poster

Columbo: Výkupné za mrtvého (TV film)

 • USA

  Columbo: Ransom for a Dead Man

 • USA

  Ransom for a Dead Man

 • Slovensko

  Columbo: Výkupné za mŕtveho

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1971, 92 min

 • sskrblik
  ***

  Pěknou nedůvěřivou dávku ješitných otázek dává Columbo už ze startu. Všímá si veškerých detailů a proto usvědčí snadno advokátku. Je však pravda, že Leslie je až moc průhledná. Druhý Columbo ve kterém se učí řídit letadlo :-) je dalším hodnotným kouskem do série, ovšem tentokrát průměrným... "Bratranec Ralph byl tak skvělý, že jsem měl chuť ho zabít" (Columbo k Leslie)(28.7.2011)

 • cheyene
  ****

  Druhý případ poručíka Columba si zaslouží hned několik pochval. 1. Poručík zde opět exceluje, je velmi sympatický a navíc se nebojí zvýšit hlas. 2. Vztah vražedkyně a její nevlastní dcery je vskutku zdařilý prvek. 3. Hudba je zde výborná. 4. Zpracování - zamrznutí obrazu, rozmlžení a následně další scéna. 5. Vražedkyně prokoukne poručíkovu vyšetřovací taktiku - na oko zmatený, rodinné vtípky, roztržitost,... . Chybička: Ve scéně, v níž poručík s Leslie letí letadlem, si můžeme všimnout, že při záběru en face do kokpitu má Columbo ležérně povolenou kravatu, takže je vidět horní knoflíček od košile. V záběru z boku má ale kravatu pečlivě dotaženou až ke krku.(6.12.2011)

 • sud
  ****

  Povedená Columbovka. Všechno funguje tak jak má, trochu se ještě experimentuje (teprve druhý film, ve které se Columbo objevil, ještě ne jako díl seriálu). Columbo je chvílemi takový jako vždy (tj. přátelský, usměvavý, neustále vypráví, všeho se všímá, všude vleze), chvílemi i docela naštvaný a drsný. Jinak vražedkyně to neměla až tak promyšlené a poručík s tím neměl tolik práce. Ale přesto nadprůměr.(6.4.2006)

 • majec4
  *****

  Je citit, ze zo zaciatku tie casti boli o level inde ako na konci serialu. Velmi funkcna cast z hladiska divaka. Vsetko spolu hra proste. Cast zaujme super hudbou. Vrahyna si bola poriadne sebaista, nerozhodilo ju nic. Ani neustale porucikove: "Mate tuzku?" Porucik v tejto casti vlastne nadalej pokracuje v kreovani svojej povahy do dalsich rokov. Vie byt aj drsny, ked mu niekto keca do prace. Je to take zivelne. Zabite ma za ten vyraz, ale je to tak. Vztah medzi vrahynou a jej nevlastnou dcerou je riadne usmevny. Bavili ma zeny. Usvedcenie bolo tiez dobre. A opat sme boli svedkami krasnej analyzy porucikovej osobnosti. Po titulkoch musim povedat, ze mam velmi dobry pocit z tejto casti.(26.8.2018)

 • Šandík
  ****

  Columbo podruhé a stále ve fázi "hledání se"... Zatímco v pozdějších dílech jej známe jako cílevědomého a koncentrovaného detektiva který jenom vypadá jako zvědavý nekňuba, tady působí jeho honba za detaily téměř jako nějaká slabší forma autismu, neboť spíše než cílevědomé pátrání tu Falk předvádí jakési nekoncentrované tápání. Proměna postavy z Vraždy na předpis je pozoruhodná. O to pozoruhodnější, že obě filmové role si Falk střihl pod taktovkou téhož režiséra. Už tady ovšem najdeme Columbovy populární "vracečky" i když ještě ne tolik a ne tak dotažené. Zápletka je i tady spíše jednodušší, i když s roztomilými detaily a dobře vymyšlená. Poněkud neinvenční je režie, přičemž zvláště podivně působí některé optické hříčky, například zpomalení a rozostření záběru před střihem či zcela samoúčelné prolnutí portrétu vražedkyně se světly automobilu v jednom ze záběrů. Celkově se film zdá slabší a jaksi unylejší než předchozí Columbovský opus. Herecké výkony jsou ovšem slušné... Celkový dojem: 70% Zajímavé komentáře: sud, ClintEastwood, Colonist(24.8.2010)

 • - Lee Grantová byla za roli právničky / vražedkyně nominována na cenu EMMY. (Epistemolog)

 • - Film, který Margaret (Patricia Mattick) sleduje v televizi, je Pojistka smrti (1944). (Borin)

 • - Pri lete lietadla dole hlavou nie sú Leslie (Lee Grant) ani Columbo (Peter Falk) pripútaní a aj napriek tomu nevypadnú zo sedačiek. (zoot3r)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace