Mumie ožívají

Mick Grogan

Scénář:

Mick Grogan

Jason Priestley (vypravěč)

Nechte si vyprávět příběhy dávno zemřelých lidí. V ledu pohřbeného Ötziho, legendárního pistolníka, jehož mumii objevili v poušti, či mladé dívky z nejvýše položeného hrobu na světě... Římský voják pohřbený nánosy sopečného popela pod Vesuvem. Irský král uložený k poslednímu odpočinku na dně močálu. Nezletilá dívka z národu Inků, pro kterou se na vrcholu nejvyšší sopky na světě zastavil všechen čas. Mumie jsou všude a kupodivu se objevují na těch nejméně očekávaných místech. Většina z nich se zachovala v překvapivě dobré podobě. Za každou z nich se ukrývá nečekaně zajímavý příběh. Zjistěte, jak se z těchto lidí staly mumie. Odhalte jejich starodávná tajemství. Nejmodernější technika a proces virtuální pitvy umožnily badatelům znovu otevřít tyto „odložené" případy a nahlédnout do světa ztracených civilizací. (TV Prima)

knihovna

Zajímavý dokument, zatím jsem viděl pouze první díl, ale i tak to bylo dobré. Uvidíme jak to bude pokračovat. Jestli se na to díval Bohouš Sobotka, může být rád, že žije v téhle době. ()