• warpcore
  ***

  Ťažko sa mi hodnotí...po prvých troch dieloch sa trošku strácam v problematike, veľa postáv, veľa motivácií, súvislosti mi občas unikajú, a to sa pri všetkej vážnosti, považujem za cieľového diváka. Tým vôbec nechcem naznačiť, že sa jedná o zlý počin. Ak je však "The Man in the High Castle" topka v obore, toto sa kolíše kdesi medzi 3 až 4 hviezdami. Dávam tomu šancu, atmosféra je dusná a zamestnanci elektrární tomu dávajú ten pravý šmrnc :-) Zatiaľ 65 % !(27.3.2017)

 • brasek
  ***

  SS-GB: Hitler v Británii je bohužiaľ iba priemerným seriálom, ktorý možno mal na oveľa viac. Celý príbeh sa točí iba okolo detektíva Archera, zvyšok je skoro nijaký a zvláštny... rivalita medzi SS a Wehrmachtom (keby postavy neviedli dialóg k danej téme, tak si toho nemáme ani ako všimnúť), nevýrazný britský odboj, iba pár viet o tajnom vojenskom výskume (atómová bomba) a vonkoncom nikto v príbehu nerieši morálne dilema na ktorú stranu sa má pridať... takže seriálová upútavka obsahovala oveľa viac ako samotný seriál ponúka. Kriminálka, áno... ale iba v slabom odvare a o špionážnom thrilleri reč určite nemôže byť.(4.12.2017)

 • Morholt
  ****

  Zkrouhnout počet postav a sesumírovat to celé do tří dílů by tomu víc než prospělo, protože z mého pohledu se snaží SS-GB o příliš široký záběr a ztrácí tak na spádu i přímočarosti. Nicméně i takhle se mi to líbilo, protože alternativní dějiny mě baví samy o sobě, tvůrci nabídli solidní dobovou atmosféru, svět, který vytvořili, mi sedl a obstál i casting se Samem Rileym na čele. A to mi vlastně do určité míry stačilo. 70%(17.4.2017)

 • Necrotongue
  ****

  Se seriálem jsem byl nakonec spokojen, přestože se tvůrci v prvních dvou epizodách snažili diváka spíše odradit. Pak se ale děj zdárně rozběhl a já jsem se výborně bavil u kvalitního špionážního dramatu. Postava Douga Archera mi silně připomněla filmy Noir, exhumace Karla Marxe- to byl nápad hodný Pythonů a zaujalo mě koho je možno obětovat, aby si vlast zachovala tvář. Jen mě zklamal způsob jakým SS Sturbannführer Dr. Huth nosil svůj Ritterkreuz, to bylo hanebně odbyté.(25.6.2017)

 • filmmovier
  ***

  Tenhle námět funguje snad vždycky a je natolik zajímavý, že by se klidně dal těžit do nekonečna. Ale tady vytěžený není. Je to škoda, neboť je to od BBC a to mohlo právě z téhle zápletky vytřískat mnohem víc... takže nevím, v čem se stala chyba, ale tohle mě prostě nijak extra nechytlo. Jistě, SS-GB má fajn herce a solidní atmosféru (což je ale standart, který nepřekvapí a bohudík nezklamává), ale... je to dlouhé a většinu stopáže je to jen obyčejná detektivka v hrozně atraktivních kulisách. Ovšem tempo je pomalé, a ačkoliv jsem se snažil, nějak jsem se do toho za celou dobu nedostal a k postavám jsem si nevybudoval ani náznak jakéhokoliv vztahu. Nejlepší na tom byli Němci (velmi fajn dialogy) a první díl (to, co bylo v Británii první díl, tedy necelý první český díl). A když už tomu tedy ČT dala podtitul Hitler v Británii, tak jsem doufal, že aspoň z dobrého důvodu. Ale on se tam ten kluk kníratá ani neukázal, asi si někde načesával patku. Ten extrémně nevyužitý potenciál mě strašně štve (ale možná to je chyba předlohy, nevím, neznám) a ačkoliv je v seriálu pár velmi fajn momentů, vlastně rychle zapomenete, na co jste koukali - a to není pro britské drama dobrá vizitka. Ale znělku a hudbu to má moc pěknou. 65%.(7.12.2017)

 • - Po odvysílání první epizody přišlo do BBC mnoho stížností kvůli zvuku. Lidé si stěžovali, že jde lépe rozumět německy mluvícím postavám než těm anglicky mluvícím. [Zdroj: Lidovky.cz] (morgos)

 • - V seriálu se objevuje časopis Signál, což byla německý propagandistický časopis, který vycházel až do roku 1943 ve většině evropských a některých mimoevropských jazycích až do začátku roku 1945. Číslo, které lze zahlédnout ve třetí epizodě, je ovšem fiktivní. (Cheeter)

 • - Děj seriálu se odehrává v roce 1941, ale hned v jedné z prvních scén můžeme vidět letoun Spitfire Mk IX, který se začal vyrábět až v roce 1943. [Zdroj: Lidovky.cz] (morgos)