"Vrah ho rozříznul, až když s ním skončil. Jestli se teda shodneme na tom, že to na sebevraždu moc nevypadá." Je to vůbec Mordparta? Vždyť je to najednou úplně jiné - temné, má to atmosféru, neotravuje to rodinnými vztahy a vrah nekřičí to do kamery, že je vrah. Takže, i když to není nejlepší detektivka na světě, tak ve srovnání s prvními dvěma díly působí takřka geniálně.(14.9.2016)

Bouře a vichřice, výpadek proudu, dům na samotě odříznutý od okolního světa, tajemná vražda v lese a potom další dvě, dva vyšetřovatelé, muž a žena v nepřátelském prostředí pasťáku, kde není jasné, kdo je ten dobrý a kdo zlý, protínající se a míhající se kužely světel, občas podivný stín či neznámá postava. Hotová Akta X po česku. Ale jo, dobrý, zatím asi jediný díl Mordparty vymykající se z nižšího průměru.(2.10.2016)

Mysteriózní horrorový díl, připomínající Prokletý ostrov prostředím a Akta X atmosférou (a chlapcem na fotce). Ani zápletka nebyla originální. Logika sice poněkud trpěla, ale jako oddychovka byl příběh poutavě natočený. Jen mě zarazilo, že epizoda začala jako telenovela připomenutím rodinné krize z posledního dílu a "Kolombo" měl štěk v podobě jednoho telefonátu.(11.9.2016)

50% — U tohoto dílu trochu v hodnocení přidám. I když byl zbytečně vystavěn po vzoru staré anglické detektivky, kdy uzavřená skupina (zde i včetně vyšetřovatelů) uvízne vinou počasí na jednom místě, odříznutá od všech vymožeností (telefon nefunguje, tím pádem ani internet apod.). Myslím, že v současné době a v našich poměrech jsou podobné konstrukce zbytečné a málo pravděpodobné.(13.9.2016)

Tento díl se absolutně vymyká z toho, co jsme viděli v prvních epizodách. Výborná temná kriminálka jako od Agathy Christie s prvky od E.A. Poa se spoustou mrtvol, tmou a pořádně tísnivou hororovou atmosférou v nápravném zařízení. Navíc upozornění na hnus v podobě dětské pornografie a zneužívání. Také dobré obsazení Nebřenský jako ředitel výborný nebo Motloch jako doktor. Všemu dopomohla i kamera Martina Žiarana. Dost velké překvapení tedy, jen doufám, že se nejedná jen o výkřik do tmy. 80%(14.9.2016)

• - Epizoda se natáčela v budově bývalé dětské ozdravovny v Jetřichovicích na Děčínsku. (skudiblik)