Voltron: Legendární obránce (TV seriál)

Voltron: Legendary Defender

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2016, 26x23 min

• zdepapepa

Už minimálně jednu dekádu určitě nejsem cílovka podobným seriálům, přesto ale hodlám držet tento seriál podobným standardům jako mnou oblíbené Avatar: The Last Airbender a The Legend of Korra. Proč? Protože se na Voltronu i ATLA a TLOK podíleli Joaquim Dos Santos a Lauren Montgomery (na což mě upozornil kamarád, který mi Voltrona i doporučil). Když to ( = být kvalitní jak pro děti tak i pro dospělé) dokázal A:TLA i TLOK, čekal bych, že se to povede i zde. Nepovedlo, hned povím proč. Z oněch pár dílů, které jsem viděl, jsem měl pocit, že se jedná o Korru-Nekorru kde každá druhá postava je povahově i kresbou buď Bolin nebo Mako. Je tu i Varrick, ale zdá se, že jenom jeden. Stejně tak i Pabou, jen v tomto případě byl rozčtvrcen a předělán na myši. Jak velmi užitečné pro ústřední pětici hrdinů, že i kdesi ve vesmíru je dýchatelná atmosféra, stvoření prakticky totožná s těmi na planetě Zemi, i "mimozemšťani", kteří byli 10 000 let v kryostázi a přesto mluví normálním dialektem angličtiny. Jako bonus to trpí pro městejným problémem, kterým trpěla Korra, zejména její první řada - všechno se děje honem honem, to co má být dlouhá a náročná trénovací montáž je tu odbyto několika krátkými scénami, takže z tréninku člověk nic nemá, z charakteru postav se téměř taky nic nedozví. Jako kdyby si člověk kousl jednou do jablka a pak ho zahodil a pustil se do jiného.(10.9.2017)

Pro fanoušky Korry a Aanga nezbytnost! Svižný a velmi zábavný animák přesně v duchu zmiňovaných titulů. Celkem se divím, že tak vymazlené tituly jsou víceméně na okraji zájmu.(12.4.2017)

Jak se tak dívám, Voltron se české republice vyhnul obloukem - a je to škoda. Od tvůrců Avatar: The Last Airbender a potažmo Legend of Korra se dá čekat spousta humoru i hezké animace. I když jde o "reboot", kromě očekávaného mcha žánru tam oproti Avatarovi v těch pár epizodách možná tolik humoru není, ale dabéři jsou bezvadní a dodávají postavám úplně novou dimenzi. V lednu se po cliffhangeru má odvysílat druhá řada, tak uvidíme, jestli si umí podržet pozornost... Za mě určitě hodné toho, abych nad tím ztratila ještě trochu času a užila si nádech starého skifi :)) Srovnávání se starou předlohou ponechám někomu, kdo viděl, já si to s čistým štítem užívám.(21.12.2016)