Zahradnictví: Nápadník

Garden Store: Suitor

(festivalový název)

Drama / Komedie / Romantický

Česko / Slovensko / Polsko, 2017, 113 min

Je dobře, že JH & PJ stihli na konci filmu věnování nedávno zesnulému Petrovi Šabachovi. Jinak ty filmy divákovi moc nedají, vědí sice, co se stalo před Pelíšky, občas se zasmějou, dojmou i zavzpomínají, kamera a herecké výkony nejsou špatné, ale hlubšího smyslu aby pohledal. Snad Jarchovskému tahle osobní autoterapie k něčemu byla. A jo, Anna Fialová je nádherná herečka!!(30.11.2017)

• xxmartinxx

Hřebejk a Jarchovský završili svůj epický fail s neutuchající nekompetencí, nicméně to skoro mělo zápletku, takže hurá. Přesto nepochopitelné volby zůstaly nepochopitelnými, nic do ničeho nezapadlo a pořád není jasné, proč se to jmenuje Zahradnictví. Ale trojka každopádně není mimozemská sranda, jen obyčejně špatný film.(16.11.2017)

Příjemná komedie, která i bez toho celého zahradnického kontextu má na to, aby zlidověla. Frky už teď jsou nesmrtelné. Však on ten spor mezi mládeží a rodiči nikdy nevyčichne. Zároveň je to vhodná odpověď pro škarohlídy, kteří čekaly, že se před Pelíšky zasmějí ještě jednou. A nyní mohou z plna hrdla.(31.12.2017)

Martin Finger se pustil do něčeho, z čeho by se jiný posral. Udělat ze sebe Jiřího Kodeta. Navíc převzal jeho výbušnou postavu, ve které Kodet nezapomenutelně exceloval. A scenáristé Hulice, divte se. Tenhle herec je docela unikát. Ten chlap totiž tu exhumaci/oživení/reinkarnaci provedl třeskutě. Ach, jaká škoda, že opět haproval střih, najdou se totiž nelogická vyústění i nelogické návaznosti v některých scénách. Filmu to v menší míře škodí. Kodet? To bylo nic oproti tomu, jaké peklo dokáže rozpoutat jeho náhradník. Neskutečný zjeb, kterého budete chtít uškrtit a současně se mu budete smát. To, co dva předchozí díly nezvládaly, je zde servírováno s dokonalou groteskní grácií. Hlášek jak namrdáno. Určitě nejvtipnější ze všech prequelů. Film by už v oblíbenosti mohl jít výš. Zbavil se své zasmušilosti, Finger exceluje, zbytek osazenstva mu zdatně sekunduje. Kdyby Finger nehrál balíka v Hulici, jde o dokonalé závěrečné zakončení "pelíškovské" prequel trilogie. Jenže Finger hraje v tom podřadném nesmyslu, takže jedna půlka hvězdy dolů, druhá půlka za nevyšperkovaný střih. Ovšem vynikající počin. Hřebejk umí! 9/10(21.2.2018)

V závěrečném dílu trilogie Zahradnictví Hřebejk prapodivně zařadil jinou rychlost a film začne ubíhat zcela jiným tempem. Myslím, že Nápadník je točen tak jak se očekávalo, že to tak bude hned od prvopočátku od celé trilogie. Konečně došlo na ten styl ,,Pelíšků'' , které ale během let získaly auru nepřekonatelnosti a tak jakákoliv nová věc a třeba i dobrá bude tento náskok stahovat v oblíbenosti jen těžko. Jenže jak Rodinný přítel, tak Dezertér se nesly v celkem vážném duchu což diváctvo odkojené Pelíšky s Donutilem a Polívkou a čekající srandu leckdy nelibě neslo. Mně ten vážnější tón naopak sedl. Okupace, padesátá léta, to nebyla jednoduchá doba. S nástupem let šedesátých, smrtí Stalina i Gottwalda začíná docházet k lehkému uvolňování politické situace a svobody. V tomto ovzduší Hřebejk naplno rozjíždí rodinné vztahy v nám známé rozvětvené rodině, tentokráte už bez strastiplných zásahů režimů zvenčí. V příběhu kde se zaměřuje zejména na nejstarší dceru. Ta se nám zamiluje do pohledného a hodného hocha, který ale není přijmut jejím despotickým otcem. Ten - vždy názorově nekompromisní ať už se jedná o názory na komunismus, aktuální politickou situaci ve světě či vztahy v rodině se začíná čím dál více projevovat jako despota a to nejen vůči nejstarší dceři. Martin Finger tu skutečně dokonale ztvárnil ,,Kodeta'' tak jak jsme jej znali z Pelíšků. Film je celkem plný vtipných hlášek, bohužel jsou to věci jen pro pousmání a nezazní tam nic co by mělo tendenci zlidovět. A navíc humor se točí kolem stále stejných věcí jako v ostatních dílech.. kaktusy, rozežraná teta atd... Neseděly mi ani ty politické intelektuální diskuse. Zatímco v Pelíškách působily přirozeně, taky jsem tomu nevěřil...všem těm kecům o Maďarsku, Kubě... Ke konci jsem z toho všeho už měl pocit hodně nastavované omáčky a byl jsem celkem rád, že to tak nějak nijak končí. Jako náhled do šedesátek proč ne, dnešní omladina si o nich myslí kdoví co díky hippies v Americe. O to více je možná překvapí jak komplikovaný intimní život měl tehdy nejeden zamilovaný pár dle hesla ,,když je s kým - není kde''. Z filmu ve mně nakonec nezůstalo zhola nic, takže tady dost uberu a dám jen za tři poslední kremrole sežrané tetou Marčí. * * *(27.3.2018)

Naprosto krutý závěrečný díl trilogie, která začala velkým průserem ale skončila (minimálně) herecky na výši. Martin Finger si zařval o Českého lva a nikdo jiný nemá nárok. Jeho postava je tak hnusná a při tom tak lidská, že budete dlouho hledat podobnou. Anna Fialová byla taktéž vysoko, ale její telefonát s Mirkem, to je prostě pecka! Nejsem příznivcem Pelíšků, takže nesrovnávám a vážím si filmu, jemuž technicky nelze nic vytknout (hudba provázející celou trilogii je skvělá, hlavně ta tklivá trubka). O blbých časech se nedají točit krásné filmy, tahle výpověď se mi ale líbí. Takže příště bez Sokola a rovnou jít k věci.(29.3.2018)

Úroveň srovnatelná s prvním dílem, tedy lepší průměr a lepší než druhý díl. Anna Fialová mě bavila a o Martinovi Fingerovi nemá smysl se ani zmiňovat. Ten to ovládl naprosto na plné čáře.(24.11.2017)

Divácky jednoznačne najprívetivejší diel trilógie. Depresiu predchádzajúcich počinov vystriedala dobrá nálada, hromada cool hlášok (Jindra rulez) a humor, ktorý máme od Hřebejka najradšej. V konečnom dôsledku veľmi príjemna romantická komédia, ktorá poteší aj keď ste predchádzajúce diely nevideli alebo vám neprirástli k srdcu. Fialová k sežrání. 8/10(8.11.2017)

• Pierre

Bohužel, třetí díl Zahradnictví nedokázal vylepšit rozpačitý dojem z Dezertéra a naopak tu mou rozpačitost ještě utvrdil. Snad doufám, že nevadí, když se v tomto komentáři trochu rozkecám. Hold, ještě mi nikde nebyl věnován na žádném webu prostor pro plnohodnotné recenze, tak musím tady (nadsázka.) Každý díl z trilogie, měl mít svůj oddělený žánr. Jednička měla být melodramatem, dvojka dramatem a trojka už čistou komedií, mířící k Pelíškům. To byl záměr tvůrců, který se nevydařil a série na něm ztroskotala. Jenom jednička naplnila svůj žánr a byla úžasným melodramatem, které nekolísalo mezi žánry, jednoduše něco vyprávělo a evokovalo. Dvojka měla být sice mrazivým dramatem, ale hlavní dramatický oblouk převyprávěla zkratkovitě a z celé stopáže mu věnovala tak 30 minut. Zbytek filmu byla nudná vata, která se pokoušela o jakousi imitaci Pelíšků a otravovala svými pokusy o humor, které rušily a neměly ve filmů původně myšleném, jako drama, co dělat. Trojka, která měla být myšlená už jako čistá komedie, snad už neměla tím pádem, co zkazit. Jenomže Nápadník zase není komedií. On už vlastně vůbec žádný žánr nemá. Vtipů je tam málo, na to aby mohl být komedií. A většinu humoru navíc tvoří furt ty samé věci, z předchozích dílů (Teta Marčí, strejda Miloš a jeho kaktusy.) A i když se tam objevují některé vážnější prvky (Táborského zhroucení, STB) tak nejsou rozvinuty. Jen vyplní pár minut a jede se dál. Nejzávažnější dějový zvrat v celém filmu (odchod Danušky a Vilmy od Jindřicha), je extrémně nezajímavý, protože divák zná Pelíšky. Tím pádem už ví, že se k němu zase, co nejdřív vrátí. Není tedy nač sledovat. Ze všech třech dílů má navíc film nejhorší střih (ne)střih a dramaturgii (ne)dramartugii.) Je to podobný problém jako u Dezertéra, nebo taky u Svěrákovského Strniště. Film nepůsobí dojmem jednotného filmu. Měl jsem pocit, že sledují spíš různé pásmo na sebe občas méně, občas více navazujících scének, které pojí postavy. Navíc je vždycky ona scéna tak dlouhá, že je úplně divné, když se pak přejde do druhé. Pak další věc. Některé rozhovory jsou extrémně dlouhé. Táhnou se, pouze se v nich tak plká a nejsou nějak upravené či sestříhané. Ačkoliv, nemusím pisálka Františka Fuku (ne proto, že bych ho bral jako konkurenci), zaregistroval jeden velmi zajímavý postřeh. A to že, a některých scénách je vidět, že byly natočeny jako jediný dlouhý nepřerušený záběr, ze kterého byl následně jen kus vystřižen. Na filmu je to pak znát. Mohu říct, že to pak působí úmorné. Pak je ale divné, že to takové zkušené duo jako je Hřebejk s Jarchovským takhle provedou. nešťasně je také v Dezertérovi a Nápadníkova vykreslena postava Jindřicha. Vychází z toho, jak byl vlastně Kodet jedinečný s tím svým osobitým charismatem a dokázal z něho udělat tak sympatickou postavu. Naopak, Fingerovi chybí charisma. Mě připadal po celou sérii zajímavý jak krabice od mléka. A tak Jindřich působí jako pouhý prázdný cynik, bez srdce. Také Mirek je taková nezajímavá postava, kolem které se to točí, ale já bych ji teď ani neodkázal nějak charakterizovat. Vůbec jsem nepochopil, třeba ten jeho krátký rozvod s Bedřiškou. Ale ono takových otazníků zústane po zhlédnutí víc. Jsou zde ale i pozitiva. Hudba Petra Ostrouchova je úplně skvěla a v každém díle jsem se na ni těšil. Fialova se s tou svou roztomilostí na tu roli skvěle hodila. Melíšková, Míčova, Geislerová a i ostatní z předchozích dílů odvedli svůj dobrý standard, na který jsem už jsem byl zvyklý. Jen škoda, že třeba postava komunisty Karla Dobrého, nebyla pro děj nějak využita. Ať už pro nějaké dramatické, nebo humorné scény. A i přesto, že bych nedokázal o filmu říct, že je čistá komedie je zde pár míst kdy jsem se upřímně zasmál. Je škoda, že humor musel být mnohdy trochu oplzlý, ale ten nápad s kondomy mi připadal originální. Jak z nějaké bláznivé francouzské komedie. Tvůrci ho mohli víc roztáhnout a využit. A Remundovou, ačkoliv jsem ji do této série nemusel, jsem si tady vyloženě oblíbil a na její scény pokaždé čekal. Ta její buranská tetka je tak vystížným a zábavným prvkem a u její historky o přirození jsem málem vybuchnul smíchy. I to její ,,Co to tam děláte,´´ na konci mě dostalo. Scéna s rozčíleným Táborským zase měla potenciál na jistý emociální náboj a mohla dát filmu trochu duši. Tvůrci ji ale také nějak nevyužili, což je škoda. Při závěrečných titulcích vám výjde otazník. Film totiž skončí hodně uspěchaně a otevřeně. Řekl bych, až melancholicky (toho plyšáka radši nekomentuji.) Kdybych si měl Pelíšky pustit jako údajnou čtyřku (nadsázka) ztratil bych se. Návaznost pokulhává. Chtělo to ještě čtvrtý díl na dovysvětlení. I když, nevím, nevím. Jestli by měl furt tak podprůměrnou kvalitu až ne. Já jsem sérií jako celek zklamán. Nadšený jsem vážně jenom z prvního dílu. Ten je prostě úžasným melodramatem a to mi nikdo nevymluví. Ale další vážně ztroskotaly,, na tom, že nemají žánr a své uchopení. Výjde z nich tedy dojem: Neurazí, ale ani nenadchne. A to je prostě málo. Pak se není čemu divit, že kritici dávají procenta, jáka dávají. I když Rodinný přítel, je ten poslední film, co bych kritizoval. Z celé série mu zústane do budoucna v hlavě jenom on. A existenci dalších dílů budu ignorovat. Nač si kazit dojem. Pro tento film jsem toho napsal docela dost. Tak to je asi všechno, no. Prostě dvě a ani o fous víc.(17.11.2017)

Po hodně špatném "Dezertérovi" přichází vzpruha, která se ovšem v závěru nejen že nepropojí s původním filmem, ale člověk by si až myslel, že si Jarchovský nechává otevřená vrátka pro další trilogii. Velkým kladem jsou každopádně herecké výkony všech zúčastněných, vyzdvihnout musím hlavně "mladou" generaci v čele s úžasnou Aničkou Fialovou, dále Davida Novotného (protože není malých rolí) a samozřejmě Martina Fingera. Nebála bych se tvrdit, že právě on v "Zahradnictví" předvádí svůj životní výkon (aspoň co se filmového plátna týče), napodobení pana Kodeta dotáhl k dokonalosti a alespoň jemu budu nějakou tu cenu ze srdce přát. Jinak se ale k tomuhle grandióznímu projektu vracet nebudu...(18.11.2017)

Politická situace je tu spíš upozaděnou kulisou, což je oproti minulým dílům trošku změna, ale to vůbec není na škodu. Hřebejk se soustředí na generační střet, který se opakuje snad od počátků lidstva a tenhle motiv Nápadníkovi sluší. Film se konečně mohl opřít o charakteristický téměř pelíškovský humor a čiší z něj taková lepší nálada, než z předchozích dílů. Herecký tým posílili krásná a talentovaná Anna Fialová a Ivan Lupták, kterého sice příliš nemusím, ale tady byl výborný. Nicméně pokud se bude na někoho vzpomínat, tak je to Martin Finger, který osobitě dokončil svou přeměnu v Jiřího Kodeta a jeho výkon se dá označit za jedinečný. I vzdor nepovedenému prvnímu dílu je mi teď líto, že tahle trilogie končí. 85%(25.3.2018)

Kdyby si dal Hřebejk tu práci a udělal z trilogie televizní seriál, kdyby ho rozdělil minimálně na šest částí, kdyby si více pohrál s některými motivy a některé upozadil, možná to bude skutečně dobré. Takhle má trilogii rostoucí tendenci, co se kvality týká, ale ani poslední díl není skutečně skvělý a neohromí vás.(4.4.2018)

Tak konečně! Duo Hřebejk/Jarchovský konečně pochopilo, že sračky jako byly předchozí epizody, nikoho nezajímají, a konečně se vrátili ke kořenům své tvorby. Nápadník je tak jasně nejlepší film z celé trilogie. Proč mu teda nedávám vyšší hodnocení? Kvůli nesmírně debilnímu konci, jenž působil extrémně uspěchaně a také kvůli zabitému potenciálu jednoho z nejlepších českých herců Karla Dobrého. Takhle jsou to bohužel jen lepší 3*.(16.11.2017)

Tak třetí dílek do trilogie asi nejlepší.Už se člověk v některejch pelíškovskejch postavičkách jakžtakž orientuje,už se ta pelíškovská atmosféra tady občas objeví,a jelikož Pelíšky jsou moje srdeční záležitost,tak mě tahle poslední část trilogie bavila nejvíc.60%.(8.4.2018)

Krásné a romantické zakončení trilogie, ale pro mě se jedná bohužel o nejhorší díl ze všech tří filmů. Proč tomu tak je? Sama nevím, možná je tam na mě až moc romantiky a málo dramatu, jak jsem byla zvyklá z předchozích dílů. Je pravda, že už tam vidíme malé náznaky na Pelíšky, ale co mě asi mrzelo ze všeho nejvíce je to, že režisér v Nápadníkovi vůbec nevysvětlil, proč se postava Dany neobjeví v Pelíškách. Na to jsem čekala celou trilogii.(20.11.2017)

Záver Hřebejkovej trilógie sa nesie v trošku inom , uľahčenejšom duchu než predchodzie filmy a aj keď sa tu dajú nájsť niektoré pozitivá, ako napr. herecké koncerty Martina Fingera, tak z tejto série nie je a ani nebude žiadny epický Kmotr.(28.3.2018)

Romantická komedie pelíškovského střihu? To ani omylem. A nejsem si úplně jistý, zda je to dobře nebo špatně. Od obojího asi trošku. Na jednu stranu je asi fakt, že film (stále ještě) z období 50 let (film se odehrává dva roky po událostech Maďarsku tedy někdy v období 1958-59) by coby ryzí komedie vyzníval asi divně. Zvláště když navazuje na rodinné události v Jindřichově rodině z předchozích filmů. Na druhou stranu těch spíše vážných momentů je ve filmů opravdu hodně, takže ani nevím, zda v mém celkovém vnímání tohoto filmu lze vlastně ještě hovořit o komedii (i když vtipné momenty tu rozhodně jsou). Jsme tu totiž jednak svědky, skoro bych řekl, psychologického dramatu o vztahu tyranského otce Jindřicha s téměř dospělou dcerou a zároveň můžeme sledovat, jak tyto události oživují "staré rány" komplikovaného vztahu Jindřicha a jeho ženy. A aby toho nebylo málo, jsme konfrontováni i s fízláckými metodami komunistické tajné policie. Na jednu "romantickou komedii", jak byl film avizován, trošku moc. Zkrátka a dobře jestli mé očekávání bylo u předchozích filmů cyklu Zahradnictví zcela naplněno, tady tomu tak úplně není. Možná to přitom hodně souvisí s tím, že mi zde postava Jindřicha svým chováním připadala neskutečně protivná (až odpudivá) a nějak mi to nesedělo s tím, kým byl dotyčný o deset let později v Pelíškách. A není to vůbec o hercích a o srovnání nesrovnatelného (Kodet versus Finger). Martin Finger mě obecně v této sérii přesvědčil, že je to moc dobrý herec. Spíš je to o tom, že mi přišlo, že to autoři filmu s tím vykreslením Jindřichova tyranského charakteru trošku přehnaly. V Dezertérovi se mi na této postavě líbilo jeho vlastenectví a antikomunismus. Zde byly zdůrazněny hlavně ty jeho negativní vlastnosti, což mi přišlo trošku škoda. "Pelíškovský" Jindřich se tak rozhodně nekoná. Pokud jde o ostatní postavy, přišlo mi, že tu žádná z nich nebyla nikterak blíže vykreslena, přičemž u řady z nich by se dalo hovořit, že jde tak vlastně spíš o takové bezejmenné "figurky". I když určitě to neplatí o obou Jindřichových dcerách. Z Anny Fialové, představitelky té starší, mám po zhlédnutí tohoto filmu pocit, že může jít o opravdu talentovanou (a přitom fakt krásnou) herečku. Vtipně pojata (i dobře zahraná) je i postava mladší (pěkně drzé) dcery Jindřišky. Jestli přitom něco platí pro všechny filmy této filmové série tak rozhodně to, že dětští herci se Hřebejkovi určitě povedly. A to rozhodně z mého pohledu není málo.(14.12.2017)

trilogie se uzavřela a za sebe jsem si dal dohromady 3 pohledy jak na poslední díl koukat... 1)jako samostatný film,který by měl být komedí,je Nápadník standardním kouskem,kde se neděje nic překvapivého a divák se zasměje všehovšudy asi 2x,takže ve finále není ničím co by nijak extra vyčnívalo ze současné tvroby 2)jako závěr trilogie je Nápadník nakonec někde uprostřed.Je určitě lepší než první díl,ale mě osobně se líbil mnohem více díl druhý.Nápadník má sice víc děje než jednička,ale podobně jako ona (a narozdíl od dvojky) je opětovně jakoby vystřižen z okolních událostí a odehrává se v divném bezčasí.Samozřejmě je i nadále záhadou proč se celá trilogie jmenuje Zahradnictví,které ve všech filmech nehraje prakticky žádnou roli. 3)jako něco co předchází Pelíškům a má divákovi představit to co jedna z postav - Jindřich (v Pelíškách Kodet,tady Martin Finger) prožila před všemi oblíbeným filmem.V tomhle ohledu dává celé Zahradnictví asi nejmenší smysl a pokud je to orpavdu tak jak tvůrci proklamovali,odvedli v tomhle případě hodně mizernou práci.Když pominu fakt,že v Pelíšcích,které nebyly primárně o Jindřichovi není zmínka o jeho dvou sestrách a moc mi neštimuje ani fakt,že v Pelíšcích byl Jindřichův bratr někdo kdo vyznával stejné hodnoty jako on a emigroval do Londýna - přičemž tady je Jindřichův bratr bolševik do morku kostí,navíc ženatý s Ruskou vojandou,jsou zde mnohem zásasdnější věci které prostě nedávají smysl.Proč se například Jindřich jmenuje příjemním jinak zde a jinak v Pelíšcích,nebo kam se poděla druhá Jindřichova dcera kolem které se vlastně celé třetí zahradnictví točí?Celou dobu kdy jsem si v průběhu filmů (a hlavně toho třetího) pokládal tyto otázky jsem čekal,že se na konci dočkám alespoň náznaku vysvětlení a nic.Třetí Zahradnictví totiž končí úplně stejně nijak jako jeho předchozí dva díly.V těch umírali hlavní postavy mimo obraz a celkem nedůstojně,tady se nestane vůbec nic.Když všechny tyhle věci zprůměruji a srovnám s díly předchozími je Nápadník pouze průměrným filmem,kterým divák propluje...a zapomene...60%(24.3.2018)

Nejlepší část Hřebejkovy trilogie. Nebylo to přeplácané a na rozdíl od prvních dvou dílů trilogie se film nejvíce podobal původním Pelíškům. Petr Jarchovský napsal k celé trilogii skvělý scénář a cením si toho, že čerpal z historie vlastní rodiny. Chci jen podotknout, že v celé trilogii byli nějaké scénáristické chyby související s původními Pelíšky. Za prvé, rodina Jindřicha se v Pelíšcích jmenovala Krausova a ne Rohnovi a mrzí mě, že na konci filmu nebyli napsány osudy jednotlivých postav. Ale na druhou stranu jde o volné pokračování, tedy předcházející Pelíškům, takže to vlastně nejsou ani chyby. Líbí se mi, že trilogie byla věnována Petru Šabachovi, bez něhož by žádné Pelíšky nevznikly. Teď už k Nápadníkovi. Na rozdíl od předchozích dvou filmů nebyl tak temný a už tam byli vidět Pelíškovské rysy. Herci skvělí. Anička Fialová byla vynikající. Ivan Lupták také nezklamal. Aňa Geislerová mě tak nějak v této trilogii nezaujala. Martin Finger se velmi snažil zahrát a ponořit se do role Jindřicha jak nejlépe uměl, a myslím, že se mu to povedlo, ale Kodet je Kodet. Nebyl tam ten charakter. Duo Melíšková/Míčová opět vynikající. Dodali tomu humor a skvělé hlášky. Stejně tak Filip Březina jako Karlík neboli Charles, představitelka malé Jindřišky i Lenka Krobotová s Davidem Novotným. Humor, ale opět nejvíce vystihla teta Mařčí v podání Sabiny Remundové. Ostatní herci také dobří. Některé scény byli ze začátku velmi zdlouhavé, ale potom se to postupně rozjelo a nabylo to spád. Kamera krásná a doufám, že na lvech bude oceněna. Hudba Petra Ostrouchova jak bys met. Tak pěknou hudbu jsem v českém filmu už dlouho neslyšel, ale to jsem říkal už v komentářích na první dva filmy. Kostýmy, masky a výprava krásné. Škoda jen, že jsme se nedozvěděli o osudech hlavních hrdinů, ale třeba by některé byly velmi smutné. Tím myslím hlavně Danielu, která v Pelíšcích vůbec nebyla. U mě za pět hvězdiček. Super film!!! Letos budou lvi velmi zajímavé. Trilogie, Bába a Svěrák. Kdo asi vyhraje. Nejlepší scény jsou první scéna, scéna s návštěvou veteránů, na tanečním bále a finální scéna s lustrem. A také všechny scény s Mařčí.(18.11.2017)

Z celé triologie mě tento díl bavil nejvíc. Stejně jako předtím jde o zbytečně natahovaný film a klidně se mohla půl hodinka dát pryč. Herecky to je nevýrazné, příběhově průměrný. Celkově je Zahradnictví úplně zbytečný projekt a pochybuji, že si na to někdo vzpomene. Pelíšky jsou jen jedny a bohužel se tady na ně nepodařilo navázat.(16.4.2018)

<< předchozí 1 2 3 4