Předesílám, že ty 4 *, které uděluji, nemají prakticky žádný význam. Svým způsobem souhlasím s veškerými výtkami, které jistě spatříte v komentářích okolo. V případě Knightfallu rozhodně nehodnotím kvalitu, ale atraktivitu. Já vím, že se opět jedná o fantasy, jelikož reálná historie je okleštěna na pojmy: templáři, Bonifác VIII., Filip IV. Sličný, Jakub z Molay a to je asi tak všechno. Prostor okolo těchto pojmů je vyplněn naprostými smyšlenkami. Pokud hledáte alespoň střípek reálné historie, zde jste na špatném místě. Nicméně tento aspekt výrazně posiluje výše zmíněnou atraktivitu. Tvůrcům je úplně jedno, co se ve skutečnosti stalo. Dokonce si vymýšlejí nové historické termíny, jako je Katalánské království, které nikdy neexistovalo. Nikdy nemůžete zcela předpovědět, co se stane s postavami, protože to, co se stane v seriálu, v žádné knize nenajdete, ať už máte sebelepší historickou publikaci. To pak přispívá tomu, že příběh svým zvráceným způsobem baví. Tomu napomáhá, že postavy zcela nejednají s předpokládanou logikou. Jejich činy můžou být úplně náhodné, což je vskutku skvělé. Byť se přiznávám, že tato slova píši s jasnou rezignovaností. Dále bych chtěl zmínit, že často nastane pocit, že nežli středověké drama spíše sledujete mix Star Wars, Da Vinciho démonů, Šifry mistra Leonarda a Assassins Creed umístěný do (pseudo)historických kulis. Není to skvělé, Horste? Je to úžasné! Další věcí je absence uvěřitelných hereckých výkonů. Kromě papeže "Carsona" a "Kateřiny Sforzy", neumí hrát nikdo. Landry se svojí tunelovou mluvou připomíná vyhaslého zpěváka z death metalové kapely, dále zde máme věčně zamračenou královnu, dále scvrklého Filipa jako by svěračem sázel zátky na flašky od piva atd. atd. Ale TO prostě nikde NEUVIDÍTE! Na závěr ale musím pochválit jedinou skutečnou kvalitu na seriálu, a to jsou zkrátka naše památky. Identifikoval jsem Křivoklát, Kost, Švihov, Zvíkov a jistě i další objekty, na které si nyní nevzpomínám. To alespoň Středoevropana potěší. Jinak co se týče CGI, dá se na ně zvyknout. Ale v první epizodě vás vystraší určitá umělost. S tím musíte počítat. Na druhou stranu musím ocenit kvalitní interiéry, ale kostýmy a brnění... ty jsou skutečně vizí romantickou a ne realistickou. Abych to shrnul - Buď se bavte nebo se Knightfallu vyhněte lomeným obloukem.(9.2.2018)

• Cervenak

Zvládol som to do konca, a hoci musím priznať, že ma to miestami bavilo (hlavne to nepredvídateľné mordovanie vedľajších postáv, o ktorých si človek myslel, že ich dejové línie tvorcovia potiahnu aj na viac sezón), nakoniec mám z toho dojem niečoho, čomu sa dá akurát tak vysmievať. Scenár dopletený, dobová atmosféra slabá, množstvo hlúpostí, herci kompletne na facku. Pri "dojímavom finále" som sa striedavo chytal za hlavu a nahlas smial.(12.2.2018)

• Scar

Kto sa tešil na históriu, bude sklamaný, lebo dostane fantasy. Dialógy ako z počítačovej hry a kostýmy, akcia, atmosféra tiež veľmi pripomína Assassin´s Creed. Zbrane sú do doby zasadené pomerne presne, kostýmy ale nie. Používajú už plátové brnenie na ramenách a rukách, ako aj na koňoch, čo sa začalo používať asi tak 200 rokov neskôr. Od produkcie History by som čakal trochu precíznosti. Škoda premárneného rozpočtu a potenciálu.(8.2.2018)

• DwayneJohnson

Nakonec jsem moc rád, že jsem včera tenhle seriál dokoukal. Většinou to zabalím v průběhu prvních dílů, ale tady jsem vydržel a za to sebe bezmezně obdivuju. Jako nějaká historická exkurze do dějin absolutně nefunguje, herci jsou hodně špatní a totéž lze říct i o výpravě, která to mohla aspoň vizuálně zachránit, ale stal se pravý opak. Všichni jsou pěkně až kýčovitě oblečeni, hezky upraveni a tahle působí celý Soumrak templářů. Jako zoufalý pokus na sebe upozornit za každou cenu i s nevěrohodnými historickými fakty a scénářem, ze kterého se mi chtělo na konci úplně brečet. Jen doufám, že snad nebude nějaká další série, protože po téhle už vážně nehrozí, že bych pokračoval.(9.2.2018)

• Morholt

Teda já jsem pochopitelně žádnou historickou přesnost nečekal a s černochy a Asiaty jsem tak nějak počítal, ačkoliv jsem v skrytu duše doufal, že na ně nedojde. Ale tohle bylo přeci jenom trochu moc a k tomu všemu se tu zase všichni honěj za tim bájným kelímkem, což je už docela otravné. Každopádně i dějinná ptákovina se dá natočit zábavně, ale to tady nevyšlo. Asi největší mínus vidím v obsazení hlavního klaďase a hlavního záporáka. Představitel Landryho by byl snad typologicky vhodný, ale to by musel mít herecké schopnosti větší než neohoblovaná fošna a De Nogaret, což byl asi ústřední padouch, měl menší než nulové charisma. Ze všech postav mi tak byla nejsympatičtější královna Jana resp. Olivia Ross, které to sedlo i seklo. Příběh sám o sobě je vlastně o hledání, nalézání, ztrácení a tak pořád dokolečka. Samozřejmě je tu tajné bratrstvo, protože bez něho by to nešlo a spousta debilních vodítek, které sice nikam nevedou, ale i tak nakonec ukážou správnou cestu. Pokud by měl děj spád a celé to bylo zhusta proložené nějakými bitkami, tak by se dalo ledacos přehlédnout, ale toho se tady člověk moc nedočká. Pořádně vlastně jen na začátku a na konci. Potěší tak alespoň naše hrady, kterých si tu zahrála slušná řádka, ale to je malá náplast na velké zklamání. 35%(9.2.2018)

• - Kromě Barrandova se natáčelo také v Dubrovníku, na hradu Točník, v Průhonicích, Doksanech, lomu Amerika, na hradu Kost či ve skanzenu Řepora. (Korbitch)

• - Seriál se natáčel také v Barrandovských ateliérech. 26. 8. 2016 došlo k požáru, kdy shořela většina kulis. Škoda činila 100 000 000 korun, zraněni byli tři hasiči, zasahovalo 24 jednotek a vrtulník. (Korbitch)

• - Autorem interiérové dekorace dobové Paříže je filmový architekt Ondřej Nekvasil. Kulisa vznikala deset týdnů a zaplnila 30 tisíc metrů čtverečních. (kytka.patrik)