Trosečníci vesmíru

Stroskotanci

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2002, 92 min

• burton

OUČ! Jsem mrtvá. Smíchy. Prostě jednou potřebujete vypnout a v klidu štrikovat a tak si pustíte náhodně nalezené scifi na jutubu. Dám vám na základě shlédnutí tohoto spektáklu pár tipů: ve stíhačce si nasaďte helmu ještě před startem a to bez blbýho ptaní. Když žárlíte na kolegyni kosmonautku, nelítejte s ní do vesmíru a když, tak s sebou neberte toho blba, co si ve stíhačce nechtěl nasadit helmu. O to spíš, že je to potápěč. I když jste jen disajnérka pilotních kabin a palubních knoflíků a náhodou vás pošlou do kosmu a nedají vám přístupové kódy k záchraně čehokoliv kdykoliv, rozhodně trvejte na tom, ať vám je dají. Záchranné skafandry NIKDY! nevyhazujte, mohly by se hodit. Joa vlastně nelezte do rakety, když víte, že se na to konstruktéři vyflákli a varujte všechny včas. Noa na konec jeden bojler: chcete slyšet nelblbější a nejtrapnější hlášky ze všech, pane? Tak se na to podivejte.(1.5.2018)

• Terva

Dost filmů tohoto režiséra je v tmavých barvách a hojně hodnoceno položkou -odpad- a to je pro mne lákadlo. Sehnal jsem si šest filmů a postupně se na ně podívám. První byl film Konec světa, následoval příběh Skleněná past, Superžralok, Zničující střet a Hadí stisk a teď Trosečníci vesmíru. CITÁT - Ruce vzhůru!!........ Na počátku je taková divná nezáživná přestřelka a automobilová honička. Nějak nebyla moc povedená. Ani úvodní titulky, které Fred Olen Ray umí, se moc nepovedly. O měsíc později. CITÁT - Zavolejte Američany......... Trikově to není zas tak špatné, hudba nic moc, herci normal a napětí větší než u filmů tohoto režiséra bývá zvykem. Jenže stejně jsem si nenašel žádného "hrdinu" a tak mě bylo jedno, kdo přežije a kdo ne. CITÁT - Držme se tématu.......... Byl to jen prostě průměrný příběh a zjistil jsem, že Fred Olan Ray prostě nedokáže pořádně vybočit z řady (Jako třeba Uwe Boll) a točí si stále to své. Jako by se bál předvést něco lepšího. Jeho filmy jsou velmi vyrovnané, ale nedosahují na post více jak 50% koukatelnosti.(21.7.2014)

• SeBig

Na obal se ani nekoukejte, jako kdyby to bylo s úplně jinýho filmu, páč celý film se odehráva ve vesmírný stanici (kulisy jak z 80 let). Herecké obsazení jak už poznáte sami není žádná sláva, Dudikoff se tu zas xichtí celej film vážně a z jeho držky nevyjde ani žádná slušná hláška. To samý Ice-T, který se sice aspon snaží tvářit drsně, ale je drsnej asi jako bába v kauflandu. Každopádně film mi zase tak nevadil, pár "dobrých" scén se najde (teda spíš scén, který nejsou tak hrozný).(17.4.2015)

V ramci odpocinku, nebo unaveneho nocniho promitani si, je tenhle scifi kousek celkem v pohode. Jde samozrejme o becko se vsim vsudy. Jedine co mi nejak trosku vadilo je prolinani akcni casti odehravajici se na zemi a ve vesmiru. Meli nechat jen vesmir a ty pozemni akce upozadit. Pak by to bylo treba jeste o chlup lepsi. :) Jo, a je tam pekna pilotka raketoplanu Yvette Nipar. ;) 3- P.S.: jinak ten oranzovej plakat v hlavicce nepatri k tomuhle filmu...ale k tomuhle: http://www.csfd.cz/film/74038-stranded/komentare/(29.4.2016)

• Wacoslav1

Tady mne ray trochu zklamal je to v podstate zrecyklovany scorpio1 se Speakmanem od a az po z hudba ukradena od Neala Acreho a nejenom pribeh ale i zabery dokazuji ze je to ten samej film jenom z jinym nazvem a hercema je v nem jenom jedna vec co mne totalne dostala asi zhruba po hodine filmu ale nebudu to prozrazovat jinak ray neni spatnej zetkar ale az moc velkej rutiner jeho filmy sou jak pres kopirak neni proste tak dobrej uletak Jako wynorski nebo Eyres a toto uz je moc velka recyklace i na mne jinak ten Dudikoff byl opravdu prisernej neskutecne namachrovanej to mne taky nasralo(14.12.2011)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles. (Terva)

• - Při startu Atlantisu jsou jasně vidět nápisy raketoplánu Discovery. (Peklop)

• - Při cvičném letu se stíhačka F-14 v záběru mění za F-16. (Peklop)