Columbo: Na programu vražda (TV film)

Columbo: Agenda for Murder

Columbo: Na programe vražda

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1990, 90 min

Další z „politických“ dílů, teda dílů, kde politika hraje alespoň podružnou roli („On přece není zubař, je jen příští president Spojených Států!“). Hlavní je zde ovšem opět padouch, který se rozhodne pro dobro věci spáchat menší vraždičku. Jenomže je mlsný, a na to dojede. Proto nikdy nejezte sýr, když jdete vraždit! V hlavní roli je velice charismatický Patrick McGoohan, který mi navždy utkvěl v paměti spíš jako úspěšný majitel pohřebního ústavu z jednoho staršího dílu. Ale ať funebrák, nebo politik, stále proti němu stojí poručík, který má sice taky rád sýr (hm, při vyšetřování si ten sýr nechal zabalit, to se smí?), ale má taky rád logiku, pro kterou zločinci moc pochopení nemají... :-) Jednoznačně hodnotím naplno: 5 hvězdiček - 100%!(5.6.2016)

Columbo ako degustátor syrov, zberateľ autogramov, a nakoniec jeden autogram ako pokus o úplatok. S tým by podozrivý uspel možno u Columbovej ženy, ale nie u poručíka. Veľmi, až príliš podrobne je zobrazené plánovanie a vykonanie vraždy, že si chyby všimne aj bežný divák. Nemajú to kriminálnici jednoduché, keď im je v pätách přerostlý skaut. Vtip o úchylákovi v baloňáku sa mi az taký vtipný nezdal, a tempo filmu bolo také, že sa nemôžem prikloniť k štyrom hviezdám.(7.4.2018)

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Pořád vymýšlejí nějaké nové přístroje !! Mě to rozčiluje !!" ;) Epizoda s až aristokratickým padouchem výborného Patricka McGoohana, který se pod ni podepsal i jako režisér, patří k těm nejlepším, ačkoliv působí svým velmi pomalým vypravěčským tempem poměrně utahaným a nudným dojmem !! Přesto nabízí pár velmi vtipných scének, například když Columbo čte Oscaru Finchovi vtip, a především poručíkův smysl pro nejmenší detaily. Columbo se hned v úvodu vtipně schovává za svůj odmítavý postoj k novým technologiím, nevěřícně zkoumá fax a brání svůj starý Peugeot, aby se ve finále vytasil s rozhodujícím důkazem v podobě otisků zubů, posledního hitu tehdejší forenzní kriminalistiky..;)(25.7.2013)

V podstatě žádný z "nových" Columbů me nezaujal a tento díl je toho jasný důkaz. Chudák Patrick McGoohan se snaží jak může, ale na jeho výkon z dílu Za úsvitu už zkrátka nedosáhne. Ani dabingem Stanislava Fišera si nejsem právě v tomto případě příliš jist. A ruku na srdce, Peter Falk už nepředvedl v těchto nových sériích vůbec nic nového. Ano, někdo určitě řekne, že právě proto ho miluje, ale mě už jeho vlezlé a buranské chování docela nudí.(2.2.2006)

Vcelku slušný díl s vynikajícím Patrickem McGoohanem, který patří k elitě Columbovských vrahů. Samozřejmě zase se tu objevilo několik příhodných náhodiček, které Columbovi usnadnily práci (déšť trvající jen po dobu vraždy, záporák si během vraždy musel pochutnávat na sýru a pak ho ještě nechat na místě).(7.6.2017)

• - V momente kedy Columbo (Peter Falk) zastaví auto je možné v striedavých záberoch sledovať ako drží ruku raz hore a raz dole. Neprirodzene sa mení aj dĺžka popolu na jeho cigare. (duffi1)