• Morholt
  ****

  Zkrouhnout počet postav a sesumírovat to celé do tří dílů by tomu víc než prospělo, protože z mého pohledu se snaží SS-GB o příliš široký záběr a ztrácí tak na spádu i přímočarosti. Nicméně i takhle se mi to líbilo, protože alternativní dějiny mě baví samy o sobě, tvůrci nabídli solidní dobovou atmosféru, svět, který vytvořili, mi sedl a obstál i casting se Samem Rileym na čele. A to mi vlastně do určité míry stačilo. 70%(17.4.2017)

 • HennessyVSOP
  ****

  Trochu pomalejší rozjezd ale hlavně podle mne velmi slabé završení. Jinak velmi napínavá miniserie z prostředí druhé světové války s twistem, kdy Bitvu o Británii vyhraje Německo. Velmi sympatičtí herci poměrně hodně napomáhají se strávením nataženého scénáře. Ten totiž nejde dostatečně do hloubky, aby si opodstatnil takto dlouhou stopáž a působil by asi lépe jako film. Zaujalo mě to ale natolik, že si hodlám přečíst knižní předlohu.(18.3.2018)

 • brasek
  ***

  SS-GB: Hitler v Británii je bohužiaľ iba priemerným seriálom, ktorý možno mal na oveľa viac. Celý príbeh sa točí iba okolo detektíva Archera, zvyšok je skoro nijaký a zvláštny... rivalita medzi SS a Wehrmachtom (keby postavy neviedli dialóg k danej téme, tak si toho nemáme ani ako všimnúť), nevýrazný britský odboj, iba pár viet o tajnom vojenskom výskume (atómová bomba) a vonkoncom nikto v príbehu nerieši morálne dilema na ktorú stranu sa má pridať... takže seriálová upútavka obsahovala oveľa viac ako samotný seriál ponúka. Kriminálka, áno... ale iba v slabom odvare a o špionážnom thrilleri reč určite nemôže byť.(4.12.2017)

 • Necrotongue
  ****

  Se seriálem jsem byl nakonec spokojen, přestože se tvůrci v prvních dvou epizodách snažili diváka spíše odradit. Pak se ale děj zdárně rozběhl a já jsem se výborně bavil u kvalitního špionážního dramatu. Postava Douga Archera mi silně připomněla filmy Noir, exhumace Karla Marxe- to byl nápad hodný Pythonů a zaujalo mě koho je možno obětovat, aby si vlast zachovala tvář. Jen mě zklamal způsob jakým SS Sturbannführer Dr. Huth nosil svůj Ritterkreuz, to bylo hanebně odbyté.(25.6.2017)

 • Luk Skywalker
  ****

  Předlohu jsem nečetl, takže nevím jak je to v knize. Zde dost složitě natočené (furt se cosi přidávalo a nic neřešilo), ale zaujalo mě to, dost temné drama s kusem té detektivky, která je tu furt, ale důležitá není vůbec, i když... Stojí za podívání, kdo má rád alternativní historii ohledně druhé světové války, kdy Němci porazí Británii a slaví Německo-Ruské přátelství. Co se týče názvu, tak Hitler tam není vůbec, asi to mělo být obecné Hitler=nacistické Německo, aby bylo jasné co "šifra" SS-GB znamená. Trošku mohli dotáhnout konec, jinak dobré, není co vytýkat ani jedna strana není dobrá a druhá není zlá a ještě jsou nejednotní.(16.1.2018)

 • - Děj seriálu se odehrává v roce 1941, ale hned v jedné z prvních scén můžeme vidět letoun Spitfire Mk IX, který se začal vyrábět až v roce 1943. [Zdroj: Lidovky.cz] (morgos)

 • - Po odvysílání první epizody přišlo do BBC mnoho stížností kvůli zvuku. Lidé si stěžovali, že jde lépe rozumět německy mluvícím postavám než těm anglicky mluvícím. [Zdroj: Lidovky.cz] (morgos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace