Find Us The Grail (S01E02) (epizoda)

Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 2017, 43 min

 • paddy35
  odpad!

  Tohle je vyloženě průser...(16.12.2017)

 • regentor
  odpad!

  Dějová i vizuální mizérie ve druhém pokračování této série ..Anatomické pláty na koních z konce 15. století zasadit do doby Templářů. A celé to natočí na hradě (patrně Kost) s renesančními okny. Řekl jim někdo, že pěšáci a seržanti měli jinou uniformu než bratři rytíři? Že okolo roku 1290 měli na štítech už skoro 60 let černý horní pruh (břevno)? Že ve druhé polovině 13. století by už nikdo přilbu jen s horním krytem hlavy nenosil, protože je sto let stará, z doby okolo Hattínu? Že nemají mít kříž přes celý pupek, ale jen menší prsní křížek? Takovejch peněz a takové zásadní chyby. To je na kriminál. ..Do děje zakomponují postavu Parsifala který je ale z úplně jiného časového období a především z "Artušovské" legendy .Scénarista i celá parta která tenhle děs sesmolila by zasloužila natáhnout na skřipec.Tohle je opravdu shit určený pro americké(tupé) publikum a obdivovatele princezny Xeny. Pochopit proč HBO v tom utopilo docela velký ranec je snad jediným mystériem téhle slátaniny kde Fleur de lis («květ lilie») je symbol květu lilie pohledem zepředu, kdy jsou patrné tři okvětní lístky, dva boční a vztyčený středový promítán na zeď skrz sklíčko a tím je jasné ,že grál je ve Francii..proč ? Tím se zatím nikdo neobtěžoval diváky spravit.(18.12.2017)

 • Marze
  **

  Přehlídka žánrových klišé. Doslovnost. Kulisy zajímavé.(26.12.2017)

 • MickeyStuma
  ****

  Druhé pokračování již má propracovanější děj odehrávající se v Paříži, do kterého vstoupí další zásadní postava a tím je papež. Významněji se tu také ukáže svými činy největší intrikář, William De Nogaret. Seriál se tedy drží zavedených standardů vyprávění historických příběhů v zájmu dramatizace, napětí a filmové zábavy. I zde se skutečné historie scénář dotýká, avšak ve zcela volném pojetí děje. Ten dostává svůj směr, kde není nouze o intriky, vražedné plány, nemilá rozhodnutí a snahy o moc. A jako každý správný seriálový díl končí vtom nejlepším.(9.1.2018)

 • Sany33
  ***

  Rytier Landry je po smrti svojho majstra menovaný do úlohy Majstra Templu. Nakoľko jeho templárska česť je poškvrnená vzťahom s kráľovnou Francúzska má vnútorný rozkol či je tejto funkcie hoden. Sedliak Parcival je menovaný novicom v templárskych službách, samozrejme až po tom čo pomstil smrť svojej ženy a Godfreyho, ktorého smrť pod mečmi Saracénov skrýva nejedno tajomstvo a vedie k pravde, že svätý Grál je na území Francúzska a iba Landry je hodný ho nájsť. Na spadnutie je aj vojna medzi Anglickom a Francúzskom kedy si princezná chce miesto princa Eduarda vziať katalánskeho princa čo je pre Anglicko vrcholná urážka. Pár dejových klišé ale stále ma láka ta Templárska téma a hľadanie stratenej relikvie. Uvidíme dokedy ma to bude baviť55%(8.5.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace