Moonlight

• USA Moonlight (více)

Nadčasový příběh dospívání a hledání sebe sama je zasazený do drsných kulis okrajových čtvrtí Miami. Mladý Chiron bojuje o svoje místo v prostředí, ve kterém často rozhoduje právo silnějšího, zatímco jeho vnitřní svět se plní láskou, bolestí i touhou. Moonlight zachycuje univerzální témata přátelství a sexuální identity ve třech různých životních etapách od dětství až po dospělost. Je zároveň portrétem mladého člověka, současných amerických předměstí i nepostřehnutelných sil, které formují lidské životy. (Aerofilms)

bedsore

Leze to z něj jak z chlupatý deky, dalo by se říct o hlavní postavě a stejně tak o formě vyprávění. Je to komorní, budiž, na to se dá přistoupit, ale chvílema jsem v telefonu koumal, co za další film si pustit. ()

stuj

Černošské drama. Klouček žije na okraji společnosti, matku má feťačku a všichni si z něj utahují. Není průbojný a proto se neumí moc bránit. Posmívání v dětství se změní v nakládačku v pubertě. Navíc v nakládačku od jediného kámoše, který k ní byl donucen. Jak se s tím vyrovnat? V dospělosti tedy nabude fyzické síly, ale uvnitř stále není srovnaný. / Spíše než psychologické drama mi to připomínalo agitku "jak to mají černoši těžké". Proti čemuž nic nemám, ale je to až moc rozvláčné. A nic překvapivého se ve filmu ani neděje. Takže nevtáhlo a příště vidět už netřeba. ()

LEFTFLANK

Ťažký film to určite je, len mi vôbec nechytá pozornosť, herci výborný ale Mahershala boží, jeho prítomnosť mi trochu spríjemnila začiatok celkom zdĺhavého a nudného klipu o útrapách černošského gaya. Dúfam, že to neznie rasisticky, homofóbne a neviem ešte ako, oskar je tu niečo ako povinnosť lebo ešte nebol a pod. srajdy. Nechcem vyznieť cynicky, ale kopec tragidických či srdcervúcich príbehov sa deje aj mimo USA. No budiš aspoň, že sa to samo nepovažuje za veľký art hype a drží sa pri pri zemi. ()

P3rcy

V dnešním díle pořadu Prostřeno uvidíte: recept na Oscara!!! Je to velice jednoduchý recept ve kterém jsou nejdůležitější správně zvolené ingredience. Vložte teplého černocha do prostředí, kde to ani černí ani teplí nemají jednoduché, přimíchejte pár drsných a srdceryvných scén a máte už v podstatě hotovo! V případě, že nemáte po ruce teplého černocha tak doporučujeme použít fantazii a zkusit najít jiné aktuální téma. Můžete zkusit svobodomyslnou afroamerickou lesbickou muslimku ve středověku, která se chce stát římskokatolickým papežem; Židovskou vdovu ve 2. světové válce, která se zamilovala do Hitlera - jak je libo, fantazii se meze nekladou ... Ne ale teď vážně, není to tak špatný film, ale rozhodně to není film na páteční večer pro dobrou náladu s přáteli, pokud ve Vás zbylo trochu citu, tak Vás film třeba zdrtí, dojme nebo i vyděsí. Zároveň na Vás ale bude celých těch 111 minut řvát "Já chci Oscary!!!" ()

opatstviolov

Moonlight bylo ze začátku celkem dobré drama, ale v poslední, třetí části u mě výrazně bodově spadlo, jelikož jsem se u ní málem unudil k smrti. Kdyby byla trochu záživnější, tak bych byl naprosto spokojen. 6/10 ()

Oup

Tak, mno, ako by som sa mal k tomuto filmu postaviť. Herecky bravúrne zmáknuté, možno by som sa málinko pohral s tým prelinom časov. Inak je to dráma o šikanovanom chlapcovi v gete. Ktorý je očividne na chlapcov a film sa zaoberá jeho celým životom. Je to viac ako pozeratelné, ale ja neviem, toho oscara, či si to zaslúžilo. Asi ani nie podľa mňa. ()

peproch

Hodnocení filmu je nadjiné závislé na tom, jaká je vaše sociální situace, kým jste, za koho se pokládáte, čemu fandíte a co je vám milé. Je totiž možné, že se vás film nijak nedotkne, že ani nepochopíte základní poetickou metaforu názvu, jako je to v mém případě, nebo třeba totálně budete nadšení, okouzleni a povzbuzeni, jako je to u jiných diváků. Mám totiž osobně problém v tom postavit svůj blahobyt na dealování drog, pro mne na neštěstí druhých, což je ale relativní, co je štěstí pro koho, ()

alenajulie

Dalsia ultra woke sračka z dielne Disney studios aká Pixaru.  Absolútne im nie je nič sväté a pokojne budú našim deťom pchať svoje lgbtxyz propagandy krkom aj v rozpravke. Rodičom s deťmi silno neodporúčam. ()

Artogon

Homosexualita? Černosi v hlavných úlohách? Politická kritika? Vyťahujte sošku Oscara! Z toho filmu totálne kričí, že je natočený ako samoúčelná pičovina s cieľom nasýtiť každého, kto chce očistiť svoju dušu a na vlne #blacklivesmatter sa stať progresívnym, váženým občanom. Skrátka ten scenár bol písaný v štýle. Replika - "sem vložte Oscara" - Ďalšia replika. Zbytočný film. ()

VOD tipy na konec srpna

07.11.2022

Spin-off s Moneypenny? Spíš ne

Spin-off s Moneypenny? Spíš ne

26.10.2019

Ať už si o nových bondovkách s Danielem Craigem myslíte cokoliv, na jedné věci se asi všichni shodneme. A to že vedlejší postava sekretářky Moneypenny prošla vítanou změnou a herečka Naomie Harris je… (více)

Apple posiluje zaměření na filmy

Apple posiluje zaměření na filmy

16.11.2018

Společnost Apple za poslední rok najala velký počet tvůrců, aby zahájila svůj průnik mezi streamovací služby a rozjela tak svoji seriálovou tvorbu. V příštím roce tak diváky čeká hned několik nových… (více)