You’d Know What to Do (S01E01) (epizoda)

Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 2017, 42 min

• anatheman

Osobně se mi to nezdálo tak hrozné. Rozhodně seriálu šanci dám. Kostýmy vypadají docela dobře. I výprava - i když uznávám, že hodně čaruje CGI - což lze velice snadno poznat. Herci celkem OK. Scénář v základní rovině taktéž, ačkoliv některé dialogy nepadly na úrodnou půdu. Děj rozhodně nenudil a byl nabit celkem dobrou akcí. Ovšem, jak jsem nastínil dříve, seriálu šanci dám a uvidím, jak se vyvine. Jsem zvědav, jak tvůrci uchopí linku, jež se týká Svatého grálu. I když vím, jak to s templáři nakonec dopadlo, zajímá mě, jak si scénář s jejich osudem "pohraje". Nicméně po prvním díle je jistá prognózna velice zřejmá.(7.12.2017)

Velmi očekávaný televizní seriál začal přesně tak, jak měl. Hned na začátku je divákům předhozena ohromná bitva o Akkon, kde je snaha zachránit pověstný Svatý grál. A následují další události mající převážně za úkol představit některé hlavní postavy celého příběhu, který se veze na zcela volné dějové lince, než na věrných historických faktech. První díl tedy ukázal to nejpodstatnější a tím je zábavné televizní zaměření celého projektu. Seriál má diváka bavit a ne poučovat historií. Od toho jsou díla dokumentární. Začínají tu první intriky. A hned to odnesli židé. Toto náboženské etnikum to nemělo lehké snad v žádné době. Takže co je vidět především. Jako velkorozpočtové kinofilmy se rozhodně seriál netváří. Děj je držen v jednoduchosti vypravující příběh na pomezí legend a historických událostí. Na televizní rozpočet rozhodně dobré.(8.12.2017)

• regentor

Templáři a jejich mystérium , to je látka se kterou jde báječně pracovat ovšem způsob který zvolili tvůrci tohoto paskvilu je urážkou nejen templářů ale všech diváků i čtenářů kteří se touto historickou etapou zabývají.Laciné triky jak omalovánky pro předškoláky,gumová kopí a meče z umělé hmoty se ani produkce nesnaží zakrýt a to jsme jen na začátku toho co nám zatím poskytuje vizuál této série, kdy vytvoření atmosféry středověku vypadá jak papundeklová skládačka někde z vetešnictví.Mrazivý chlad temného středověku z toho rozhodně není cítit,jedině snad jako nechtěná parodie.Dialogy i způsob jednání postav rozhodně neodpovídá roku 1306 ve kterém se většina děje prvního dílu odehrává.Postavy charakterově plytké až infantilní rovněž jako dějová linie , která je spíš povídačkou nebo ještě lépe báchorkou než dramatickým ztvárněním okolností konce templářského řádu.V jaké kvalitě se to celé bude ubírat dál to netuším ale úvod je laciný a nehodný společnosti HBO.(8.12.2017)

• feryk

První díl naprostej propadák. Nemá to nic společného s Drama a Historický... jako spíše s Parodie a Fantasy.... špatný střih, špatný scénář, efekty, režie, celý děj je nesmyslná báchorka. Nacpou k tomu ještě svatý grál, toporné herce.... a přitom by to mohlo mít potenciál, ale i přes slušnou výpravu vypadá seriál lacině a chybí mu atmosféra a hloubka. Další díly nedám, ale pokud má rád někdo televizní pohádky o svatém grálu, tak se mu to může líbit, já čekal něco jiného.(7.12.2017)

Začnu pozitivním. Dobře se na to dívá, v tom History nikdy neudělá chybu. Ale je to béčko, takže k tomu musíte takhle přistupovat. Akční scény vypadají parádně (teda kromě pohledů skrze přílbu Templáře, to mi k seriálu vůbec nesedělo. A teď nastává to ale...Logika vzala za své a odplula stejně jako Křižácká výprava z Akkonu. Chování postav nedává smysl a všechny působí stejně. Buď jsou ultra dobré nebo ultra špatné, ale nic mezi. Prakticky se chovají všechny stejně. Scénář je hodně jednoduchý, pochopíte ho i pokud si u filmu budete zašívat ponožky a navíc je celý takový zrychlený. Něco se domluví a v další scéně už se to prostě stane. Klidně by šlo diváka napínat o nějaký ten díl dva navíc, aby se měl na co těšit. Dialogy se skládají z holých vět, žádné psychologické rozmluvy jako ve Walking Dead nečekejte, tady seriál nezaboduje. Jakékoliv historické reálie taktéž nehledejte, tenhle seriál si nehraje na filmový dokument a jde mu čitě o oddech a divákovu zábavu. Jestli se to povedlo, to ať si zhodnotí každý sám. Nicméně je to teprve první díl, jako rozjezd bych čekal sice něco jiného, ale zkusím to ještě příště. Přeci jen po jednom díle je těžko hodnotit.(10.12.2017)