• Eleanor05

On je trochu problém, pokud rozhlásíte, že vaše dílo bude podobné severským detektivkám, ale zcela zjevně jste žádnou severskou detektivku nikdy neviděli, anebo ano, ale stejně se vám jejich styl nedaří napodobit ani v nejmenším. "Vyšetřovatelé" vypadají, že neumějí do pěti napočítat, natož aby řešili vraždy, výslechy vypadají jako přátelské rozhovory s psychiatrem a pachatelé se bez větších problémů přiznávají jeden za druhým. Naďa (Markéta Plánková) působí jako učitelka v mateřské škole s těma soucitně vyvalenýma očima, ale rozhodně ne jako detektiv, Jiří Bábek zase vypadá, že ho neposlechne ani pes, natož parta detektivů. Žádná z postav není zajímavá, ani zábavná, čemuž zrovna nepomáhá fakt, že tu hrají samí druhořadí herci (omlouvám se Jiřímu Bartoškovi) bez špetky charisma. Případ samotný nebyl ničím originální, ani moc šokující a pachatel se dal odhadnout daleko dřív, než k němu došla parta "detektivů". Filmařská práce na tom taky není moc vidět a neznám jediný důvod, proč se dívat na další díl. Nemyslela jsem si, že to napíšu, ale zlatá Kriminálka Anděl. Taky občas působí trapně a není moc zábavná, ale má o třídu lepší herce a je na ní alespoň trochu vidět filmařina.(28.8.2016)

Hodně se to podobá Případům 1. oddělení. Prima si dala velký pozor, aby poctivě obšlehla úspěšný formát z ČT. Dá se říct, že se to vcelku podařilo. Někteří vyšetřovatelé jsou ok, jiní slabší. Na tuhle komerční televizi slušná práce. Tenhle případ hodně držel velmi dobrý (jak jinak) Karel Dobrý. 58%.(31.8.2016)

Na první díl nic světoborného. Parta kriminalistů mi příliš nesedla, protože ani povadlé charisma Jiřího Bartošky nestačí utáhnout unavený děj případu unaveného postaršího kriminalisty a jeho kolegů, jež se k sobě moc nehodí a již charisma rozhodně nemají, včetně úsměvného Kotka. Vedlejší osobní dějová linie Kolumného by vydala na samostatný případ, tak jsem zvědav, jak si s tím scénárista poradil. Snad to s fantazií nepřeháněl, protože v prvním dílu jsem se pomalu nestačil divit, co zkušený kriminalista jako tatík vyvádí.(28.8.2016)

Mohu se ztotožnit s jednou recenzí, v níž se psalo, že každý čtenář Agathy Christie odhalí vraha už po krátké době. Oceňuji relativně zajímavě poskládaný herecký tým a v krimi seriálech fakticky neokoukaný, ale scénář je hodně slabý. Dávám tomu ale šanci, uvidíme, co ukáží další díly. Ale Případy I. oddělení to nejsou, to víme asi už všichni...(10.9.2016)

• mh.mail

40% — Pokus o primácké „1. oddělení“ i přes angažování stejného režiséra moc nevyšel. Není to sice snad tak hrozné, ale takový slabší průměr to je maximálně. Nedá se nic dělat, pachatele jsem tipnul opravdu hned na začátku, (POZOR, SPOILER!) stačil jeho hysterický výstup při příchodu na místo činu. Jinak postavy vyšetřovatelů jsou opravdu slabší než parta z 1. oddělení. Uvidíme, co z toho vypadne dál, ještě tomu šanci dám. Poznámka na okraj: Když se ty dvě nány perou o Kotka, on prohlásí: „Za to snad ani nestojím.“ V tu chvíli jsem si pomyslel, že má naprostou pravdu.(29.8.2016)