• misterz

Ešte šťastie, že som od tohto seriálu nič neočakával a vnútorne som bol pripravený na najhoršie. Obavy sa žiaľ naplnili... Upatlaný dej na báze nejakej podivnej fantasy rozprávky o hlinenom pohári, z ktorého pil Ježiš, a ktorý vraj lieči. Jeho nájdenie je náplňou takmer všetkých častí. Do toho huhňavá hlavná postava - treťotriedny herec, ktorý sa sem vonkoncom nehodil, čudne vyobrazený minister De Nogarete a plno historických nezmyslov k tomu. Žiaľ už som sa stretol aj s názormi, ktoré hlavnú os príbehu v súvislosti s kráľom a jeho ženou považujú za skutočnú. Takže seriál len zbytočne ľudí pomýli a vsugeruje im niečo, čo nie je pravda. Tiež som čítal také recenzie, ktoré tvrdia niečo o hodnovernosti výpravy. Ale prosím vás, veď napríklad takto brnenie templárskych rytierov vôbec nevyzeralo. Napr. plátovú zbroj mali len pod kolenami, hlavne určite v takomto brnení nechodili v Akku. A Jana Navarská 15 rokov po páde Akka (teda časový rámec od 2. časti po koniec) už nežila. Zomrela rok predtým. A vlastne kde boli jej synovia (všetko budúci francúzski králi), tých tu akože nemala? Mala len dcéru? No vravím, hrozná konina... Vôbec nechápem, prečo tu vystupovali historické postavy, keď už, tak si mali autori vymyslieť nejaké nové kráľovstvo aj s postavami, aby tie hovadiny okolo kráľovnej Jany a kráľa Filipa IV. neudierali tak do očí. Podpriemer. Poznámka: ten, kto chce vedieť niečo viac o tomto období nech si pozrie Prekliati králi (2005) - seriál na druhej strane kvalitatívneho spektra. 30/100(13.2.2018)

• DwayneJohnson

Nakonec jsem moc rád, že jsem včera tenhle seriál dokoukal. Většinou to zabalím v průběhu prvních dílů, ale tady jsem vydržel a za to sebe bezmezně obdivuju. Jako nějaká historická exkurze do dějin absolutně nefunguje, herci jsou hodně špatní a totéž lze říct i o výpravě, která to mohla aspoň vizuálně zachránit, ale stal se pravý opak. Všichni jsou pěkně až kýčovitě oblečeni, hezky upraveni a tahle působí celý Soumrak templářů. Jako zoufalý pokus na sebe upozornit za každou cenu i s nevěrohodnými historickými fakty a scénářem, ze kterého se mi chtělo na konci úplně brečet. Jen doufám, že snad nebude nějaká další série, protože po téhle už vážně nehrozí, že bych pokračoval.(9.2.2018)

Tohle je moje nejoblíbenější část středověku. Věk rytířů, chlapů co byli fakt třída. Elita. Žádný oplechovaný panáci v turnajovém brnění, ale do drátěnek oblečení skuteční zabijáci. Na seroš od HBO jsem se moc těšil, ale pak měl tak nějak pocit jako bych sledoval středověkou PC hru Medieval total War II, kde kromě naskriptovaných masových scén (a že jich tam moc není) jsou jen krapet lepší hraná intra. Celkově to na mně i z hlediska děje (a to mám o tomto řádu i jeho konci něco načteno) působí velmi lacině a jako takový dobrodružný film pro odrostlejší mládež, něco ve stylo Robina Hooda co běžel v TV v osmdesátých letech... Dnes dokoukán poslední díl a zůstanu u průměrného hodnocení a to dokonce slabšího! Poslední díl byl historicky hodně volný a kdo by čekal něco víc o tom jak a proč skončili Templáři, tak se to nedozví vůbec... Je fakt, že od poloviny začal být film i napínavý, ale porovnání se skutečností ať raději nikdo nědělá! Ano, Navarra resp. hrad tam byl náš Zvíkov. Od HBO jsem čekal jiný level... :-( . Tři jednoručáky. * * *(14.2.2018)

Celý Knightfall je jeden velký bizár. Kromě toho, že to je lehce fantasy, které si vše vykládá jak potřebuje, s tím, že tam je klasický zápletka "kam čert nemůže tam nastrčí bábu". To, že to má lehce ulítlou vizáž je jedna věc, ale to, že seriál má scénář jako kdyby ho psal totální amatér je věc druhá. Natočení s touto infantilností jde ruku v ruce. V podstatě to trochu vypadá jako kdyby to měl být seriál pro děti a na poslední chvíli se rozhodli, že to bude historický "mástrpís" za několik miliónů. Jediné, co mohu hodnotit pozitivně byl poslední díl, který byl alespoň suprově natočen. Tím končím. Jinak to byl tvrdý průměr, kde akce vypadala jako komedie, neuvěřitelný plot twist a mindfuck spíše měl roušku trapnosti a tuposti. Je smutné, že když se konečně History channel rozhodl po asi pěti letech udělat svůj další seriál tak to dopadlo takto katastrofálně. Je hodně, co zlepšovat. Mimochodem je hodně zajímavé, že na produkci seriálu se podílel někdo jako Jeremy Renner.(8.2.2018)

• Scar

Kto sa tešil na históriu, bude sklamaný, lebo dostane fantasy. Dialógy ako z počítačovej hry a kostýmy, akcia, atmosféra tiež veľmi pripomína Assassin´s Creed. Zbrane sú do doby zasadené pomerne presne, kostýmy ale nie. Používajú už plátové brnenie na ramenách a rukách, ako aj na koňoch, čo sa začalo používať asi tak 200 rokov neskôr. Od produkcie History by som čakal trochu precíznosti. Škoda premárneného rozpočtu a potenciálu.(8.2.2018)

• - Na konci epizody stojí na pergamentu ukrytém ve Svatém grálu jména, mezi nimiž je i jméno hlavní postavy Landryho du Lauzon, mistra templu v Paříži. (Arcikaiser)

• - Seriál se natáčel také v Barrandovských ateliérech. 26. 8. 2016 došlo k požáru, kdy shořela většina kulis. Škoda činila 100 000 000 korun, zraněni byli tři hasiči, zasahovalo 24 jednotek a vrtulník. (Korbitch)

• - Autorem interiérové dekorace dobové Paříže je filmový architekt Ondřej Nekvasil. Kulisa vznikala deset týdnů a zaplnila 30 tisíc metrů čtverečních. (kytka.patrik)