...a z učedníků jsou mistři

(koncert)
všechny plakáty
Hudební
Česko, 2006, 85 min

Deset let luhačovických kurzů Václava Hudečka, který pozval všechny vítěze předchozích ročníků, aby vystoupili na společném koncertě. Konfrontace Hudečkovy zkušenosti s možností uplatňování mladých houslových talentů v současnosti. (Česká televize)

progression

Vyjímečný hudební dokument, který mapuje skvělý projekt Akademie Václava Hudečka, ve kterém v rámci hudebních kurzů podporuje mladé talentované houslisty. Akademie už úspěšně funguje více než 20 let. Tento dokument ukazuje vyjímečný koncert z roku 2006, kam v rámci kurzu sezval jednotlivé vítěze soutěže z minulých let. Vesměs vynikající houslisté a houslistky předvedli své umění na společných koncertech. Ohromným kladem dokumentu je především to, že předvedení virtuózních a nesmírně obtížných skladeb je zaznamenáno v nezkrácené formě a hudební zážitek opravdu stojí za to. Bylo by velice zajímavé na dokument z roku 2006 navázat novějším, který by mohl ukázat vítěze z let následujících, ale také zmapovat hudební kariéry těch původních, protože většina z nich to dotáhla hodně vysoko i v celosvětovém měřítku (namátkou Jana Vonášková, Jiří Vodička, Petr a Lenka Matějákovi, Josef Špaček či Jan Mráček). Po letech od prvního shlédnutí tohoto vyjímečného dokumentu jsem teď po novém shlédnutí oprávněnně přihodil ještě pátou hvězdičku i když si to (zatím ?) hodnotím dost překvapivě jen sám pro sebe ... Málem bych zapomněl - lví podíl na zřízení Akademie včetně dalších aktivit má Václavova manželka Eva (Trejtnarová). ()