poster

Frankenstein tai čitei kaidžú Baragon

 • Japonsko

  フランケンシュタイン対地底怪獣(バラゴン)

 • Japonsko

  Furankenshutain tai chitei kaijű Baragon

 • anglický

  Frankenstein vs. Baragon

 • USA

  Frankenstein Conquers the World

Horor / Sci-Fi

Japonsko, 1965, 90 min

Režie:

Iširó Honda

Předloha:

Mary Shelley (kniha)

Hudba:

Akira Ifukube
 • kaylin
  ****

  Pokud jsem říkal, že studio Toho na triky místy trochu kašlalo a šlo nejsnazší cestou, tak snímek „Furankenshutain tai chitei kaiju Baragon“ je toho jen potvrzením ale na druhou stranu ne úplným. I zde najdete scény, které jsou trikové úchvatné, hlavně díky použití zadní projekce. Baragon není nijak skvělé monstrum a to, jak bojuje s Frankensteinem, není nic úchvatného, hlavně proto, že na těch zadních vypadá divně, ale stále u mě převládají pozitivní dojmy z originálního příběhu, který mě dostal.(9.11.2014)

 • anais
  ***

  Opět naprosto nehodnotitelné. Zábavná bizarnost z Japonska 60.let, ve které si to obrovský Frankenstein rozdá s krtkosaurem střílejícím z tlamy rudý laserový paprsek. Za zmínku stojí tradičně skvělý Ifukubeho soundtrack, roztomilá práce s modely všeho druhu, ale i ponuré intro, ve kterém jsme svědky transportu Frankensteinova srdce z nacistického Německa do poklidné Hirošimy ve stínu atomové bomby.(12.7.2013)

 • mrclTV
  **

  Frankenstein na japonský spôsob - čiže s radiáciou, rapídnou mutáciou a nejakým ďalším monštrom vo vedľajšej úlohe. Na prvý pohľad to znie strašne (nie strašidelne), ale nie je to taký prepadák (hlavne vďaka nastolenej etickej téme o II. sv. vojne a nepochopení Frantíka). Najviac ma zaujala veľmi dobrá práca s miniatúrami, normálne som uveril vo Frankensteinovu veľkosť. Film mohol byt vo výsledku lepší, ale su aj horšie monster filmy.(23.10.2016)

 • Dellamorte
  ****

  Pri takýchto snímkoch sa to nedá hodnotiť objektívne - tu väčšinou uteká o subjektívny dojem. Mojou výpoveďou je vlastne - brutálne silná 4-ka. Pre niekoho shit , ale cením si tú silu , ktorú " jamíci " nakopali do témy a tú im vrátili " amíci " prebudením Godzilly. Parádne naivné , utešene nasnímané a okúzlujúco zábavné !(22.9.2010)

 • Kmotr76
  ***

  Někdy zábavný, někdy nudný. Někdy kvalitní, někdy hodně béčkový. Takový je Frankenstein vs. Baragon. Je to takové tuctové kaiju s netuctovým monstrem - obrem Frankensteinem. Hodně zajímavý byl taktéž netuctový úvod v Německu a posléze v Hirošimě. Pak přišla ještě celkem snesitelná nuda s několika zábavnými momenty (Baragon ničí vesnici, mimochodem - ty domky vypadaly jak z chatový osady někde na Sázavsku), kdy čekáme na finální souboj. A ten už je tuctový hodně, ničím neohromí a po několika minutách omrzí.(23.9.2014)

 • - Jde o jediný kaiju film, ve kterém se objevilo Frankensteinovo monstrum. (Zdroj: godzilla.wikia.com) (Kmotr76)

 • - Baragon byl 25 metrů vysoký a vážil 250 tun. Frankenstein byl o 5 metrů nižší a o 50 tun lehčí. (Zdroj: godzilla.wikia.com)
  (Kmotr76)

 • - Jméno Baragon vzniklo spojením japonského slova "bara" pro růži a slova "dragon", tedy drak. (Kmotr76)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace