Reklama

Reklama

Frankenstein vs. Baragon

  • Japonsko Frankenstein tai čitei kaidžú Baragon (více)

Frankenstein v kaiju filmu? A proč vlastně ne! Japonci tento žánr milují a evidentně jim nedělá problém využít i jiná monstra než obvyklé přerostlé ještěrky. V tomto filmu uvidíte nacistické vědce experimentující na srdci Frankensteinova monstra, aby zjistili tajemství jeho nesmrtelnosti. Výsledkem je ale jeho gigantická verze, která se utká s, ehm, přerostlou ještěrkou. (AXN)

(více)

Recenze (11)

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Tohle jsem trochu odkládal, protože přerostlej dement není na první pohled tak atraktivní a sympatický jako Godzilla. Když jsem to teď viděl musím přiznat, že to bylo místy překvapivě kvalitní, přestože se mi potvrdilo, že přerostlej dement opravdu není tak atraktivní a sympatický jako Godzilla.... Ještě, že tu kaiju fazónu zachraňuje Baragon. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Parádně silný úvod, za který by se nemuselo stydět jakékoli dnešní áčko (nebo silná bondovka typu You only live twice). Pak už to je lehce podprůměrná monstrovina, se standardním hereckým týmem. Vidím tu posun v sebevědomí, Honda sáhl po klasice -- a znovu musím zmínit úvod, hlavně scénu z laboratoře v nejlepší tradici němého filmu, kde se nevydá ani zvuk. Kromě toho, co se v Godzille a dalších zatím jen opartně svádělo na neblahý vliv radiace "z pokusných výbuchů", zde se pojmenuje naplno. Začínáme v Hirošimě (velmi toto prostředí prospělo), řeší se dopady 15 let po válce... ()

Reklama

Dellamorte 

všechny recenze uživatele

Pri takýchto snímkoch sa to nedá hodnotiť objektívne - tu väčšinou uteká o subjektívny dojem. Mojou výpoveďou je vlastne - brutálne silná 4-ka. Pre niekoho shit , ale cením si tú silu , ktorú " jamíci " nakopali do témy a tú im vrátili " amíci " prebudením Godzilly. Parádne naivné , utešene nasnímané a okúzlujúco zábavné ! ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Klasicky kvalitní podívaná od Ishiro Hondy. Takže není překvapením precizní práce s miniaturami, modýlky tanků, lesů, vesnice, lodí na moři. Když přerostlý Frankenstein chodí japonskými hvozdy, je jasně vidět namalované pozadí a umělé stromky, ale v tom je ta krása, asi jako když se díváte na kulisy Josefa Lady v pohádce Hrátky s čertem. Samozřejmě, pokud nezkousnete synopsi, že malý chlapec v sobě nosí nesmrtelné srdce Frankensteina, vlivem radiace zmutuje do obřích rozměrů a na konci si to rozdá na férovku s kaiju monstrem, tak popojděte o dům dále, tady se na logiku a realističnost nehraje. A propos Baragon, ten vždycky v kaiju filmech dokázal přinést dobrou náladu, teady aspoň mě samému. Zbožňuju ty jeho velká plachtící ušiska, je k pomilování :o) Šéfa týmu klaďasů, jak bylo v 50´s a 60´s filmech Ishiro Hondy dost časté, tady hraje low-cost verze Lexe Barkera, zajímalo by mě, kde Honda tyhle necharismatické typy, po kterých v Hollywoodu ani pes neštěkl, vždycky vyhrabal. Urputně fyzický, propocený závěrečný souboj polonahého herce a kaskadéra v kostýmu Baragona je nezapomenutelný, má to stejné grády, jako když se Godzilla řezala s King Kongem. Tohle si Honda opravdu uměl vychutnat. __ PS: Dík pepuovi za kvalitní titule. ()

anais 

všechny recenze uživatele

Opět naprosto nehodnotitelné. Zábavná bizarnost z Japonska 60.let, ve které si to obrovský Frankenstein rozdá s krtkosaurem střílejícím z tlamy rudý laserový paprsek. Za zmínku stojí tradičně skvělý Ifukubeho soundtrack, roztomilá práce s modely všeho druhu, ale i ponuré intro, ve kterém jsme svědky transportu Frankensteinova srdce z nacistického Německa do poklidné Hirošimy ve stínu atomové bomby. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (14)

  • Baragon byl 25 metrů vysoký a vážil 250 tun. Frankenstein byl o 5 metrů nižší a o 50 tun lehčí. (Zdroj: godzilla.wikia.com)
    (Kmotr76)
  • Nestvůra Baragon byla pro roztomilý vzhled jako jedna z mála kaiju oblíbená i u ženského publika. (Zdroj: godzilla.wikia.com) (Kmotr76)
  • Jde o jediný kaiju film, ve kterém se objevilo Frankensteinovo monstrum. (Zdroj: godzilla.wikia.com) (Kmotr76)

Reklama

Reklama