Samota (S01E02) (epizoda)

Samota

Krimi / Thriller / Drama

Česko, 2016, 1 h 2 min

• claudel

Po druhém dílu se mi chce téměř konstatovat, že na Mordpartě je nejlepší a nejprofesionálnější ta úvodní znělka. Tu si rád pustím i opakovaně, ale příběhově je to hodně slabé - potenciál tam je, případy vypadají zajímavě, ale pak se to nějak divně rozmělní a ačkoli mám v seriálech rád i probírání soukromých trablů hlavních postav, tady se mi až téměř zdálo, že se víc řeší soukromí, než samotné vyšetřování.(10.9.2016)

• Alexis74

Tento seriál by byl dobrou kriminálkou, kdyby jste nechali příběhy a změnili obsazení: J. Bartoška, V. Kotek, M. Plánková, kdo je tam obsadil a proč? Potřebovali se dostat po dlouhý době na obrazovku? Tak proč kvůli tomu kazit kriminálku? Dejte je do jiného příběhu nebo komedie a bude to fajn, ale tady jsou doopravdy tyhle postavy úplně mrtvý a nevýrazný. Věřit jim, že jsou kriminalisti můžou jen Ti, kteří nikdy žádné osobně nepotkali. Škoda dobrých námětů, moc velká škoda. Takhle jen dvě hvězdy. Bohužel.(21.11.2017)

• adelina8

U prvního dílu jsem dávala komentář, že čekám, až se seriál víc rozjede a po druhém díle z toho moc šťastná nejsem, protože zatím to nabírá směr úplně opačný. Přišlo mi to nudnější a nezáživnější než minule. Jak mám Bartošku a Kotka ráda, tak tady jsou z nich naprosto šedé myši bez osobnosti. A to jsem si myslela, že Bartoška o svoje charisma nemůže nikdy přijít. Vadí mi i Plánková, ale to asi není scénářem, celkově ji totiž v ničem moc nemusím. Přijde mi jako nezajímavá "herečka" jednoho výrazu s monotónním hlasem v jedné rovině. Zatím tomu tedy chybí šťáva. A to dost podstatně. Potěšilo mě natáčení na Jižáku, kde jsem strávila část svých studentských let.(6.9.2016)

Nejvíce mě v tomto dílu bohužel zaujal unavený Jiří Bartoška. Po nemoci mu dělal problém každý větší pohyb, charisma je pryč. Ani se nedivím, jak jej bere přítel jeho dcery. Snad se z toho stavu oklepe. Případ samotný byl celkem zajímavý, ale rušily jej dlouhé pasáže osobních příběhů a problémů kriminalistů. Opět musím konstatovat, že herci-kriminalisté jsou vůbec nejslabším článkem seriálu.(4.9.2016)

• mh.mail

40% — Řekl bych, že karty jsou rozdány. Zatímco Mordparta bude za cca dvě hvězdičky, Rapl bude kolem čtyř. První dva díly obou seriálů tomu zatím napovídají. Ale třeba se nechám překvapit. Pachatel byl jasný, hned jak se na scéně objevil, takže při pokračujícím „vyšetřování“ jsem se už jen soustředil na to, jestli se moje teorie potvrdí. Potvrdila. Přibyly nám soukromé trable v trojúhelníku Batěk - Pidrmanová - Boková, ale jinak nic, co by se vymykalo předchozímu dílu.(8.9.2016)