Bidžo to ekitai ningen

Bijo to Ekitai ningen

The H-Man

Krimi / Sci-Fi / Thriller / Horor

Japonsko, 1958, 87 min

"Kráska a kapalný muž", to nezní úplně jako áčkový film, že? No, a také není. Je to Hondova klasická hříčka, reagující varovně na nechvalně známý incident, kdy byla japonská rybářská loď smrtelně zasažena spadem ze zkušebního výbuchu vodíkové bomby. Film je napínavý, přitažený za vlasy, místy příšerně zahraný, a místy dost horrorový s fakt slušnou atmosférou. Saharu to zjevně docela baví, víc, než úplně stejné role vyšetřujícího v Godzillách apod., které natočil s Hondou potom. Jsem docela spokojen.(5.6.2012)

Iširó ma sklamal. Ani nie tak tým, že by mal nejakú nudnú, neobratnú réžiu, to som snáď v jeho filmografii zatiaľ neobjavil, ale tým, že natočil tak trochu ,,malý,, film. Viem, že nejde o snímok s nejakým prerasteným monštrom, ale hydromuži sú predsa len slabým odvarom. Ide o napínavé dielo v tých najlepších tradíciách, ale čakal som viac. Možno ,,pekelnejšie,, a deštruktívnejšie finále.(2.3.2019)