Mordparta

Česko, (2016–2017), 15 h 13 min (Minutáž: 52–62 min)

Scénář:

Tomáš Bombík

Jiří Bartoška, Vojtěch Kotek, Markéta Plánková, Pavel Batěk, Jiří Bábek, Anna Fialová, Jana Pidrmanová, Kristýna Boková, Milena Steinmasslová, Adam Ernest (více)

Série(2) / Epizody(16)

Recenze uživatele Eleanor05 k tomuto seriálu (1)

Nevěsta (2016) (S01E01)

On je trochu problém, pokud rozhlásíte, že vaše dílo bude podobné severským detektivkám, ale zcela zjevně jste žádnou severskou detektivku nikdy neviděli, anebo ano, ale stejně se vám jejich styl nedaří napodobit ani v nejmenším. "Vyšetřovatelé" vypadají, že neumějí do pěti napočítat, natož aby řešili vraždy, výslechy vypadají jako přátelské rozhovory s psychiatrem a pachatelé se bez větších problémů přiznávají jeden za druhým. Naďa (Markéta Plánková) působí jako učitelka v mateřské škole s těma soucitně vyvalenýma očima, ale rozhodně ne jako detektiv, Jiří Bábek zase vypadá, že ho neposlechne ani pes, natož parta detektivů. Žádná z postav není zajímavá, ani zábavná, čemuž zrovna nepomáhá fakt, že tu hrají samí druhořadí herci (omlouvám se Jiřímu Bartoškovi) bez špetky charisma. Případ samotný nebyl ničím originální, ani moc šokující a pachatel se dal odhadnout daleko dřív, než k němu došla parta "detektivů". Filmařská práce na tom taky není moc vidět a neznám jediný důvod, proč se dívat na další díl. Nemyslela jsem si, že to napíšu, ale zlatá Kriminálka Anděl. Taky občas působí trapně a není moc zábavná, ale má o třídu lepší herce a je na ní alespoň trochu vidět filmařina. ()