proč vlastně na konci jedna ze sester učiní, jak učiní, když není tím, kdo by tak učinit měl (pokud vezmeme v potaz pointu)? A co měla znamenat ta jizva? 3 z 5ti pro uspokojivý thriller, kterému ubližuje nedotažený scénář. Vše ostatní, herci počínaje a hypnotickou hudbou konče, funguje na výbornou…(8.2.2009)

• lacerta

Tak celou dobu jsem měla dojem, že to nebude tak zlé. Pak byl konec a najednou nic nedávalo smysl. SPOILER: Proč se dítě přizná k něčemu, co nespáchalo (i když opomeneme to, že se to asi vyšetřovalo a těžko by to prošlo...)? Proč se tam řešil pořád špatný zdravotní stav jedné sestry? K čemu tam byl šamanský rituál? Proč se matka představená chovala tak divně? A proč holka, která nikoho nezabila, z ničeho nic zabije matku představenou? A novináře? A proč ten konec? Fakt, že si z ničeho nic obě seženou stejné oblečení, raději nekomentovat.(8.10.2014)

Problematika identických , neboli jednovaječných dvojčat . Názorně je ukázána jejich vzájemná neuvěřitelná spjatost , která je mimochodem vědecky prokázána . Leitmotivem je ovšem kriminální zápletka s patřičným počtem mrtvol . Vše při tom stojí a padá s Gérardem Depardieu . Je to podívání , které má nápad , napětí i spád - nenudíte se . Jen je málo pravěpodobná ta účast jeptišek na obřadu woo - doo !(26.10.2009)

Poměrně zajímavý thriller o záhadné minulosti dvojčat - Sáry a Gail. Příběh se odehrává v atraktivním prostředí katolické církve. Příběh je napínavý až do konce, až do konečného rozuzlení. To si teprve uvědomíte, jak je to celé přitažené za vlasy a náhle jste nucení hodnocení snížit alespoň o dva body. Logika je tatam. Zdá se, že i Francouzi ztrácejí šťávu, pokud jde o tvorbu napínavých příběhů.(9.3.2008)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 7/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +Élodie Bouchez, postupně houstnoucí atmosféra -slabší zpracování, pomalejší tempo/// Na oko se tvářící televizní film pod svojí slupkou skrývá mírné překvapení. Někdy byvá film tak nudný, že se na něj musím dívat po kouscích. Nikoliv v tomto případě. tento jsem dokoukal jedním tahem a stále mě zajímalo co se bude dít za moment. A to nebyvá u francouských thrillerů zvykem. Jinak prohlubující se vztah hlavní dvojice byl velmi zajímavý a rovnež tak postupně se odhalující tajemnství./// Celkem 55%///(27.12.2007)