Zoufalý únos (TV film)

• Kanada

Escaping Dad

Thriller / Drama

USA / Kanada, 2016, 90 min

Při konci mě napadlo to stejné jako pár dalších diváků, že byl rychlý a měl být více rozvinut. To mě vyloženě překvapilo. Film by snesl i pět minut navíc. Ještě jedna poznámka. Český dabing i dialogy byly v pohodě, avšak jedno faux pas se stalo. Když máma říká své dceři, co všechno pro ni dělá, zazněla věta: "Vše, co dělám, dělám kvůli tobě." Myslel jsem, že vyletím z kůže. Překladatel být dobrý češtinář. Samozřejmě správně má být "pro tebe", ale nejspíš byl unaven.(2.6.2020)

Oddechovka, která se zbytečně nevleče a nemusí se u ní moc přemýšlet. Idilka, pár facek, balení kufrů a jde se na to. Na snímku se mi líbila hlavně jedna věc - po celou dobu udržel moji plnou pozornost a nebýt toho zbytečně sladkého vyvrcholení, za které by se nemusela stydět kdejaká romantická sračka, dal bych i čtverec. 55% a tuto rodinnou terapii doporučuji.(18.6.2020)

• honajz

V podstatě to splňuje pravidla žánru TV thrilleru pro ženy na sobotní večer a navíc je to rozvíjené docela logicky a uvěřitelně. (Jen jsem nechápal, proč si ženská toho vyloženého psychopata vůbec brala, když tušila, že je psychopat.) Nic nového to nepřináší, ale natočené je to poměrně slušně. Až na ten konec, který je podle mne utnut nějak rychle a bez vysvětlení a doznění.(9.5.2020)

Klasický film v tomto žánru. Nic zde nepřekvapí, ale ani nic nezklame. Napětí i amtosféra je zde slušná a herecké výkony jsou dobré. Takže milovníkům žánru mohu doporučit. Hodnocení: 55/100.(9.5.2020)

Fajn film na sobotní večer. Takový typický zámořský thriller s tématikou útěku před vším a před všema, a to já můžu. Film sice ničím nepřekvapí, ničím nenadchne, ale ani ničím vyloženě nezklame. Jen ten konec by si zasloužil lepší zpracování... >|(9.5.2020)