Reklama

Reklama

Zahradnictví: Nápadník

  • Česko Zahradnictví: Velké manévry (více)
Trailer

Zahradnictví: Nápadník Letní lásky zpravidla netrvají dlouho. Vztah sedmnáctileté Danušky (A. Fialová) a o sedm let staršího Mirka (I. Lupták) ale prokazuje odolnost navzdory vzdálenosti, která oba mladé lidi rozděluje, ale hlavně navzdory nevůli Danuščina otce, někdejšího vedoucího zabezpečovací služby letového provozu, dnes už jen cholerického, zatvrzelého invalidního důchodce. Jindřich (M. Finger) se nechce smířit s tím, že by si jeho dcera vzala za manžela venkovského nýmanda bez vysoké školy, a snaží se vztahu škodit, jak jen to jde. Dokonce se pokouší Danušce namluvit syna svého nejlepšího kamaráda, kterému za války zachránil život. Sehnat mladému páru „šámbr separé“ se pokusí dívčin bratranec Karel zvaný Charles (F. Březina), o kterého se po smrti otce, kdysi majitele luxusního kadeřnictví, stará matka Ela (G. Míčová) s tetou Bedřiškou (K. Melíšková).

Zahradnictví: Velké manévry Chodí spolu už léta, ale Danuščin (A. Fialová) cholerický otec Jindřich (M. Finger) o svatbě nechce ani slyšet. V principu se odmítá smířit s tím, že by si jeho dcera vzala venkovského nýmanda bez vysoké školy, jakkoliv musí jinak uznat, že je to slušný a poctivý kluk. Trápení mladého páru neprospěje ani peprná historka tety Mařči (S. Remundová) o nevydařeném zástoji místního učitele, kterou bezděky Danuška vyslechne. Strach z prvního milování se v ní tím ještě víc posílí. Jindřich se naopak snaží využít pravidelných setkání se svými přáteli, vesměs hrdiny protinacistického odboje k tomu, aby Daniele namluvil Slávka (J. Kučera), syna svého nejlepšího kamaráda Františka Stárka (M. Táborský), kterému kdysi zachránil život. Rodinné problémy zahustí ještě Státní bezpečnost, které, zdá se, někdo z jejich blízkých donáší. S problémy se potýká i někdejší majitel zahradnictví ve východočeské Jaroměři Miloš Pecka (D. Novotný), přičemž všechny vespolek dráždí svojí nenažraností a prostořekostí teta Mařči (S. Remundová). (Česká televize)

(více)

Zajímavosti (5)

  • Anna Fialová (studentka Danuška) při rozhovoru se svou matkou Vilmou Rohnovou (Anna Geislerová) řekne, že její otec, invalidní důchodce Jindřich (Martin Finger), jednou řekl o jednom vztahu: „Dávám vašemu vztahu měsíc, maximálně dva.“ Později sám Jindřich řekne: „Bolševik sice ještě kope, ale už mu dochází dech. Dávám mu dva roky, maximálně tři.“ Jedná se o parafráze na Pelíšky (1999), kde otec Kraus (Jiří Kodet) říká: „My s bráchou dáváme bolševikovi rok, maximálně dva.“ (noelcoward73)
  • Sabina Remundová (vdova Marie zvaná Mařči) se ve filmu poprvé objevuje až ve 49. minutě a zesnulý rodinný přítel MUDr. Jiří Erben (Ondřej Sokol) se ke konci filmu mihne jen na pár vteřin. (noelcoward73)
  • Název Zahradnictví měl být původně pracovní název a ten nakonec zůstal. (Duoscop)

Reklama

Reklama