Soumrak templářů (TV seriál)

Knightfall

Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 2017–2019, 12 h 54 min (Minutáž: 40–48 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (52)

• Cervenak

Zvládol som to do konca, a hoci musím priznať, že ma to miestami bavilo (hlavne to nepredvídateľné mordovanie vedľajších postáv, o ktorých si človek myslel, že ich dejové línie tvorcovia potiahnu aj na viac sezón), nakoniec mám z toho dojem niečoho, čomu sa dá akurát tak vysmievať. Scenár dopletený, dobová atmosféra slabá, množstvo hlúpostí, herci kompletne na facku. Pri "dojímavom finále" som sa striedavo chytal za hlavu a nahlas smial.(12.2.2018)

Zrak klouže po rytířích s jasně červenými kříži na pláštích, mám rád všehochuť faktů, mystiky a fantazie. I s tím vším, čemu lidé říkají Svatý Grál, jak známo, snad pohár, ze kterého pil Ježíš Kristus při poslední večeři. Ta legenda už trochu vybledla, ale hledači ne, neboť vědí, že všechno je možné. Ona celá historka se mi líbí, má to kouzlo Artušových rytířů. I to je důvod, proč a jak se na to dívám.(27.2.2018)

• misterz

Ešte šťastie, že som od tohto seriálu nič neočakával a vnútorne som bol pripravený na najhoršie. Obavy sa žiaľ naplnili... Upatlaný dej na báze nejakej podivnej fantasy rozprávky o hlinenom pohári, z ktorého pil Ježiš, a ktorý vraj lieči. Jeho nájdenie je náplňou takmer všetkých častí. Do toho huhňavá hlavná postava - treťotriedny herec, ktorý sa sem vonkoncom nehodil, čudne vyobrazený minister De Nogarete a plno historických nezmyslov k tomu. Žiaľ už som sa stretol aj s názormi, ktoré hlavnú os príbehu v súvislosti s kráľom a jeho ženou považujú za skutočnú. Takže seriál len zbytočne ľudí pomýli a vsugeruje im niečo, čo nie je pravda. Tiež som čítal také recenzie, ktoré tvrdia niečo o hodnovernosti výpravy. Ale prosím vás, veď napríklad takto brnenie templárskych rytierov vôbec nevyzeralo. Napr. plátovú zbroj mali len pod kolenami, hlavne určite v takomto brnení nechodili v Akku. A Jana Navarská 15 rokov po páde Akka (teda časový rámec od 2. časti po koniec) už nežila. Zomrela rok predtým. A vlastne kde boli jej synovia (všetko budúci francúzski králi), tých tu akože nemala? Mala len dcéru? No vravím, hrozná konina... Vôbec nechápem, prečo tu vystupovali historické postavy, keď už, tak si mali autori vymyslieť nejaké nové kráľovstvo aj s postavami, aby tie hovadiny okolo kráľovnej Jany a kráľa Filipa IV. neudierali tak do očí. Podpriemer. Poznámka: ten, kto chce vedieť niečo viac o tomto období nech si pozrie Prekliati králi (2005) - seriál na druhej strane kvalitatívneho spektra. 30/100(13.2.2018)

Tohle je moje nejoblíbenější část středověku. Věk rytířů, chlapů co byli fakt třída. Elita. Žádný oplechovaný panáci v turnajovém brnění, ale do drátěnek oblečení skuteční zabijáci. Na seroš od HBO jsem se moc těšil, ale pak měl tak nějak pocit jako bych sledoval středověkou PC hru Medieval total War II, kde kromě naskriptovaných masových scén (a že jich tam moc není) jsou jen krapet lepší hraná intra. Celkově to na mně i z hlediska děje (a to mám o tomto řádu i jeho konci něco načteno) působí velmi lacině a jako takový dobrodružný film pro odrostlejší mládež, něco ve stylo Robina Hooda co běžel v TV v osmdesátých letech... Dnes dokoukán poslední díl a zůstanu u průměrného hodnocení a to dokonce slabšího! Poslední díl byl historicky hodně volný a kdo by čekal něco víc o tom jak a proč skončili Templáři, tak se to nedozví vůbec... Je fakt, že od poloviny začal být film i napínavý, ale porovnání se skutečností ať raději nikdo nědělá! Ano, Navarra resp. hrad tam byl náš Zvíkov. Od HBO jsem čekal jiný level... :-( . Tři jednoručáky. * * *(14.2.2018)

Po první sérii to byl pouze průměrný historický seriál, ale druhá série byla opravdu lepší, proto celkově ještě za slabší 4 hvězdy. Hlavní postava v podání Toma Cullena není špatná, ale je škoda, že Jeremy Renner pouze produkuje! České lokace jsou pak bonusem navíc:-)).(21.6.2019)

• DwayneJohnson

Nakonec jsem moc rád, že jsem včera tenhle seriál dokoukal. Většinou to zabalím v průběhu prvních dílů, ale tady jsem vydržel a za to sebe bezmezně obdivuju. Jako nějaká historická exkurze do dějin absolutně nefunguje, herci jsou hodně špatní a totéž lze říct i o výpravě, která to mohla aspoň vizuálně zachránit, ale stal se pravý opak. Všichni jsou pěkně až kýčovitě oblečeni, hezky upraveni a tahle působí celý Soumrak templářů. Jako zoufalý pokus na sebe upozornit za každou cenu i s nevěrohodnými historickými fakty a scénářem, ze kterého se mi chtělo na konci úplně brečet.(9.2.2018)

Bohužel seriál nedostál mým očekáváním. První půlka byla taková neslaná nemastná, pak se to naštěstí začalo scénáristicky zvedat.(8.2.2018)

• hygienik

Tak som to vydržal do konca 1. série. Nedokážem odhadnúť divácky (ne)úspech, ale za seba konštatujem, že tento konšpiračný patchwork, bol stratou času. S historickou realitou to malo spoločné asi toľko, ako Zeman s Drahošom. Dúfam, že HBO bude mať trochu súdnosti a pokračovanie nenatočí.(9.2.2018)

• petrsv

Domníval jsem se, že když jde o historický seriál, bude to zajímavé především historicky s fakty, které se zakládají na tom, co se opravdu stalo. Jak jsem se jen mýlil... Faktem budiž, že ne všechno kolem templářů a té doby je objasněno. Toho využili tvůrci a děj si prostě domysleli tak, aby to mělo sledovanost. Cílem tvůrců nebylo zobrazit historii, ale pouze nalákat co nejvíce diváků jednoduššího intelektu. Obrazy jsou tedy složeny především z důkladných záběrů potoků krve, vnitřností, nesmyslných dialogů, atd. Prakticky si můžete pustit kterýkoliv jiný seriál podobného ražení z dnešní doby a je to stejné. Jen tento je zasazen do přelomu 13. a 14. stol. a tajemné slovo "templáři" z něj pro cílovou skupinu dělá to, čím je bonbon pro vosu.(1.8.2019)

• Morholt

Teda já jsem pochopitelně žádnou historickou přesnost nečekal a s černochy a Asiaty jsem tak nějak počítal, ačkoliv jsem v skrytu duše doufal, že na ně nedojde. Ale tohle bylo přeci jenom trochu moc a k tomu všemu se tu zase všichni honěj za tim bájným kelímkem, což je už docela otravné. Každopádně i dějinná ptákovina se dá natočit zábavně, ale to tady nevyšlo. Asi největší mínus vidím v obsazení hlavního klaďase a hlavního záporáka. Představitel Landryho by byl snad typologicky vhodný, ale to by musel mít herecké schopnosti větší než neohoblovaná fošna a De Nogaret, což byl asi ústřední padouch, měl menší než nulové charisma. Ze všech postav mi tak byla nejsympatičtější královna Jana resp. Olivia Ross, které to sedlo i seklo. Příběh sám o sobě je vlastně o hledání, nalézání, ztrácení a tak pořád dokolečka. Samozřejmě je tu tajné bratrstvo, protože bez něho by to nešlo a spousta debilních vodítek, které sice nikam nevedou, ale i tak nakonec ukážou správnou cestu. Pokud by měl děj spád a celé to bylo zhusta proložené nějakými bitkami, tak by se dalo ledacos přehlédnout, ale toho se tady člověk moc nedočká. Pořádně vlastně jen na začátku a na konci. Potěší tak alespoň naše hrady, kterých si tu zahrála slušná řádka, ale to je malá náplast na velké zklamání. 35%(9.2.2018)

1. série - 70% Celkem slušná snaha přiblížit nám příběh templářů. Musím uznat, že to dokáče skvěle zaháčkovat a hlavní sympatické postavy tomu hodně napomáhají. Příběhově je to sice jednoduché, ale krásné a věrné kulisy, dobře propracované souboje, tomu dávají hezký háv, který mě baví. 2.série - 90% Tak takový progress jsem skutečně nečekal. Je vidět, že do toho narvali víc peněz a pohráli si se struktorou postav. Více linek, které se čas od času protnou. Celý příběh se nám ponořil to temna a je to rozhodně krok kupředu. Opět jsem si víc zamiloval hlavní postavy, s některými žel rozloučil. Plusové body za české hrady a zámky! Snad se dočkáme další řady!(5.8.2019)

• easaque

+2* I když zdejší hodnocení určitě neláká na slušný zážitek, tak jsem na doporučení kamaráda chtěl tento seriál vyzkoušet. A nakonec i já musím uznat, že si současnou známku zaslouží. Provedení je sice slušné, jak jsme u HBO sérií zvyknutí, ale dějově není nijak zajímavý a poutavý a víc se zaměřuje na akční scény, které opravdu nemusím. A tak jsem to po dvou dílech zabalil a nemíním se s ním dál zabývat. To si raději o templářské historii přečtu nějakou knížku. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](2.4.2018)

Moderně a dynamicky pojaté dobrodružství. 1) Nejvíce se mi líbil český příspěvek - dobová Paříž made in Barrandov. Ani snadno rozpoznatelné české lokace (viz Zajímavosti) nezklamaly._____ 2) Co nesedne - označení seriálu za historické drama. Drama snad, ale s historií tahle fantasy měla společného asi tolik, co Hra o trůny s dějinami Lucemburků._____ 3) 16.8.2019 - Druhá řada je oproti první dějově sevřenější. 4*._____ 4) Zaujal mě 42letý Julian Ovenden (kancléř de Nogaret) a Tom Forbes (Filipův syn, budoucí král Ludvík X).(28.5.2018)

Pro mě docela zklamání. Po excelentních Vikinzích jsem od History čekal další povedený seriál a dostal jsem pouze nezajímavou pohádku o templářích, honících se za svatým grálem. Co mi vadí ještě více než špatný scénář, tak jsou tuctové charaktery postav a herci. Snad jen francouzský král Filip působil zajímavě a vybočoval z unylého hraní ostatních zúčastněných. Natáčení v českých lokalitách mi taktéž nesedělo, ani na vteřinu jsem nevěřil, že se děj odehrává ve Francii nebo ve Španělsku. V neposlední řadě určitě zamrzí soundtrack, kde jsem defakto nezaregistroval žádnou skladbu vybočující z obyčejné podkresové hudby. Na druhou stranu musím vychválit kostýmy, které se opravdu povedly a z těch jsem naopak cítil dobovost po celý čas. Výprava je taktéž slušná na seriál a závěrečná bitva v lese na sněhu vypadala hezky. Palec nahoru, že se tvůrci nebáli krve a pár peprných scén, bohužel nestačilo to k vymanění se z průměrnosti.(16.6.2018)

Nehodnotím herce, výpravu ani kostýmy. Bavila jsem se, byla to výborná oddechovka, při které člověk skoro vůbec nemusí myslet, ale bavit se. Bavila jsem se jak mistrně byla vykreslená pošetilost lidská, pošetilost uctívat předměty, které někdo použil i kdyby to byl sám Bůh. Nejen uctívat, ale i kvůli nim vraždit. Lidé k tomuhle měli vždycky sklony z posvátného udělat modlu, která jim bude sloužit k jejich záměrům, nechápou rozdíl mezi bezduchou věcí a oživujícím Duchem. ,,Je to mnohem víc, mnohem víc než grál",ale nikdo neví co :-) no můžeme se dopracovat k určitému fetišismu a uctívat hrnečky a skleničky, Mnoho lidí dodneška neumí číst symboly a znamení a vidí je pořád doslovně, takže druhá část jim zůstává skrytá a doslova pro oči nevidí, protože nepřekročí hranici hmoty...(24.2.2019)

Po prvním díle jsem to chtěla vzdát - dialogy byly víc než děsivé. Ale nakonec jsem si to k žehlení pouštěla - až jsem to dokoukala. Od druhé půlky se to zlepšovalo, nebo jsem si to aspoň úspěšně namluvila.(24.6.2019)

• Scar

Kto sa tešil na históriu, bude sklamaný, lebo dostane fantasy. Dialógy ako z počítačovej hry a kostýmy, akcia, atmosféra tiež veľmi pripomína Assassin´s Creed. Zbrane sú do doby zasadené pomerne presne, kostýmy ale nie. Používajú už plátové brnenie na ramenách a rukách, ako aj na koňoch, čo sa začalo používať asi tak 200 rokov neskôr. Od produkcie History by som čakal trochu precíznosti. Škoda premárneného rozpočtu a potenciálu.(8.2.2018)

1. série: Celý Knightfall je jeden velký bizár. Kromě toho, že to je lehce fantasy, které si vše vykládá jak potřebuje, s tím, že tam je klasický zápletka "kam čert nemůže tam nastrčí bábu". To, že to má lehce ulítlou vizáž je jedna věc, ale to, že seriál má scénář jako kdyby ho psal totální amatér je věc druhá. Natočení s touto infantilností jde ruku v ruce. V podstatě to trochu vypadá jako kdyby to měl být seriál pro děti a na poslední chvíli se rozhodli, že to bude historický "mástrpís" za několik miliónů. Jediné, co mohu hodnotit pozitivně byl poslední díl, který byl alespoň suprově natočen. Tím končím. Jinak to byl tvrdý průměr, kde akce vypadala jako komedie, neuvěřitelný plot twist a mindfuck spíše měl roušku trapnosti a tuposti. Je smutné, že když se konečně History channel rozhodl po asi pěti letech udělat svůj další seriál tak to dopadlo takto katastrofálně. Je hodně, co zlepšovat. Mimochodem je hodně zajímavé, že na produkci seriálu se podílel někdo jako Jeremy Renner. 2. série: Druhá série byla trochu v začátku bolest. Už jenom kvůli tomu, že první série byla logické a tak nějak i herecké utrpení. History si však potřebuje vyšlapat nějakou tvůrčí cestičku, která by je dokázala poslat někam dál, než udělali Vikings. Tenhle start se jim ale podařil. Proto první série Knightfall byl v celku šok, protože to oproti tomu byla dětská plácanice z modelíny a holuby z nosu. O to větší je překvapení, že druhá série se zbavila neduhů minulé sezóny a stala se alespoň technicky plnohodnotnějším kusem. Co se týče příběhu samotného, jde už spíše o subjektivní záležitost. Seriál vás vlastně motivuje k tomu, aby jste se zajímali o skutečnou historii, protože tu zde budete hledat jenom těžko. Ale co si budeme, Vikings jsou v tomto stejní. Seriál vás může překvapit svým zlepšením a pozornost si zaslouží. Drží se však v nějakém určitém středu, který není ani vyloženě špatný, ani uchvacující. Zapsat si další díly do kalendáře se sluší. Ale jestli půjde o kvalitu a dobrou zábavu je otázkou.(8.2.2018)

Čekal jsem další pecku jako Vikings, bohužel jsem ji nedostal. Přesto mě ale seriál bavil a užil jsem si rytířské souboje. Obsazení je fajn, příběh trochu slabší, akce ujde. Postavy tady umírají, i když to vypadá na větší roli. Některé zvraty překvapily jiné jsou k smíchu. Potěšilo, že se natáčelo v Česku a viděl jsem tam Zvíkov, Kost a Švihov. Finální bitva nebyla špatná, ale to klišé, co přišlo potom bylo trochu moc. Přesto doufám, že další série bude. 70%(16.2.2018)

Templáře jsem vždy obdivoval(3.3.2019)

<< předchozí 1 2 3