Raubíř Ralf a internet

• Austrálie

• Kanada

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2018, 113 min

První díl byl hezky nostalgický, ale až tak moc mě nebavil, za to dvojka je našláplá audiovizuální jízda plná Easter Eggů ve stylu Ready Player One. Příběhově je to velmi poutavé, humor je inteligentní a podařený, všechny ty odkazy hřejí u srdce a povedla se i vynikající autonaháněčka. Myslím, že tvůrci měli kreativity více než dost a nezapomněli téměř na nic ( Chválím i Dark Web a virus).Skvělá zábava i pro dospělé s boží potitulkovou scénou. 85%(11.1.2019)

Pokračování, které možná nemá tak silný tah na branku, ale vynahrazuje to nepřebernou porcí nápadů a fórů. Více: https://www.youtube.com/watch?v=RFtHe_mZolM(13.1.2019)

No, had potřebuje víc nohy, než my tenhle film. Ale tak stalo se a mě to nakonec bavilo. Co se mnou bude dál nevím...(Vancouver, Kanada)(28.12.2018)

Nemůžu říct, že bych byla vyloženě zklamaná, ale 1. díl se mi líbil víc. "Raubíř Ralf a internet" je OBROVSKÁ reklama, která kompletně odsunula dětskou roztomilost a naplno se zaměřila na dospělácký svět. Díky tomu sice vznikla kupa výborných jednohubek, které dospělého diváka dostanou svou trefností i originálním ztvárněním, nejsem si ale úplně jistá, zda film zaboduje u dětí. Holčička sedící vedle mě se viditelně nudila a já se jí vůbec nedivím, neboť 90 % vtipů - a vlastně i podstatnou část děje - prostě neměla šanci chápat. 3,5* a konečně se mnou někdo souhlasí, že je Ariel úplně blbá!(10.1.2019)

Hravé, chytré, s milou message (svým milovaným musíme dát svobodu a prostor růst) a hlavně určené jak pro děti, tak dospělé. Pro mě byly nejzábavnější scény s Disney princezna mi plné meta humoru. Často jsem chtěla film zpomalit, abych si uživatel všechny vtipné detaily, které tvůrci do filmu nacpali. Tohle je zkrátka velmi kvalitní vypiplaný Disney. Take it or leave it.(16.1.2019)

Jak už psali nějací kolegové přede mnou - kouzlo je pryč. Ač jsem příliš pozdní ročník na to, abych hrával arkády, přeci jen i pro mne měl první díl nostalgickou atmosféru. Jo, scény s disneyovskými princeznami jsou super a jisté aspekty interpretace fungování internetu také, ale příběh je tuctový a nudný až hanba a celé je to takové příliš době-poplatné. Plus musím přičíst (nebo odečíst), ač za to originál nemůže, překvapivě špatný dabing... 60%(14.1.2019)

Ma to svoje paradne momenty. Emotivne (lucenie) aj humorne (ako jednoducho vychovat dieta). Navyse cela pasaz v Disneylande je uplna bomba. Bohuzial to ma biedny dej a ta stopaz zazitok zbytocne rozrieduje. Je to fajn, decka na to zoberte ale jednicka je o dost lepsia. 6/10(6.1.2019)

Ready player one pro mladší publikum.(10.1.2019)

Ano, je to otevřené self-promo studia Disney a film je plný product placementu, za který se vůbec nestydí. Netvrdila bych, že film není pro děti - poselství o přátelství je rozhodně pro děti a děti jsou zároveň dnes často zběhlejší na internetu než jejich rodiče (i tohle ve filmu uvidíte). Pro dospělé jsou hlavně povedené meta vtípky (Disney princezny!) Je tu samozřejmě posun oproti prvnímu dílu, ale to je v rámci pokračování animáků vlastně dobře.(11.1.2019)

Dneska jsem měl zase jednu ,, a simple escort mission'' do kina s omladinou. Ale přiznám, sám jsem byl zvědav protože film byl ve 4D a tento formát byla moje premiéra. Zatím jsem za nejvíc považoval 3D filmy v Imaxu. No co dodat. Možná u jiného filmu by mne kývání sedačky, foukání vzduchu a cákání vody nadchlo více, tady mi to přišlo takové o ničem... Třeba někdo ocenil, že když si malá hrdinka krkla, že se mu rozvibrovala záda sedačky...mne to nenadchlo. Já spíše uvítal u všelijakých těch automobilových závodů, že díky ofuku se v sále trochu rozhýbal zcela vydýchaný vzduch a mé plíce se dostaly k pár litrům kyslíku navíc... Film nijak neurazil, některé scénky ukazující jak to chodí na netu byly celkem vtipné. Přesto jsem jasně poznal, že nezadržitelně stárnu. Zatímco v Arabele hned jak se pan Majer ocitne v Pohádkové říši rozeznám všechny bytosti od vlka, vodníka, po trpajzlíky, tady jsem se moc nechytal. Omladina ale hrdiny znala a řádně si jejich účast ve filmu užívala. Ale tak špatně na tom zase nejsem, protože Lociku a Elsu jsem poznal ! Ke konci filmu jsem pravda díky absenci kyslíku možná i klimbnul, ale poněkud neurvalé kývání sedačky mne probralo poměrně rychle. Závěr? Ve 4D by mně zajímala třeba Tenká červená linie... Pro omladinu včetně té pubertální je film v poho a každý si tam něco najde. Přeci jen, pro ně je už internet a wifi něco, bez čehož přeci člověk dlouho nemůže nikde přežít. Dávám tedy za 3 viry. * * *(12.1.2019)

Taková jednohubka s pár docela povedenými vtipy (králík!, Pan Vyhledávač), která by mohla být klidně o půl hodiny kratší. Nemůžu tomu nic zásadního vytknout, ale ani tam nebylo něco, u čeho bych si říkal "wow, to tu ještě nebylo". Btw, nevíte někdo, proč se dneska už i dětský filmy nedělají se stopáží pod dvě hodiny?(12.1.2019)

Ta dnešní doba internetu. Celkem se divím, že byl na ebayi jen jeden volat, ale jinak super akční story.(13.1.2019)

První polovina skvělá. Plná nápadů, dobrého tempa a skvělé animace. Kdyby to pak Ralf skromně zapíchnul někde na 90 minutách, zůstal by opravdu nadprůměrným animákem, který vyniká krásnou technickou stránkou a nenudí. Problém je, že děj se ve druhé polovině začne nesmyslně roztahovat, tempo filmu opadne, motivace postav a změny v ději přestanou být přirozeně logické a pokračování Raubíře Ralfa tak spadne do zcela průměrné a nudné podívané. Je to velká škoda, princezny jsou totiž super. 6/10(17.1.2019)

Druhý Raubíř Ralf je od začátku do konce hezky udělaná audiovizuální jízda, ve které nechybí akce ani humor. Velice mě bavila nápaditost tvůrců, co se zobrazení "Říše internetu" týká - rozličné postavičky zastupující všelijaké funkce, soubory či aplikace internetu neměly chybu. Tvůrci čas od času možná trochu víc tlačili na city a snažili se okatě poučovat, avšak to k podobným filmům stačí. Velký plusový bod si film zaslouží za obsazení disneyovských princezen. I když člověk podvědomě věděl, jak to skončí, tak i přesto mě film celou stopáž bavil a opravdu se vyplatí si počkat na brutálně humornou titulkovou scénu. Zkrátka obstojně natočené pokračování, které si velice hravým a vtipným způsobem dělá srandu z moderní a uspěchané doby, které vévodí internetové technologie.(16.1.2019)

Možno som jediný človek na svete, čo nevidel prvú časť a videl hneď tú druhú, a tak asi ani hodnotenie nebude úplne najobjektívnejšie. Prvá časť je veľmi obľúbená a tak som čakal, že to ospevovaný príjemný retro štýl sa dostaví aj teraz, ale mám dojem, že sa už viac vsádzalo na klasické popkultúrne fenomény a ním sa tak stáva už aj Ralph samotný a chýba mu väčší nadhľad. Ako príklad možno uviesť spomienku na Tron, ale v totálnom tieni rozprávkových princezien. Ústredné monštrum je vymyslené veľmi pekne, ale zase ide len o to, aby ním tvorcovia odkazovali zase na niečo iné. Nie som si vážne istý, ako by som hodnotil po znalosti prvého dielu a vôbec už nerozumiem, ako film prijmú menšie decká, asi preto toľko tých princezien...(10.1.2019)

• Lucasion

Snad nebudu jediný, koho nový Ralf nudil. První půl hodina mě naopak docela bavila a trefné poznámky háže Ralf všude kolem. V prostředí internetu se dají dělat mnohé vtipy a narážky. I když si nejsem jistý, zda je mrňata pochopí. Pak přichází všechny Disney princezny a já jsem dojatý jak genialitou té scény. Nikdy by mě nenapadlo dát všechny tyhle postavy do jedné místnosti, a jak by to fungovalo. Přesto tu padnou ty nejlepší hlášky a momenty. Pak si ale říkám, že už uběhlo strašně moc minut a film mi přijde stejný jako jednička. Ovšem to pokračuje dál a ten příběhový mustr z jedničky tu vidím čím dál jasněji a zasouvám se do sedačky a čekám na titulky. Odpustil bych hodně, ale to že se tu opakují scény a příběh z prvního dílu mě tak moc irituje, že mě film ve výsledku vůbec nebaví. Další hodinu jen koukám a všechny další hlášky přijdou vniveč. Ralf nedokáže pak bavit ani dospělý a bojím se, že ani děti. Poprvé, co mám u animovaného filmu pocit, že je příliš dlouhý. Dvě hodiny je asi moc. Marně vzpomínám na Zootopii. [Csfd projekce35] (40 %)(15.1.2019)

• MoiJe

Meh. Do rana zabudnem, ze som to kedy videla. Skoda.(3.1.2019)

Po skvělé jedničce přišla snad ještě lepší dvojka. Animace krásné a hlavně příběhově zajímavé a to do té míry, že se od začátku do konce člověk nenudí. Zábavné jak pro malé, tak pro ty větší, plné výborných vtípků a hlavně skvělých Easter eggů. Hodně podobně laděné jako také skvělý Ready player one. Příběh má co říct, není naivní a místy i dojme. Za mě nelze jinak než plný počet a rozhodně doporučit všem.....85%.(11.1.2019)

Užila jsem si to mnohem více, než první díl. Bylo to vtipné a roztomilé a jsem ráda, že jsem to viděla v kině. Určitě si film někdy pustím znovu. Určitě mi uniklo plno Easter Eggs. 5*(3.12.2018)

• Davered

Nostalgicke kouzlo a jednoduchost prvniho filmu nahradila nabobtnala oda na konzumerismus a stadovou mentalitu. Celovecerni reklama na produkty studia Disney a jeho obchodnich partneru. Ne nahodou se jedna z hlavnich postav rozplyva nad "krasou" prelidneneho urbanistickeho pekla - v kontextu snimku, ktery prezentuje prispevky na instagramu jako umeni patrici do galerii, uz moc hloubeji klesnout nejde. To vse v "pribehu" pospojovanem oslimi mustky v podobe nespocetnych macguffinu, klise, pseudofilozovani, a umeleho sentimentu.(26.11.2018)

<< předchozí 1 2 3 4