Zpívající detektiv

• Kanada

Muzikál / Mysteriózní / Komedie / Krimi

USA, 2003, 109 min

• Radiq

Jo, byl to divnej film. Nebavil mě. Bylo to moc popletené. Nevěděl jsem, kdy je Dark děcko, kdy je jeho matka mrtvá a kdy živá a kdy je skutečnost, kdy kniha a kdy představy. Muzikálovejma vložkama a tamponama mi to připomnělo českej vzpomínkovej muzikál Rebelové, protože tam zaznělo taky plno starejch songů (který nikdo nezpíval, jenom všichni otvírali hudbu na slova). Na druhou stranu se filmu nedá upřit originalita. A párkrát jsem se aji zasmál. Hlavně Gibsonovi. A těm dvěma gangsterům (Adrien Brody a Jon Polito)(9.7.2007)

Skvěle obsazený, ale žánrově opravdu velmi nestabilní snímek, jehož části jsou značně nevyrovnané. Komedie je skvělá, muzikál sice zbytečný, ale svižný, film noir stylově dobrý, ale docela nudný a nadpřirozeno dost zbrkle zamotáno do děje. Downey je skvělý, především jako sexuálně frustrovaný, pervezní chudák ležící pokrytý lupénkou v nemocnici. Úžasnou malou roličku tu má Katie Holmes, ještě nikdy nebyla víc sexy!...Film jsem koupil v Levných knihách za neuvěřitelných 19 Kč aniž bych o něm cokoli věděl, zaujal mne však nádherný přebal....(30.3.2008)

Žádná detektivka, žádný muzikál, jen nemocniční horečnatý sen pisálka brakových detektivek. Plete se mu realita, halucinace, vzpomínky, útržky a postavy z vlastních románů. A divák na tom zřejmě bude stejně. Výborný Robert Downey Jr., k nepoznání namaskovaný Mel Gibson a spousta dalších známých tváří v až příliš rozháraném filmu.(22.9.2007)

• Tom Hardy

K mému zklamání se jedná o velice nezábavný film, který osciluje na hraně mnoha žánrů, ale ždáný mu v plné míře nevychází. Svým pojetím připomíná legendárního Hudson Hawka, který však jistou míru zábavnosti má. Tenhle podivný žánrový slepenec nezaujme ani jako černá komedie, ani jako muzikál a ani jako drama. Zaujme jen svou zmateností a roztomilým Melem Gibsonem. Konečný výsledek není vyloženě špatný, ale rozhodně není zábavný. 2 a 1/2 hvězdičky...(1.5.2004)

Možno, keby v tom nehral Robert Downey Jr., tak by som ani nedopozeral. I keď to nieje mojím zvykom a snažím sa každý film dopozerať. Takto som pri filme vydržal, ale bol taký nejaký divný. Ale čo, nemusím zas rozumieť úplne všetkému. Každopádne tam bolo pár dobrých hlášok, krásna Robin Wright a veľmi podarený Mel Gibson, ktorý vyzeral ako Tom Cruise v Tropickej búrke. O nič neprídete, ak nedostanete chuť na tento film, ale Robert Downey Jr., ktorý tam má úžasné cinické a pesimistické komentáre, za to rozhodne stojí.(7.1.2015)

• - Natáčelo se v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)

• - Na rolu Dana Darka si brúsil zuby Dustin Hoffman, no nakoniec ju získal Robert Downey Jr. (ShortyIC)

• - Celosvětová premiéra proběhla 17. ledna 2003 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)