La dama velata (TV seriál)

Dáma v závoji

Drama / Romantický / Historický

Itálie, 2015, 12x55 min

• krapek

Po obrazovej stránke je to snáď o trochu znesiteľnejšie ako klasické juhoamerické telenovely, ale tá pekelná siréna, ktorú k tomu púšťajú asi tak 3-4x v každej časti je na nevydržanie. Autor hudby k tomuto seriálu je pravdepodobne hluchý.(24.6.2015)

• jurajpower

Po druhej časti musím uznať, že ide o profesionálne zvládnutú mini telenovelu. Téma Gróf Monte Christo je jasná od prvých minút.(4.6.2015)

K čomu toľko nenávisti. K čomu toľko múdrych slov. Mne sa seriál páčil (vôbec mi nepripadal ako zženštilý gróf Monte Christo). Konečne bežalo niečo v telke na čo sa dalo pozerať. Nie je to vôbec zdĺhavé, nemixuje sa tam nič s nikým a páčilo sa mi že dej išiel retrospektívne. Sympatický herci, rozuzlenie toho čo sa stalo až na konci. Niektorí by si mohli kuknúť aspoň prvú časť nech vedia o čom hovorím a až potom klikať na odpad. 4*(27.6.2015)

• AgnesDee

Kdyby seriál hned na začátku neuvedl, že onou dámou v závoji je vlastně hlavní postava a kdyby nám nebyly vysvětleny záležitosti ohledně vzniku oné dámy v závoji, měl by tento seriál celkem slušný potenciál. Bohužel předbíhá sám sebe a snaží se přes promluvy hlavní hrdinky varovat před manželem Clary, ale kdyby nám seriál jeho skutečnou podstatu neprozrazoval hned na začátku, mohly jsme dostat slušnou šanci přemýšlet nad jeho postavou. A navíc neuvěřitelně špatné vyznávání lásky Jaime Olíasa k Miriam Leone, nebo city manžela Clary, které se mění jako počasí v zimě 2016, snižují kvalitu scénáře skoro na bod mrazu.(23.4.2016)

• Arsenal83

Skutočná telenovela v historickom závoji. Plná nerozumných rozhodnutí a predvídateľných záverov. Všetko sa to dalo prekúsiť, ale že dámu závoji vďaka závoju nespozná vlastná dcéra, vlastný manžel a rodina na pol metra, to je výsmech inteligencii diváka. Tomu neuverí ani dieťa, keby to malo byť v rozprávke.(6.10.2016)