Netvor (TV film)

Creature

Netvor

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1998, 2x90 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (30)

Tohle je jeden z nejneuvěřitelnějších filmů, co jsem kdy viděl. A klidně mě zlinčujte, ale líbil se mi :)(10.11.2004)

• Gemini

Na jedno podívání se to dá...pokud zrovna v TV nedávají nic lepšího a DVD nebo video máte rozbité...a nemáte počítač...a nemáte nic ke čtění...a přítel(kyně) je pryč...a nemůžete jít kalit...pak by se to dalo vzít za dobrou výplň večera. Ale vážně - ať jsou nedostatky jakékoliv, atmosféru a sem tam záblesk dobré filmovosti Netvor obsahuje. Rozhodně lepší než vyvražďovačky s telecími ksichtíky jako jsou Paříž Hiltonová a Eliška Kuřbertová.(26.8.2005)

„Čo sa bojíš, že ti niečo odhryzne nos?“ Prekvapivo vydarený atmosférický horor z pera Petra Benchleyho (ČEĽUSTE, KRAKATICA). Príbeh 180-minútovej televíznej mini-série sa odohráva v atmosférickom Karibiku, kde tajné vedecko-armádne experimenty splodia strašného netvora (určite to nie je najlepšia práca „dobrého deduška zlých monštier“ Stana Winstona, ale ani najhoršia, jeho digitálny Satan v KONCI DNÍ bol stokrát horší, toto je aspoň poctivá "ručná práca" a nie počítačové maglajze). Solídne herecké obsadenie (Craig T. Nelson z POLTERGEISTA, Kim Catrallová zo ZLOMKU SEKUNDY a najmä strapatý Giancarlo Esposito ako „bláznivý vlkolak“) a fajn scenár dávajú dohromady solídny (a príjemne dlhý, neľutoval som ani minútu) sci-fi horor. Plus namakaný tuleň a výborný a originálny nápad zmixovať žraloka s ľudskou DNA (!).(14.3.2009)

• BadoXXII

Nie je to také hrozné. Model žraločieho mutanta Stana Winstona je veľmi podarený.(13.3.2009)

• Wacoslav1

Totální tv sračka. Když na konci první části ten žralok začal chodit, definitivně jsem to vzdal.0%(30.10.2014)

• LiVentura

Docela zajímavý kostým netvora, jinak ....(29.4.2013)

• Legas

První polovina filmu Netvora je nechutně špatnou napodobeninou Čelistí, v druhé polovině žralok zmutuje a dostane nožičky (?). Už máte představu, co je tohle za film?(4.4.2003)

• Chrustyn

Na TV poměry je to díky trikům Stana Winstona celkem koukatelný.(1.10.2007)

Co tady kydáte, tohle není špatný. Jedná se asi o to nejlepší, co jsem na Hallmarku kdy viděl. Atmosféra a příběh byl solidní a ta čtyřhodinová délka není vůbec na škodu. 60% [září 2007](10.9.2006)

• curunir

Nechápem zámer vystavania akejsi epickej šírky v podobe troch hodín pri tomto filme. Skrátiť všetko na dĺžku jedného dielu, prípadne 120 minút by z môjho pohľadu tomuto kúsku len prospelo. Model ,,Netvora" je inak vzhľadom na televízne korene vcelku uspokojivý, šak aj za ním stojí jedna z najväčších trikárskych legiend, len ako je už zvykom žiadnu módnu prehliadku tohoto živočícha si neužijeme. Priznám sa, že film hodnotím i keď som ho nevidel celý, myslím si však, že môj názor by sa zmenil minimálne.(21.3.2009)

Ze začátku mě film moc nezaujal, protože se hlavně mluvilo, než aby se něco dělo. Teprve s příjezdem Kim Cattrall a jejího synka začal být film zajímavý. Nejenom že to herečce docela slušelo, ale především začal řádit i náš žraločí kříženec. Čekal jsem od toho všeho docela velký průser, protože mě zarážela už i samotná délka filmu, ale nakonec jsem se u toho docela bavil i přes několik nudných a nelogických pasáží. Samotná nestvůra sice nepatří mezi to nejlepší co kdy Stan Winston Studios vyrobilo, ale v určitých scénách skutečně nahání trochu i strach. Dle mého názoru to je klasický průměrný animal/monster horor, který určitě neuškodí vidět.(20.1.2011)

Plnokrvé hororové béčko, ktoré má síce dosť blbý scenár, premrštenú stopáž a obsadenie plné neznámych televíznych hercov, ale zároveň perfektnú atmosféru a hrôzostrašnú masku žraločieho muža od klasika Stana Winstona. A pre mňa má Netvor aj osobné, nostalgické čaro, pretože to bol prvý horor, ktorý som si sám doma v noci pustil, keď som mal asi 10 rokov. Jednak som bol vzrušený, že robím niečo zakázané a jednak som sa od strachu "málem posral". (5/10)(13.11.2011)

pche -dávám čtyři hvězdy a klidně se potentujte :D(18.11.2010)

Na televíziu celkom šikovne spracované, aj keď sa to dalo kľudne zhustiť do kratšej minutáže.(24.6.2012)

Pre mňa je to taký malí kult s detstva. Konečne som ho našiel a mohol znova pozrieť. Film som ako decko videl na maďarskej stanici pod názvom Cápa ember čo je v preklade žraločí človek či po anglicky Shark Man. Pod týmito názvami som film dlho a márne hľadal.. No na šťastie som ho o desať rokov neskôr náhodne objavil takže som si mohol vyhutnať môj strach s detstva. A j keď prekúsnem tú štipku nostalgie a pozriem sa na to ako by som to pred tým nevidel musím konštatovať že na lacný televízny film je to pomerne slušná hororová "podívaná" ktorá sa skoro všade vyhýba CGI efektom. Ide o poctivú ručnú prácu zo svojim spôsobom vynikajúce vyzerajúcim a rýchlo sa vyvýjajúcim monštrom, mutantom. Síce sa nevyhýba štandartným klišé avšak zarytých béčkárov určite neurazí. Jediné čo tu vyslovene prekáža je tá neúnosná dĺžka ktorej nepomohlo ani rozdelenie do dvoch častí. Chápem Hallmark že zabili dve večere miesto jedného ale je to príliš rozťahané.. Ani nostalgia mi nedovolí ohodnotiť vyššie ako ***(9.2.2014)

Dvě devadesátiminutovky plné akční scén s hororovými prvky. Creature je slizský tvor, který vznikl za pokusů jednoho profesůrka. Ten si zlehka pohrál s lidskou a žraločí DNA, jenže projekt se (jak jinak) vymknul kontrole. 55%(2.1.2013)

• cariada

Dva díly jsou i na mě moc a po žabo mužících, přišel žraločí mužík, všeho moc škodí. Všeho z mírou.(3.2.2014)

• LordSnape

V první půlce žralokovi stačilo jen plavat v moři a když v té druhé vylezl na souš a schoval se na stromě, tak jsem myslel, že mě odvezou!!! Fakt zážitek.(25.9.2007)

• miguel_111

Mix žraloka a človeka. Trochu divné. Pre mňa 40%(3.11.2010)

• anusha

skareda bola ta ryba velmi ...(22.3.2009)

No tak aspoň tento film sa trocha líši od tých ostatných žraločích filmov. Tu žralokovi narástli aj nohy a ruky. Inak celkom zaujímavý film. Všetky filmy o žralokoch sú inak na jedno kopyto.(11.6.2011)

<< předchozí 1 2