Mordparta (TV seriál)

Krimi / Thriller / Drama

Česko, 2016–2017, 15 h 13 min (Minutáž: 52–62 min)

Tomáš Bombík

Jiří Bartoška, Vojtěch Kotek, Markéta Plánková, Pavel Batěk, Jiří Bábek, Anna Fialová, Jana Pidrmanová, Kristýna Boková, Milena Steinmasslová, Adam Ernest, Radim Fiala, Karel Dobrý, Igor Orozovič, Pavel Nečas, Nataša Burger, Petra Špindlerová, Petr Motloch, Daniel Svoboda, Josef Vrána, Daniel Červ, Simona Prasková, Jiří Černý, Iveta Jiřičková, Erika Stárková, Petr Halíček, Vladimír T. Gottwald, Anita Krausová, Petr Panzenberger, Eliška Vavříková, Martin Finger, Lucie Španbauerová, Zdeněk Pecha, Marie Švestková, Jan Monczka, Jan Maršál, Mikuláš Svoboda, Jakub Chaloupka, Antonín Mašek, Bořek Joura, Jan Bidlas, Jakub Nemčok, Robert Nebřenský, Dušan Hřebíček, Jakub Vindiš, Marek Adamczyk, Jiří Laštovka, Markéta Frösslová, Jan Komínek, Hana Baroňová, Ctirad Götz, Pavel Rímský, Hana Igonda Ševčíková, Jan Révai, Jan Pavel Filipenský, Denisa Pfauserová, Jarek Hylebrant, David Máj, Roman Vejdovec, Júlia Sabolová, David Beneš, Petr Štěpánek, Jan Vondráček, Daniela Choděrová, Gabriela Míčová, Michał Sieczkowski, Štepánka Fingerhutová, Róbert Nižník, Radana Herrmannová, Zuzana Ščerbová, Radim Jíra, Ondřej Nemejovský, Rostislav Novák ml., Marcel Koteck, Anna Jiřina Daňhelová, Jan Novotný, Viktor Limr, Kristýna Frejová, Pavel Řezníček, Jiří Štrébl, Vilém Udatný, Ondřej Malý, Jan Battěk, Tomáš Kolomaznik, Zuzana Hodková, Barbora Kodetová, Štěpán Krtička, Petr Šmíd, Tomáš Zajíc, Ondřej Mataj, Pavel Novotný, Tomáš Havlínek, Jan Zrzavý, Annette Nesvadbová, Klára Melíšková, Marian Roden, Petr Štěpán, Jitka Schneiderová, Martin Davídek, Petr Vaněk, Robert Jašków, Jan Hájek, Matěj Dadák, Pavel Kovář, Sebastian Jacques, Jan Bárta, Zuzana Koliandrová, Pavlína Mourková, Michal Juřica, Anna Schmidtmajerová, Robert Russell, Michal Šášinka, Tereza Hofová, Alena Štréblová, Jakub Folvarčný, Alena Doláková, Filip Kaňkovský, Kateřina Pindejová, Eva Novotná, Jakub Tvrdík, Tomáš Kořének, Beáta Kaňoková, Veronika Lapková, Otta Tesař, Ivan Shvedoff, Adam Kraus, Petr Červinka, Justin Svoboda, Ivo Novák, Petr Vršek, Barbora Milotová, Andrea Mohylová, Eva Salzmannová, Ondřej Kavan, Jiří Krejčí, Kateřina Jebavá, Václav Marhold, Johana Nováčková, Lukáš Kubát, Jan Šantroch, Milan Duchek, Daniel Margolius, Jana Eva, Janusz Hummel, Michal Maléř, Zdeněk Drahokoupil, Tomáš Chmel, Karel Freund, Markéta Krejčová, Zdeněk Sedláček

Komentáře uživatelů k TV seriálu (74)

• slunicko2

Rodinná pouta s kriminální zápletkou. 1) Spoiler. Epizoda od epizody stále více se vyšetřovatelé zabývají případy svých blízkých, až na konci řady řeší jenom vlastní rodiny. Není pak divu, že u nás kriminalita jen kvete, když jsou policisté takto zaměstnáni. 2) Od skutečných kriminalistů neočekávám přílišné charisma, ale těm seriálovým by dobře seklo. Bohužel Bartoškův vyšetřovatel je pozoruhodně bezkrevný, Kotkův nezvykle zasmušilý, Batěkův prostě nijaký (i když přitažlivý) a o Plánkové bych ani nezaváděl řeč. 3) Jediná epizoda, která byla skutečně zajímavá, byla třetí, Převýchova, odehrávající se v izolovaném dětském internátě uprostřed bouřlivé noci. 4) Autoři se optimisticky domnívají, že si diváci vyžádají další řadu, proto radši některé případy neuzavřeli. 5) 27.7.2017. A vskutku, druhá řada se trochu pochlapila, vyšetřovatelé začali vyšetřovat a to tak moc, že se jim děj, zdá se, už nevešel do kapacity a konec je velmi uspěchaný. Druhá řada za 3*.(22.10.2016)

• RedRose

Před časem jsem viděl Případy 1. oddělení, ze kterých jsem byl opravdu nadšený... A teď tohle... Nudné, nezajímavé a někdy i trochu pitomé, tak by se to dalo shrnout... Bohužel, tohle moc dobré nebylo... 36%(5.3.2018)

Režizér, autor hudby, titulky i někteří herci jako Případy prvního oddělení, ale přesto tak jiný seriál , který mu nesedí ani po kotníky. Menší výprava ( na poradách čtyři lidi ), hloupější vyšetřování a a ani případy samotné nejsou nijak zajímavé. Přesto musím dát něco pár hvězd za pozitiva : charismatický Bartoška, jestliže kriminalistické případy nejsou nic moc o to je zajímavější použití kriminalistických metod v soukromí hlavních hrdinů ( Bartoškův skorozeť, který jeho dceru odtáhl do Thajska a sám měl brutálně zavražděnou přítelkyni ) a musím říct, že třetí díl, který se odehrával v ústavu plném chovanců , tak jakoby vyskočil z růžovozahradních scenérií do hodně zajímavého temného hororového případu - škoda, že ten konec kdy umírající pachatel musí vysvětlovat tři minuty proč a jak, když to průměrný divák chápe od začátku.(12.9.2016)

• Danthare

S ohledem na probíhajícího RAPLA a předchozí ČT TV krimi žánrovky počínaje Bukowskim konče Případy 1.oddělení, musím kriticky zhodnotit jako nejslabší z toho dobrého co na poli krimi TV seriálů v Česku za poslední léta vzniklo. Za mne 40%.(2.10.2016)

• Ozzy2

Přemýšlím, zda je horší Rapl, nebo Mordparta.Rapl má to plus, že je to taková slátanina, kde se člověk občas mlátí smíchy.Z Mordparty je člověku spíš trapně.Milí scénáristé, než začnete něco psát, poraďte se s opravdovými špičkami kriminalistiky.Tohle vám přece nemůže nikdo sežrat.(16.10.2016)

celkem to jde, až na ty slátaniny, proč ženský venku jsou bez čepice a magor kotek je s čepicí i v interiéru???? to nechápu. Plus tomu dávám na rozdíl od sajrajtů čt a novy, že to má barvy a není to černobílý jako Rapl anebo Cirkus bukowski a další sračky :((27.5.2017)

• Neklan006

Je to bomba! Teda vlastně jenom bombík.(25.11.2017)

• jprmusic

Jirko bože proč? Tvoje “Dead wish” se fakt nepovedlo -tak si to shrneme: já dostal dneska do držky, Tys dneska dostal do držky, ty nám lžeš a nic nám neřikáš -jsme taková správná parta českejch hochštaplerů a je o nás z nepochopitelnejch důvodů natočenej seriál no 😀(14.3.2018)

• hony23

Absolutně bez nápadu, vyšetřovatelé řeší více své soukromí než zločiny, zatímco divák zná pachatele už před první reklamou. Člověk skoro ani nepozná, zda kouká na Modrpartu, Ohnivé kuře, nebo Jetelín...(6.9.2016)

No tak nevím,čtu tady tu kritiku a přitom, zrovna osobní trable a starosti vyšetřovatelů jen ukazují, že nejsou bohové,ale lidé jako ostatní. Je přece známá pravda, že právě policisté a kriminalisté nemají prakticky žádný soukromý život, co by za něco stál. Spíš mi tady vadí, že to vypadá, jako by měli padla v 17 hod a nazdar zítra :)(27.9.2016)

• rigby

Prvních pár dílů bylo solidních, vypadalo to na povedené krimi, u kterého není potřeba nijak zvlášť přemýšlet a divák si odpočine. I takové seriály jsou potřeba. Pak se to ale nějak zamotalo a nešlo to rozmotat. Hlavní nit byla zpřetrhána a ze samého skládání celku plná drobných uzlíků, přes které bylo poněkud těžké se každý večer přenášet. Zvítězily soukromé problémy, které nebyly nijak zajímavé na to, aby se staly nosným prvkem. V poslední době u nás vznikly lepší kriminální seriály, tento je spíše sotva průměrný.(17.10.2016)

Normálně bych dal ****, ale vzhledem ke zdejší popravě, přivřu oči a nadhodnotím na plný počet. Tušil jsem, že zdejší intelektuální (cha chááá) partička Mordpartu sejme. Opět jsem se nemýlil. Ano, Případy 1. oddělení jsou lepší, to se nepřu, ale jinak je Mordparta hodně dobrá. Bavila mě hodně a i přes některé pochyby o reálnosti jsem se na ní vždy těšil a škoda, že už skončila. Kotek a Batěk byli hodně dobří. Bartoška, Plánková a další taktéž. Mělo to spád i atmosféru. I když nepopírám jistou nevyrovnanost jednotlivých dílů a několik pochybností, tak tomu dám maximum, protože zdejší sejmutí je nesmyslné, zaujaté a hrubě neobjektivní. To však je zde již tradicí a špatným zvykem, že? Srovnávat to s různými ordinacemi, rodinnými pouty a pojišťovnami je úplně mimo mísu. Lidi, proberte se...(18.10.2016)

• blekekeke

Telenovela s detektivní zápletkou. A když se zatýká, tak se zatýká jedině rodinnými pouty ...(18.10.2016)

• Sakulnikov

Jeden či dva dobré díly, pak několik průměrných a poslední dva odpadové. Dějová linka skrz seriál na dvě věci, zmatená a bez prostoru. Prima opět potvrdila, že kriminálky neumí, i když to vypadalo nadějně.(26.10.2016)

U posledního dílu (Teambuilding) jsem nechápala, proč si nevzali nějaké odborné poradce... Snad i laik ví, že psycholog nepoužívá farmakoterapii, čili nemá standardně přístup k látkám typu skopolamin, a není to lékař, čili rozhodně není odpovědný za léčbu psychopatů... A postava soudního lékaře se vyjadřuje v odborných termínech, takže by je měla používat správně (např. se neříká rezídium, nýbrž reziduum) a jako zkušený praktik také náležitě sebejistě (takže ani při vyslovování obtížnějšího výrazu typu parasympatolytikum by se neměla tvářit jako školáček, který se strašně snaží, aby si o to dlouhé a těžké slovíčko nezlomil jazyk). Jinak to není úplně blbej seriál, ráda se na to dívám, byť je fakt, že na laťku nasazenou Případy 1. oddělení vyskakuje Mordparta docela marně. Já chci vidět seriál, kde zapomenu, že to je jenom seriál a herci, ale podlehnu dojmu, že jsou to fakt kriminalisti a vopravdický vyšetřování. U Mordparty je znát ta odborná nedostatečnost (kterou se tvůrci snaží nahradit dávkou emocí a všelijakýma vztahovýma peripetiema, což je prostě jejich parketa, na který primáci jedou všechny svoje seriály).(9.5.2017)

• pavel13

Je to strašná sračka. MNě by bylo zle, že na pitevně dle dílu 7, je mezi okny katolickej kříž. Co tam dělá a kdo to platí? Takovej patolog by měl bejt postavenej mimo službu co to tam pověsí. Radši shniju v septiku, než aby mně katolický zločinci sledovali na pitevním stole. Fuj aprima styďte se :((27.5.2017)

Sympatické obsazení, ale scénář bohužel dost slabý. Vraha divák odhalí před první reklamou. Zbytečně se děj soustředí na soukromí kriminalistů místo na vyšetřování. Snad se to v další dílech zlepší.(4.9.2016)

Když jsem zjistil, že jde seriál na Primě, tak jsem se ani nechtěl dívat. Nakonec jsem mu dal šanci a úplný propadák to není. Jednou týdně se to zvládnout dá. Jen je to stále dokola, Kriminálka anděl, Případy 1. oddělení atd. Stále stejný formát. Parta policajtů v jedné kanceláři a série vražd. Dávám slabších 60%.(8.9.2016)

• Cernypes

No opět se potvrdilo. Komerční televize udělala velkou reklamu na český kriminální seriál a opět nezklamala. Zase seriál v duchu americkým podřadných krimi seriálů. Jako přes kopírák. Zase rozvíjející se rodinné a "přátelské" vztahy mezi postavami, zase v čele oddělení žena, no už tam chybí jen černoch. Ale třeba se dočkáme nějakého tmavého protagonisty.(12.9.2016)

Za mě nadprůměrné detektivky. Kdyby tam nebyl Kotek a jeho "sukničkaření" a kdyby Bartoška ukázal víc z toho, co umí (alespoň tolik, kolik ukázal Polívka v 1. oddělení), tak bych se nebál dát i o hvězdičku více.(8.10.2016)

Opravdu mi vadí manýry českých soukromých televizních stanic. Ukončit seriál tak, jak to udělali tvůrci Mordparty je trestuhodné. Nebylo to nic extrovního, ale přece jen, člověk si na tuto partičku zvykl a tak by chtěl vidět jakési rozuzlení. Konec ve formě kopance mezi nohy hlavnímu policejnímu hlupákovi je sice úsměvný ale pak nastává velký hluch a otázka...bude další serie nebo jen tvůrcům došly peníze a tak to vše násilně utnuli, Podobně jako na čt blahé paměti zdivočelou zemi? Samozřejmě že prima bude dělat mrtvého brouka. Hodnocení seriálu je za mne slabé 3 hvězdičky.(17.10.2016)