Na primu a další televize pro ovce nekoukám, ale tenhle seriál mě svým obsazením nalákal natolik, že jsem se rozhodl zkusit. Obsahově jsem netušil o co půjde. Hned na úvod musím říct, že mě šokoval dolní reklmaní pruh během seriálu, nevím zda je to standart pro ovčí televize, ale narušuje to neskutečně. Samotný případ neměl v sobě potřebné napětí, neříkám, že jsem nadbůh jako zdejší uživatelé a pachatele znám už po pěti minutách, tedy v době, kdy se ještě nestala ani vražda, ale faktem je, že tvůrci divákovi až příliš napovídali. Druhým minusem je obsazení, až na Jirku s Vojtou mě přišli všechny postavy zoufale nevýrazný. I přes výrazné nedostatky mě Nevěsta zaujala natolik, že dám seriálu ještě další šance a uvidím.(29.8.2016)

Na první díl nic světoborného. Parta kriminalistů mi příliš nesedla, protože ani povadlé charisma Jiřího Bartošky nestačí utáhnout unavený děj případu unaveného postaršího kriminalisty a jeho kolegů, jež se k sobě moc nehodí a již charisma rozhodně nemají, včetně úsměvného Kotka. Vedlejší osobní dějová linie Kolumného by vydala na samostatný případ, tak jsem zvědav, jak si s tím scénárista poradil. Snad to s fantazií nepřeháněl, protože v prvním dílu jsem se pomalu nestačil divit, co zkušený kriminalista jako tatík vyvádí.(28.8.2016)

Mohu se ztotožnit s jednou recenzí, v níž se psalo, že každý čtenář Agathy Christie odhalí vraha už po krátké době. Oceňuji relativně zajímavě poskládaný herecký tým a v krimi seriálech fakticky neokoukaný, ale scénář je hodně slabý. Dávám tomu ale šanci, uvidíme, co ukáží další díly. Ale Případy I. oddělení to nejsou, to víme asi už všichni...(10.9.2016)

První epizoda se mi docela líbila. Ano, je to seriál ve stylu Kriminálky Anděl, v němž se na úkor reality a věrnosti reálnému světu jde vstříc mainstreamovému divákovi, ale proč ne, když mě první díl bavil. Jen to obsazení rolí mi zatím nějak nesedlo (Kotek). Svůj úkol ale první epizoda splnila, minimálně na další díl se totiž určitě podívám. 60 %(2.9.2016)

• otík

Kromě nedostatků zmíněných v celkovém komentáři k seriálu to v tomto díle vyhrává na prvním místě hudba. Ta dělá ze scén, které natočením moc napínavé nejsou, slušnou podívanou. Smutné je, že vzhledem k tomu, že jde o krimi seriál, od poloviny dílu divák tuší, jak to celé bylo a hlavně proč. Napsané to opravdu dobře není, i když celková myšlenka nebyla špatná. Průměr, který krimi seriálům nedělá ani čest, ani ostudu.(6.9.2016)