Na první díl nic světoborného. Parta kriminalistů mi příliš nesedla, protože ani povadlé charisma Jiřího Bartošky nestačí utáhnout unavený děj případu unaveného postaršího kriminalisty a jeho kolegů, jež se k sobě moc nehodí a již charisma rozhodně nemají, včetně úsměvného Kotka. Vedlejší osobní dějová linie Kolumného by vydala na samostatný případ, tak jsem zvědav, jak si s tím scénárista poradil. Snad to s fantazií nepřeháněl, protože v prvním dílu jsem se pomalu nestačil divit, co zkušený kriminalista jako tatík vyvádí.(28.8.2016)

Na primu a další televize pro ovce nekoukám, ale tenhle seriál mě svým obsazením nalákal natolik, že jsem se rozhodl zkusit. Obsahově jsem netušil o co půjde. Hned na úvod musím říct, že mě šokoval dolní reklmaní pruh během seriálu, nevím zda je to standart pro ovčí televize, ale narušuje to neskutečně. Samotný případ neměl v sobě potřebné napětí, neříkám, že jsem nadbůh jako zdejší uživatelé a pachatele znám už po pěti minutách, tedy v době, kdy se ještě nestala ani vražda, ale faktem je, že tvůrci divákovi až příliš napovídali. Druhým minusem je obsazení, až na Jirku s Vojtou mě přišli všechny postavy zoufale nevýrazný. I přes výrazné nedostatky mě Nevěsta zaujala natolik, že dám seriálu ještě další šance a uvidím.(29.8.2016)

Hodně se to podobá Případům 1. oddělení. Prima si dala velký pozor, aby poctivě obšlehla úspěšný formát z ČT. Dá se říct, že se to vcelku podařilo. Někteří vyšetřovatelé jsou ok, jiní slabší. Na tuhle komerční televizi slušná práce. Tenhle případ hodně držel velmi dobrý (jak jinak) Karel Dobrý. 58%.(31.8.2016)

První epizoda se mi docela líbila. Ano, je to seriál ve stylu Kriminálky Anděl, v němž se na úkor reality a věrnosti reálnému světu jde vstříc mainstreamovému divákovi, ale proč ne, když mě první díl bavil. Jen to obsazení rolí mi zatím nějak nesedlo (Kotek). Svůj úkol ale první epizoda splnila, minimálně na další díl se totiž určitě podívám. 60 %(2.9.2016)

• Eleanor05

On je trochu problém, pokud rozhlásíte, že vaše dílo bude podobné severským detektivkám, ale zcela zjevně jste žádnou severskou detektivku nikdy neviděli, anebo ano, ale stejně se vám jejich styl nedaří napodobit ani v nejmenším. "Vyšetřovatelé" vypadají, že neumějí do pěti napočítat, natož aby řešili vraždy, výslechy vypadají jako přátelské rozhovory s psychiatrem a pachatelé se bez větších problémů přiznávají jeden za druhým. Naďa (Markéta Plánková) působí jako učitelka v mateřské škole s těma soucitně vyvalenýma očima, ale rozhodně ne jako detektiv, Jiří Bábek zase vypadá, že ho neposlechne ani pes, natož parta detektivů. Žádná z postav není zajímavá, ani zábavná, čemuž zrovna nepomáhá fakt, že tu hrají samí druhořadí herci (omlouvám se Jiřímu Bartoškovi) bez špetky charisma. Případ samotný nebyl ničím originální, ani moc šokující a pachatel se dal odhadnout daleko dřív, než k němu došla parta "detektivů". Filmařská práce na tom taky není moc vidět a neznám jediný důvod, proč se dívat na další díl. Nemyslela jsem si, že to napíšu, ale zlatá Kriminálka Anděl. Taky občas působí trapně a není moc zábavná, ale má o třídu lepší herce a je na ní alespoň trochu vidět filmařina.(28.8.2016)