Tohle je moje nejoblíbenější část středověku. Věk rytířů, chlapů co byli fakt třída. Elita. Žádný oplechovaný panáci v turnajovém brnění, ale do drátěnek oblečení skuteční zabijáci. Na seroš od HBO jsem se moc těšil, ale pak měl tak nějak pocit jako bych sledoval středověkou PC hru Medieval total War II, kde kromě naskriptovaných masových scén (a že jich tam moc není) jsou jen krapet lepší hraná intra. Celkově to na mně i z hlediska děje (a to mám o tomto řádu i jeho konci něco načteno) působí velmi lacině a jako takový dobrodružný film pro odrostlejší mládež, něco ve stylo Robina Hooda co běžel v TV v osmdesátých letech... Dnes dokoukán poslední díl a zůstanu u průměrného hodnocení a to dokonce slabšího! Poslední díl byl historicky hodně volný a kdo by čekal něco víc o tom jak a proč skončili Templáři, tak se to nedozví vůbec... Je fakt, že od poloviny začal být film i napínavý, ale porovnání se skutečností ať raději nikdo nědělá! Ano, Navarra resp. hrad tam byl náš Zvíkov. Od HBO jsem čekal jiný level... :-( . Tři jednoručáky. * * *(14.2.2018)

• Scar

Kto sa tešil na históriu, bude sklamaný, lebo dostane fantasy. Dialógy ako z počítačovej hry a kostýmy, akcia, atmosféra tiež veľmi pripomína Assassin´s Creed. Zbrane sú do doby zasadené pomerne presne, kostýmy ale nie. Používajú už plátové brnenie na ramenách a rukách, ako aj na koňoch, čo sa začalo používať asi tak 200 rokov neskôr. Od produkcie History by som čakal trochu precíznosti. Škoda premárneného rozpočtu a potenciálu.(8.2.2018)

Zrak klouže po rytířích s jasně červenými kříži na pláštích, mám rád všehochuť faktů, mystiky a fantazie. I s tím vším, čemu lidé říkají Svatý Grál, jak známo, snad pohár, ze kterého pil Ježíš Kristus při poslední večeři. Ta legenda už trochu vybledla, ale hledači ne, neboť vědí, že všechno je možné. Ona celá historka se mi líbí, má to kouzlo Artušových rytířů. I to je důvod, proč a jak se na to dívám.(27.2.2018)

• DwayneJohnson

Nakonec jsem moc rád, že jsem včera tenhle seriál dokoukal. Většinou to zabalím v průběhu prvních dílů, ale tady jsem vydržel a za to sebe bezmezně obdivuju. Jako nějaká historická exkurze do dějin absolutně nefunguje, herci jsou hodně špatní a totéž lze říct i o výpravě, která to mohla aspoň vizuálně zachránit, ale stal se pravý opak. Všichni jsou pěkně až kýčovitě oblečeni, hezky upraveni a tahle působí celý Soumrak templářů. Jako zoufalý pokus na sebe upozornit za každou cenu i s nevěrohodnými historickými fakty a scénářem, ze kterého se mi chtělo na konci úplně brečet. Jen doufám, že snad nebude nějaká další série, protože po téhle už vážně nehrozí, že bych pokračoval.(9.2.2018)

• easaque

+2* I když zdejší hodnocení určitě neláká na slušný zážitek, tak jsem na doporučení kamaráda chtěl tento seriál vyzkoušet. A nakonec i já musím uznat, že si současnou známku zaslouží. Provedení je sice slušné, jak jsme u HBO sérií zvyknutí, ale dějově není nijak zajímavý a poutavý a víc se zaměřuje na akční scény, které opravdu nemusím. A tak jsem to po dvou dílech zabalil a nemíním se s ním dál zabývat. To si raději o templářské historii přečtu nějakou knížku. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](2.4.2018)

• - Seriál se natáčel také v Barrandovských ateliérech. 26. 8. 2016 došlo k požáru, kdy shořela většina kulis. Škoda činila 100 000 000 korun, zraněni byli tři hasiči, zasahovalo 24 jednotek a vrtulník. (Korbitch)

• - Na konci epizody stojí na pergamentu ukrytém ve Svatém grálu jména, mezi nimiž je i jméno hlavní postavy Landryho du Lauzon, mistra templu v Paříži. (Arcikaiser)

• - Druhá řada historického seriálu o templářích pro televizní kanál History Channel se znovu natáčela v České republice. Filmový štáb točil více jak 100 dnů v českých lokacích, ke kterým patřil například hrad Točník, zřícenina Valečov a hrad Lipnice. Natáčelo se také ve studiích na Barrandově a kulisy opět vyrostly i na pozemku za ateliéry. (Yardak)