Voltron: Legendární obránce (TV seriál)

Voltron: Legendary Defender

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2016–2018, 29 h 54 min (Minutáž: 23–69 min)

Jak se tak dívám, Voltron se české republice vyhnul obloukem - a je to škoda. Od tvůrců Avatar: The Last Airbender a potažmo Legend of Korra se dá čekat spousta humoru i hezké animace. I když jde o "reboot", kromě očekávaného mcha žánru tam oproti Avatarovi v těch pár epizodách možná tolik humoru není, ale dabéři jsou bezvadní a dodávají postavám úplně novou dimenzi. V lednu se po cliffhangeru má odvysílat druhá řada, tak uvidíme, jestli si umí podržet pozornost... Za mě určitě hodné toho, abych nad tím ztratila ještě trochu času a užila si nádech starého skifi :)) Srovnávání se starou předlohou ponechám někomu, kdo viděl, já si to s čistým štítem užívám.(21.12.2016)

• zdepapepa

Už minimálně jednu dekádu určitě nejsem cílovka podobným seriálům, přesto ale hodlám držet tento seriál podobným standardům jako mnou oblíbené Avatar: The Last Airbender a The Legend of Korra. Proč? Protože se na Voltronu i ATLA a TLOK podíleli Joaquim Dos Santos a Lauren Montgomery (na což mě upozornil kamarád, který mi Voltrona i doporučil). Když to ( = být kvalitní jak pro děti tak i pro dospělé) dokázal A:TLA i TLOK, čekal bych, že se to povede i zde. Nepovedlo, hned povím proč. Z oněch pár dílů, které jsem viděl, jsem měl pocit, že se jedná o Korru-Nekorru kde každá druhá postava je povahově i kresbou buď Bolin nebo Mako. Je tu i Varrick, ale zdá se, že jenom jeden. Stejně tak i Pabou, jen v tomto případě byl rozčtvrcen a předělán na myši. Jak velmi užitečné pro ústřední pětici hrdinů, že i kdesi ve vesmíru je dýchatelná atmosféra, stvoření prakticky totožná s těmi na planetě Zemi, i "mimozemšťani", kteří byli 10 000 let v kryostázi a přesto mluví normálním dialektem angličtiny. Jako bonus to trpí pro městejným problémem, kterým trpěla Korra, zejména její první řada - všechno se děje honem honem, to co má být dlouhá a náročná trénovací montáž je tu odbyto několika krátkými scénami, takže z tréninku člověk nic nemá, z charakteru postav se téměř taky nic nedozví. Jako kdyby si člověk kousl jednou do jablka a pak ho zahodil a pustil se do jiného.(10.9.2017)

Pro fanoušky Korry a Aanga nezbytnost! Svižný a velmi zábavný animák přesně v duchu zmiňovaných titulů. Celkem se divím, že tak vymazlené tituly jsou víceméně na okraji zájmu.(12.4.2017)

Tohle je od tvůrců Korry a Aanga? Tihle animovaní Power Rangers? To jsem ani netušil a tak jsem do toho nešel s nijak přehnaným očekávání, ale přesto jsem zklamán. Strašně se to snaží, ale mám pocit, že to na to prostě nemá. Má to děsně překotné tempo, ale vlastně to spíš unavuje sledovat. Všechno je příšerně uspěchané a postavy jsou hrozně šablonovité ploché figurky, na rozdíl od Aanga s Korrou, kde byly postavy prakticky to nejlepší na celém seriálu. Druhá řada byla o něco lepší zklidněním v první polovině a více fungujícím humorem, ale jak najela na druhou superakční polovinu, tak se to opět celé trochu zvrhlo.(6.3.2020)