poster

Frankenstein vs. Baragon

 • Japonsko

  Frankenstein tai čitei kaidžú Baragon

 • Japonsko

  フランケンシュタイン対地底怪獣(バラゴン)

 • Japonsko

  Furankenshutain tai chitei kaijű Baragon

 • angličtina

  Frankenstein vs. Baragon

 • USA

  Frankenstein Conquers the World

Horor / Sci-Fi

Japonsko, 1965, 90 min

Režie:

Iširó Honda

Předloha:

Mary Shelley (kniha)

Hudba:

Akira Ifukube

Producenti:

Tomojuki Tanaka
(další profese)
 • mrclTV
  **

  Frankenstein na japonský spôsob - čiže s radiáciou, rapídnou mutáciou a nejakým ďalším monštrom vo vedľajšej úlohe. Na prvý pohľad to znie strašne (nie strašidelne), ale nie je to taký prepadák (hlavne vďaka nastolenej etickej téme o II. sv. vojne a nepochopení Frantíka). Najviac ma zaujala veľmi dobrá práca s miniatúrami, normálne som uveril vo Frankensteinovu veľkosť. Film mohol byt vo výsledku lepší, ale su aj horšie monster filmy.(23.10.2016)

 • zelvopyr
  ****

  Parádně silný úvod, za který by se nemuselo stydět jakékoli dnešní áčko (nebo silná bondovka typu You only live twice). Pak už to je lehce podprůměrná monstrovina, se standardním hereckým týmem. Vidím tu posun v sebevědomí, Honda sáhl po klasice -- a znovu musím zmínit úvod, hlavně scénu z laboratoře v nejlepší tradici němého filmu, kde se nevydá ani zvuk. Kromě toho, co se v Godzille a dalších zatím jen opartně svádělo na neblahý vliv radiace "z pokusných výbuchů", zde se pojmenuje naplno. Začínáme v Hirošimě (velmi toto prostředí prospělo), řeší se dopady 15 let po válce...(22.2.2012)

 • Dellamorte
  ****

  Pri takýchto snímkoch sa to nedá hodnotiť objektívne - tu väčšinou uteká o subjektívny dojem. Mojou výpoveďou je vlastne - brutálne silná 4-ka. Pre niekoho shit , ale cením si tú silu , ktorú " jamíci " nakopali do témy a tú im vrátili " amíci " prebudením Godzilly. Parádne naivné , utešene nasnímané a okúzlujúco zábavné !(22.9.2010)

 • Kmotr76
  ***

  Někdy zábavný, někdy nudný. Někdy kvalitní, někdy hodně béčkový. Takový je Frankenstein vs. Baragon. Je to takové tuctové kaiju s netuctovým monstrem - obrem Frankensteinem. Hodně zajímavý byl taktéž netuctový úvod v Německu a posléze v Hirošimě. Pak přišla ještě celkem snesitelná nuda s několika zábavnými momenty (Baragon ničí vesnici, mimochodem - ty domky vypadaly jak z chatový osady někde na Sázavsku), kdy čekáme na finální souboj. A ten už je tuctový hodně, ničím neohromí a po několika minutách omrzí.(23.9.2014)

 • Lima
  ****

  Klasicky kvalitní podívaná od Ishiro Hondy. Takže není překvapením precizní práce s miniaturami, modýlky tanků, lesů, vesnice, lodí na moři. Když přerostlý Frankenstein chodí japonskými hvozdy, je jasně vidět namalované pozadí a umělé stromky, ale v tom je ta krása, asi jako když se díváte na kulisy Josefa Lady v pohádce Hrátky s čertem. Samozřejmě, pokud nezkousnete synopsi, že malý chlapec v sobě nosí nesmrtelné srdce Frankensteina, vlivem radiace zmutuje do obřích rozměrů a na konci si to rozdá na férovku s kaiju monstrem, tak popojděte o dům dále, tady se na logiku a realističnost nehraje. A propos Baragon, ten vždycky v kaiju filmech dokázal přinést dobrou náladu, teady aspoň mě samému. Zbožňuju ty jeho velká plachtící ušiska, je k pomilování :o) Šéfa týmu klaďasů, jak bylo v 50´s a 60´s filmech Ishiro Hondy dost časté, tady hraje low-cost verze Lexe Barkera, zajímalo by mě, kde Honda tyhle necharismatické typy, po kterých v Hollywoodu ani pes neštěkl, vždycky vyhrabal. Urputně fyzický, propocený závěrečný souboj polonahého herce a kaskadéra v kostýmu Baragona je nezapomenutelný, má to stejné grády, jako když se Godzilla řezala s King Kongem. Tohle si Honda opravdu uměl vychutnat. __ PS: Dík pepuovi za kvalitní titule.(16.6.2019)

 • - Baragon má několik unikátních vlastností. Stejně jako Godzilla dokáže chrlit paprsky plamene z tlamy, jeho roh svítí a praská a dokáže velice rychle hrabat a skákat na velké vzdálenosti. (Zdroj: godzilla.wikia.com) (Kmotr76)

 • - Ve filmu je doktor Victor Frankenstein (Kôji Furuhata) považován za německého vědce. Podle románu Mary Shelley se vědec narodil v italské Neapoli a působil v Ženevě. (Zdroj: godzilla.wikia.com) (Kmotr76)

 • - Postava Baragona se objevila v dalších čtyřech filmech, desítce videoher a v komiksu. (Zdroj: godzilla.wikia.com) (Kmotr76)