• Morholt

Teda já jsem pochopitelně žádnou historickou přesnost nečekal a s černochy a Asiaty jsem tak nějak počítal, ačkoliv jsem v skrytu duše doufal, že na ně nedojde. Ale tohle bylo přeci jenom trochu moc a k tomu všemu se tu zase všichni honěj za tim bájným kelímkem, což je už docela otravné. Každopádně i dějinná ptákovina se dá natočit zábavně, ale to tady nevyšlo. Asi největší mínus vidím v obsazení hlavního klaďase a hlavního záporáka. Představitel Landryho by byl snad typologicky vhodný, ale to by musel mít herecké schopnosti větší než neohoblovaná fošna a De Nogaret, což byl asi ústřední padouch, měl menší než nulové charisma. Ze všech postav mi tak byla nejsympatičtější královna Jana resp. Olivia Ross, které to sedlo i seklo. Příběh sám o sobě je vlastně o hledání, nalézání, ztrácení a tak pořád dokolečka. Samozřejmě je tu tajné bratrstvo, protože bez něho by to nešlo a spousta debilních vodítek, které sice nikam nevedou, ale i tak nakonec ukážou správnou cestu. Pokud by měl děj spád a celé to bylo zhusta proložené nějakými bitkami, tak by se dalo ledacos přehlédnout, ale toho se tady člověk moc nedočká. Pořádně vlastně jen na začátku a na konci. Potěší tak alespoň naše hrady, kterých si tu zahrála slušná řádka, ale to je malá náplast na velké zklamání. 35%(9.2.2018)

• DwayneJohnson

Nakonec jsem moc rád, že jsem včera tenhle seriál dokoukal. Většinou to zabalím v průběhu prvních dílů, ale tady jsem vydržel a za to sebe bezmezně obdivuju. Jako nějaká historická exkurze do dějin absolutně nefunguje, herci jsou hodně špatní a totéž lze říct i o výpravě, která to mohla aspoň vizuálně zachránit, ale stal se pravý opak. Všichni jsou pěkně až kýčovitě oblečeni, hezky upraveni a tahle působí celý Soumrak templářů. Jako zoufalý pokus na sebe upozornit za každou cenu i s nevěrohodnými historickými fakty a scénářem, ze kterého se mi chtělo na konci úplně brečet. Jen doufám, že snad nebude nějaká další série, protože po téhle už vážně nehrozí, že bych pokračoval.(9.2.2018)

Pro mě docela zklamání. Po excelentních Vikinzích jsem od History čekal další povedený seriál a dostal jsem pouze nezajímavou pohádku o templářích, honících se za svatým grálem. Co mi vadí ještě více než špatný scénář, tak jsou tuctové charaktery postav a herci. Snad jen francouzský král Filip působil zajímavě a vybočoval z unylého hraní ostatních zúčastněných. Natáčení v českých lokalitách mi taktéž nesedělo, ani na vteřinu jsem nevěřil, že se děj odehrává ve Francii nebo ve Španělsku. V neposlední řadě určitě zamrzí soundtrack, kde jsem defakto nezaregistroval žádnou skladbu vybočující z obyčejné podkresové hudby. Na druhou stranu musím vychválit kostýmy, které se opravdu povedly a z těch jsem naopak cítil dobovost po celý čas. Výprava je taktéž slušná na seriál a závěrečná bitva v lese na sněhu vypadala hezky. Palec nahoru, že se tvůrci nebáli krve a pár peprných scén, bohužel nestačilo to k vymanění se z průměrnosti.(16.6.2018)

Tohle je moje nejoblíbenější část středověku. Věk rytířů, chlapů co byli fakt třída. Elita. Žádný oplechovaný panáci v turnajovém brnění, ale do drátěnek oblečení skuteční zabijáci. Na seroš od HBO jsem se moc těšil, ale pak měl tak nějak pocit jako bych sledoval středověkou PC hru Medieval total War II, kde kromě naskriptovaných masových scén (a že jich tam moc není) jsou jen krapet lepší hraná intra. Celkově to na mně i z hlediska děje (a to mám o tomto řádu i jeho konci něco načteno) působí velmi lacině a jako takový dobrodružný film pro odrostlejší mládež, něco ve stylo Robina Hooda co běžel v TV v osmdesátých letech... Dnes dokoukán poslední díl a zůstanu u průměrného hodnocení a to dokonce slabšího! Poslední díl byl historicky hodně volný a kdo by čekal něco víc o tom jak a proč skončili Templáři, tak se to nedozví vůbec... Je fakt, že od poloviny začal být film i napínavý, ale porovnání se skutečností ať raději nikdo nědělá! Ano, Navarra resp. hrad tam byl náš Zvíkov. Od HBO jsem čekal jiný level... :-( . Tři jednoručáky. * * *(14.2.2018)

Čekal jsem další pecku jako Vikings, bohužel jsem ji nedostal. Přesto mě ale seriál bavil a užil jsem si rytířské souboje. Obsazení je fajn, příběh trochu slabší, akce ujde. Postavy tady umírají, i když to vypadá na větší roli. Některé zvraty překvapily jiné jsou k smíchu. Potěšilo, že se natáčelo v Česku a viděl jsem tam Zvíkov, Kost a Švihov. Finální bitva nebyla špatná, ale to klišé, co přišlo potom bylo trochu moc. Přesto doufám, že další série bude. 70%(16.2.2018)

• - Na konci epizody stojí na pergamentu ukrytém ve Svatém grálu jména, mezi nimiž je i jméno hlavní postavy Landryho du Lauzon, mistra templu v Paříži. (Arcikaiser)

• - Kromě Barrandova se natáčelo také v Dubrovníku, na hradu Točník, v Průhonicích, Doksanech, lomu Amerika, na hradu Kost či ve skanzenu Řepora. (Korbitch)

• - Autorem interiérové dekorace dobové Paříže je filmový architekt Ondřej Nekvasil. Kulisa vznikala deset týdnů a zaplnila 30 tisíc metrů čtverečních. (kytka.patrik)