Show se uskutečnila 21. srpna 2016 v Barclays Center (Brooklyn, New York). Hlavními sponzory show jsou Cricket Wireless a KFC. Na kartě se sešlo dvanáct zápasů.

1) Kickoff: American Alpha, The Hype Bros & The Usos vs. Breezango, The Vaudevillains & The Ascension
2) Kickoff: Sami Zayn & Neville vs. The Dudley Boyz
3) Kickoff: Cesaro vs. Sheamus
4) Enzo Amore & Big Cass vs. Chris Jericho & Kevin Owens
5) Sasha Banks vs. Charlotte (Women's Championship)
6) The Miz vs. Apollo Crews (Intercontinental Championship)
7) John Cena vs. AJ Styles
8) The New Day vs. Luke Gallows & Karl Anderson (Tag Team Championship)
9) Dean Ambrose vs. Dolph Ziggler (WWE World Championship)
10) Becky Lynch, Naomi & Carmella vs. Nikki Bella, Natalya & Alexa Bliss
11) Finn Bálor vs. Seth Rollins (Universal Championship)
12) Brock Lesnar vs. Randy Orton (TheSpearCZ)

GTS_PUNK

Po tomto Summerslame, si Triple H opäť môže mydliť ruky a v zákulisí sa smiať. Jeho NXT Takeover konajúci sa v Barclays Center deň pred touto show, sa kvalitatívne líšil. Zatiaľ, čo show NXT si stabilne držia kvalitnú úroveň, PPV hlavného rosteru nie. Summerslam 2016 bol toho ďalším príkladom. Prvá tretina show fajn, zápas žien o titul kvalitný a o súboji Stylesa proti Cenovi ani nemožno povedať krivého slova. Naozaj paráda, rozhodne najlepší zápas na celej karte. Zvyšné zápasy horší priemer, sklamal dokonca aj prvý zápas o Universal Championship, ktorý naznačuje to, že nové tituly v WWE budú snáď len meniť farby a nie sa odlišovať vzhľadom. Od main eventu som si veľa nesľuboval, keďže v ňom figuroval Lesnar, ktorý sa v WWE už okukal a jeho zápasy na PPV sú viac-menej stále rovnaké. Summerslam 2016 určite nemožno považovať za show leta. Až na jeden zápas, to bola veľmi slabo odprezentovaná karta, celkovo zápasovo slabší priemer. ()

PavelVanekArt

Enzo&Cass v Jeri-Ko - fajn opening match. Nenudil, spíše vtipnější momenty než silnější ringové. Jericho a KO jsou perfektní dvojka a rozhodně bych byl pro legitimní TT. Škoda, že dál to nepůjde. Cass stoupá výš a výš, což je fajn, ale na Enzovi se to časem může podepsat. Prozatimní otkoukánek, avšak prvotřídní mic king. Výsledek zápasu jsem takový nečekal, ale nejsem proti. 3,5* Charlotte v Sasha - co to krucinál bylo!? Když neberu v potaz NXT, tak jsem právě viděl ženský zápas roku. Ano ano, dva odporné (ne ve špatném smyslu, jen se prostě krutě nepovedly) botche, ale obě ženy to vzaly se ctí a přijde mi, že právě to nakoplo celý zápas. U několika moves a reversalů jsem fakt valil oči. Nechápu ale, proč Sasha dostala titul když o něj vzápětí přišla. Snad její krátký reign a zranění zakomponují do feudu. Pak neřeknu ani popel. Takhle má vypadat ženský zápas! Líbil se mi víc, než Asuka v Bayley, už i kvůli výsledku. 5* Crews v Miz - průměrný až podprůměrný zápas, ale čekal někdo něco jiného? Apollo na to ještě není připravenej a pokud mu rychle nezmění charakter, tak ani nikdy nebude. V ringu však není špatnej. Miz dál kraluje a snad mu dá čočku někdo z mladé krve. 2* Cena v AJ - pastva pro oči. Žádná dominace, žádné tahání zápasu. Takhle má končit skvělý feud. Oba performeři předvedli i víc než maximum a rozhodně zápas večera, roku, za poslední dobu na PPV. Stylese nemusím charakterově, v ringu je to, při šikovném soupeři, král. A Cencek šikovný je. Top moment - Cenův face u konce zápasu. 5* New Day vs The Club - tenhle feud jsem nesledoval. ND už chvilku nejsou to, co bylo dřív. Od draftu z nich necítím tu sílu pozitivity. A Club... je Club. Nejhorší zápas to nebyl, ale dalo se vymyslet lepší zázemí (proč ne třeba Tornado TT match?) a hlavně jiný výsledek. Už to opravdu chce nové šampiony. Já si ani nevšiml, že Big E chyběl. 2* Ambrose v Ziggler - vyčpělí zápasníci předvedli přesně to, co jsem čekal. Nic. Nudilo mě to, žádný větší moment, ticho po pěšině. Feud byl budovaný celkem fajn, ale opravdu někdo čekal Zigglerovu výhru? Neblázněte. Nechápu, proč byl vůbec do feudu o titul zapojen. Za odměnu? Asi. 1* Naomi, Carmella, Becky v Natalya, Alexa, Nikky - nikdy, prosím Vás WWE, nikdy nedělejte hromadný zápasy se ženama. NXT se nepočítá. Dopadá to tak, že nikdo pomalu neví co má dělat, botch za botchem a pořádně v zápase nestojí nic za řeč. Jinak tomu nebylo ani tady bohužel. 1* Finn Bálor v Seth Rollins - Pepíkův opasek je škaredý a v podstatě ho nikdo nemá. Od Finnova zranění jsem jeho ruku sledoval a přemýšlel nad tím, jak kurevsky těžký musí být odmakat dalších několik minut na 100% a bez zaváhání. Tolik bolesti... je jedno kdo za to může, Rollinse bych ale neobviňoval tak černě. Prostě se stalo, tečka. Tenhle zápas tím pádem ztrácí smysl rozebírat. Byl nadprůměrný a nenudil jsem se. Bálor jako champ by mi nevadil, i když rychlejší start top ksichtu společnosti snad nejde vymyslet. 4* Rusev v Reigns - zápas nehodnotím, zápas nebyl. Sprostý brawl. Ale zase šlo o pestrý zpříjemnění. Roman Pepíkův opasek nevyhraje, půjde po US na další PPV a jak ne tak nic. Top moment ,,Don't touch me!" Lesnar v Orton - pokud to byl předtím sprostý brawl, tak tady nás vzal Lesnar na solidní zabíjačku. Nemít to vyspoilerovaný, tak věřím, že by Lesnar Ortona zabil. Dvě RKO, sedm suplexů, jedno G5 a jedno Rannalovo Mamma Mia. Rannalo celkově po celej večer solidně chrlil. 4* Celkově dávám SummerSlamu 3,5* Nebyl to takovej průser jak někteří prorokovali a taky to nebyla největší letní show. Ta byla den před. () (méně) (více)

Bobik9

ENZO AMORE, BIG CASS VS. Y2J, KEVIN OWENS - 4* - Super začátek how. KO a Chris se k sobě mega hodí a Enzo s Cassem jsou totálně geniální tag team. Výborný speaker Enzo. CHARLOTTE VS. SHASHA BANKS - 4* - Divas divize jde nahoru, to je bezpochyb. Obě předvedly skvělý wrestling. MIZ VS. APOLLO CREWS - 2* - Apollo je neskutečně nudná osobnost. Wrestler je možná slušný, ale charisma nemá žádné. JOHN CENA VS. AJ STYLES - 5* - Fantazie! Cena i AJ předvědli naprosté maximum. Smekám před oběma. Obzlášť Cena mě překvapil, ukázal, že když na to přijde, tak dokáže skvělý zápas. A AJ je nejlepší wrestler světa. NEW DAY VS. THE CLUB - 3* - New Day bez Big Eho není ono. Nicméně, nakonec se ukázal a Club měl nečekaně vtipné "džouky" s doktory. DEAN AMBROSE VS. DOLPH ZIGGLER - 3* - Velká škoda. Dean má většinou nejlepší zápasy celé PPV, ale tohle byl průměr. Dolph je slušný wrestler, ale prostě rivalita těhle dvou nesedí. NAOMI, CARMELLA, BECKY LYNCH VS. NATALYA, ALEXA BLISS, NIKKI BELLA - 3* - Fajn, Nikki je zpět, ale nemuseli ten zápas tolik přizpůsobit jejímu návratu. Jinak znovu musím zmínit, že nové divas opravdu umí bojovat. SET ROLLINS VS. FINN BÁLOR - 5* - Paráda! Neskutečná paráda! Oba jsou totálně výborní. Seth dlouhodobě a Finn je budoucnost. RUSEV VS. ROMAN REIGNS - 3* - Dobrý příběh, ale bohužel bez zápasu. RANDY ORTON VS. BROCK LESNAR - 5* - Nemám slov. Krev a brutalita. ()

• Oficiální skladbou show je píseň „Welcome“ od Fort Minor. Druhou oficiální skladbou show je píseň „Big Summer“ od CFO$. Třetí oficiální skladbou show je píseň „Who's With Me“ od Flo Ridy. Čtvrtou oficiální skladbou show je píseň „My PYT“ od Wale. (TheSpearCZ)
  • Na tejto PPV show Summerslam sa poprvýkrát zápasilo o Universal Championship. Jeho prvým držiteľom sa stal írsky wrestler Finn Bálor, ktorý v zápase oň porazil Setha Rollinsa. (GTS_PUNK)