Na primu a další televize pro ovce nekoukám, ale tenhle seriál mě svým obsazením nalákal natolik, že jsem se rozhodl zkusit. Obsahově jsem netušil o co půjde. Hned na úvod musím říct, že mě šokoval dolní reklmaní pruh během seriálu, nevím zda je to standart pro ovčí televize, ale narušuje to neskutečně. Samotný případ neměl v sobě potřebné napětí, neříkám, že jsem nadbůh jako zdejší uživatelé a pachatele znám už po pěti minutách, tedy v době, kdy se ještě nestala ani vražda, ale faktem je, že tvůrci divákovi až příliš napovídali. Druhým minusem je obsazení, až na Jirku s Vojtou mě přišli všechny postavy zoufale nevýrazný. I přes výrazné nedostatky mě Nevěsta zaujala natolik, že dám seriálu ještě další šance a uvidím.(29.8.2016)

• otík

Kromě nedostatků zmíněných v celkovém komentáři k seriálu to v tomto díle vyhrává na prvním místě hudba. Ta dělá ze scén, které natočením moc napínavé nejsou, slušnou podívanou. Smutné je, že vzhledem k tomu, že jde o krimi seriál, od poloviny dílu divák tuší, jak to celé bylo a hlavně proč. Napsané to opravdu dobře není, i když celková myšlenka nebyla špatná. Průměr, který krimi seriálům nedělá ani čest, ani ostudu.(6.9.2016)

• mh.mail

40% — Pokus o primácké „1. oddělení“ i přes angažování stejného režiséra moc nevyšel. Není to sice snad tak hrozné, ale takový slabší průměr to je maximálně. Nedá se nic dělat, pachatele jsem tipnul opravdu hned na začátku, (POZOR, SPOILER!) stačil jeho hysterický výstup při příchodu na místo činu. Jinak postavy vyšetřovatelů jsou opravdu slabší než parta z 1. oddělení. Uvidíme, co z toho vypadne dál, ještě tomu šanci dám. Poznámka na okraj: Když se ty dvě nány perou o Kotka, on prohlásí: „Za to snad ani nestojím.“ V tu chvíli jsem si pomyslel, že má naprostou pravdu.(29.8.2016)

Mohu se ztotožnit s jednou recenzí, v níž se psalo, že každý čtenář Agathy Christie odhalí vraha už po krátké době. Oceňuji relativně zajímavě poskládaný herecký tým a v krimi seriálech fakticky neokoukaný, ale scénář je hodně slabý. Dávám tomu ale šanci, uvidíme, co ukáží další díly. Ale Případy I. oddělení to nejsou, to víme asi už všichni...(10.9.2016)

První epizoda se mi docela líbila. Ano, je to seriál ve stylu Kriminálky Anděl, v němž se na úkor reality a věrnosti reálnému světu jde vstříc mainstreamovému divákovi, ale proč ne, když mě první díl bavil. Jen to obsazení rolí mi zatím nějak nesedlo (Kotek). Svůj úkol ale první epizoda splnila, minimálně na další díl se totiž určitě podívám. 60 %(2.9.2016)