Reklama

Reklama

Mordparta

(seriál)
Krimi / Thriller / Drama
Česko, (2016–2017), 15 h 13 min (Minutáž: 52–62 min)

Scénář:

Tomáš Bombík

Hrají:

Jiří Bartoška, Vojtěch Kotek, Markéta Plánková, Pavel Batěk, Jiří Bábek, Anna Fialová, Jana Pidrmanová, Kristýna Boková, Milena Steinmasslová, Adam Ernest (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Recenze (79)

Adiemus 

všechny recenze uživatele

Přiznávám, že nefandím kdejakému seriálu jen proto, že je český, ale porovnám-li první díl Mordparty například s dvěma dosud viděnými díly Rapla, nevychází z toho Mordparta vůbec dobře navzdory tomu, že Rapla prakticky táhne Čermák a v Mordpartě byli (aspoň v prvním díle) dobří herci dva - Bartoška a Dobrý. Jenže to ostatní... Pominu, že mi neustále se opakující hudební motiv až příliš připomínal jak Cirkus Bukowski, tak Rapla, i když uznávám, že tvůrci těchto seriálů se mohli inspirovat dílky severské provenience. Zbytek Mordparty ovšem bída s nouzí. Zápletka? Připadala jsem si jak slečna Marpolvá, protože pachatel mi byl podezřelý hned zpočátku a motiv jsem správně vydedukovala. Doufala jsem, že mě přesto scénárista překvapí, leč marná naděje. A pokud jde o herce, s výjimkou dvou už jmenovaných bída s nouzí. A propos, odkud vytáhli nesympatickou Natašu Burger s jejím děsným projevem (a ještě děsivějšími dialogy)? To, že není rodilá Češka, ji - ani režiséry - neomlouvá. Inu, asi má jiné přednosti, které ovšem na obrazovce vidět nejsou. ()

Tommassi3

všechny recenze uživatele

No, to mi ho teda vyndej !! Z míst, odkud se zdálo, že nelze čekat duchaplnou televizní filmařinu ani na lžičku čajového servisu panenky Barbie, zničehožnic vypadla krimisérie, která může směle konkurovat i těm krKavčím.. Jakkoli tedy Mordparta disponuje jak přednostmi, tak i neduhy té kriminálky typicky české.. Už z několika epizod lze vypozorovat dokonce i jistá žánrová ozvláštnění, která sice zatím dík své nedůslednosti, nezřídka i bizarnosti, nelze přímo vnímat jako promyšlené režijní záměry, ovšem Peter Bebjak platí za největší jistotu a (v)klad celého projektu, takže se nechám velmi rád překvapit.. Tradiční primácky přepálené vztahovosti navzdory.. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Rodinná pouta s kriminální zápletkou. 1) Spoiler. Epizoda od epizody stále více se vyšetřovatelé zabývají případy svých blízkých, až na konci řady řeší jenom vlastní rodiny. Není pak divu, že u nás kriminalita jen kvete, když jsou policisté takto zaměstnáni. 2) Od skutečných kriminalistů neočekávám přílišné charisma, ale těm seriálovým by dobře seklo. Bohužel Bartoškův vyšetřovatel je pozoruhodně bezkrevný, Kotkův nezvykle zasmušilý, Batěkův prostě nijaký (i když přitažlivý) a o Plánkové bych ani nezaváděl řeč. 3) Jediná epizoda, která byla skutečně zajímavá, byla třetí, Převýchova, odehrávající se v izolovaném dětském internátě uprostřed bouřlivé noci. 4) Autoři se optimisticky domnívají, že si diváci vyžádají další řadu, proto radši některé případy neuzavřeli. 5) 27.7.2017. A vskutku, druhá řada se trochu pochlapila, vyšetřovatelé začali vyšetřovat a to tak moc, že se jim děj, zdá se, už nevešel do kapacity a konec je velmi uspěchaný. Druhá řada za 3*. ()

jh666 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak jsem to dokoukal do konce a můžu s klidem říct, že jsem s tím měl po třetím díle seknout. Začalo to docela nadějně. První díl byl sice jen neškodný průměr, ale druhý už měl něco do sebe a třetí byl skutečně skvělý (vlastně asi nejlepší epizoda všech seriálů, které kdy Prima natočila). Jenže hned ten další už byla katastrofa a takovou formu si seriál bohužel udržel až do konce. Vlastně ve zbytku jediné, co bylo ještě aspoň k něčemu, byla linka Bartošky, která dostala zoufale málo prostoru. Místo toho jsme viděli naprosto uhozené a nelogické drama Vokušových, které se stejně nedořešilo. Finále nemá cenu ani komentovat, kromě posledních pár minut s Bartoškou to byl naprostý blivajz. Zlatý VIP vraždy, u těch aspoň člověk dokázal vypnout. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Bůh mi je svědkem, že jsem se snažil Mordpartu dokoukat do konce. Chtěl jsem hercům jako Bartoška, Kotek nebo Batěk dát šanci, a držel jsem se přes půlku seriálu. Na nohou mě udržel třetí díl, který byl v porovnání se všemi ostatními díly jak z jiného světa. V něm se totiž opravdu řešil případ, který měl nápad a hlavně tak hutnou atmosféru, že její vznik můžeme považovat za malý zázrak v malém českém rybníčku. Tvůrci totiž seriál, jako celek, pojali standardně v rámci soukromé televize. A je vlastně jedno, jestli je to Prima nebo Nova. Podstatné je, aby se pole působnosti rozšířili od nadšenců do nových českých seriálů po důchodce a lidi, kteří prostě rádi cokoliv nového a českého a televizi doma zapínají standardně ráno a vypínají v noci. Takhle brutální výsměch do ksichtu těm, kteří očekávali něco dobrého a českého, jsem opravdu nečekal. Rodinná pouta tisíckrát jinak. Jednou je to z pojišťovny, po druhý z ordinace. Takže pozor…dneska, abychom se neopakovali, tu máme prostředí kriminálky. Hlavně, když máme větší sledovanost, než konkurence. Tak s tím milí tvůrci jděte do prdele. ()

Galerie (436)

Zajímavosti (8)

  • Epizoda se natáčela v budově bývalé dětské ozdravovny v Jetřichovicích na Děčínsku. (skudiblik)
  • Karavan, ve kterém podezřelý (Jiří Černý) přespává, je dvounápravový Airstream. Stejnojmenná americká firma, která je vyrábí, pochází z 30. let 20. století. (sator)

Reklama

Reklama