• easaque

+2* I když zdejší hodnocení určitě neláká na slušný zážitek, tak jsem na doporučení kamaráda chtěl tento seriál vyzkoušet. A nakonec i já musím uznat, že si současnou známku zaslouží. Provedení je sice slušné, jak jsme u HBO sérií zvyknutí, ale dějově není nijak zajímavý a poutavý a víc se zaměřuje na akční scény, které opravdu nemusím. A tak jsem to po dvou dílech zabalil a nemíním se s ním dál zabývat. To si raději o templářské historii přečtu nějakou knížku. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](2.4.2018)

• Morholt

Teda já jsem pochopitelně žádnou historickou přesnost nečekal a s černochy a Asiaty jsem tak nějak počítal, ačkoliv jsem v skrytu duše doufal, že na ně nedojde. Ale tohle bylo přeci jenom trochu moc a k tomu všemu se tu zase všichni honěj za tim bájným kelímkem, což je už docela otravné. Každopádně i dějinná ptákovina se dá natočit zábavně, ale to tady nevyšlo. Asi největší mínus vidím v obsazení hlavního klaďase a hlavního záporáka. Představitel Landryho by byl snad typologicky vhodný, ale to by musel mít herecké schopnosti větší než neohoblovaná fošna a De Nogaret, což byl asi ústřední padouch, měl menší než nulové charisma. Ze všech postav mi tak byla nejsympatičtější královna Jana resp. Olivia Ross, které to sedlo i seklo. Příběh sám o sobě je vlastně o hledání, nalézání, ztrácení a tak pořád dokolečka. Samozřejmě je tu tajné bratrstvo, protože bez něho by to nešlo a spousta debilních vodítek, které sice nikam nevedou, ale i tak nakonec ukážou správnou cestu. Pokud by měl děj spád a celé to bylo zhusta proložené nějakými bitkami, tak by se dalo ledacos přehlédnout, ale toho se tady člověk moc nedočká. Pořádně vlastně jen na začátku a na konci. Potěší tak alespoň naše hrady, kterých si tu zahrála slušná řádka, ale to je malá náplast na velké zklamání. 35%(9.2.2018)

Celý Knightfall je jeden velký bizár. Kromě toho, že to je lehce fantasy, které si vše vykládá jak potřebuje, s tím, že tam je klasický zápletka "kam čert nemůže tam nastrčí bábu". To, že to má lehce ulítlou vizáž je jedna věc, ale to, že seriál má scénář jako kdyby ho psal totální amatér je věc druhá. Natočení s touto infantilností jde ruku v ruce. V podstatě to trochu vypadá jako kdyby to měl být seriál pro děti a na poslední chvíli se rozhodli, že to bude historický "mástrpís" za několik miliónů. Jediné, co mohu hodnotit pozitivně byl poslední díl, který byl alespoň suprově natočen. Tím končím. Jinak to byl tvrdý průměr, kde akce vypadala jako komedie, neuvěřitelný plot twist a mindfuck spíše měl roušku trapnosti a tuposti. Je smutné, že když se konečně History channel rozhodl po asi pěti letech udělat svůj další seriál tak to dopadlo takto katastrofálně. Je hodně, co zlepšovat. Mimochodem je hodně zajímavé, že na produkci seriálu se podílel někdo jako Jeremy Renner.(8.2.2018)

Pro mě docela zklamání. Po excelentních Vikinzích jsem od History čekal další povedený seriál a dostal jsem pouze nezajímavou pohádku o templářích, honících se za svatým grálem. Co mi vadí ještě více než špatný scénář, tak jsou tuctové charaktery postav a herci. Snad jen francouzský král Filip působil zajímavě a vybočoval z unylého hraní ostatních zúčastněných. Natáčení v českých lokalitách mi taktéž nesedělo, ani na vteřinu jsem nevěřil, že se děj odehrává ve Francii nebo ve Španělsku. V neposlední řadě určitě zamrzí soundtrack, kde jsem defakto nezaregistroval žádnou skladbu vybočující z obyčejné podkresové hudby. Na druhou stranu musím vychválit kostýmy, které se opravdu povedly a z těch jsem naopak cítil dobovost po celý čas. Výprava je taktéž slušná na seriál a závěrečná bitva v lese na sněhu vypadala hezky. Palec nahoru, že se tvůrci nebáli krve a pár peprných scén, bohužel nestačilo to k vymanění se z průměrnosti.(16.6.2018)

Zrak klouže po rytířích s jasně červenými kříži na pláštích, mám rád všehochuť faktů, mystiky a fantazie. I s tím vším, čemu lidé říkají Svatý Grál, jak známo, snad pohár, ze kterého pil Ježíš Kristus při poslední večeři. Ta legenda už trochu vybledla, ale hledači ne, neboť vědí, že všechno je možné. Ona celá historka se mi líbí, má to kouzlo Artušových rytířů. I to je důvod, proč a jak se na to dívám.(27.2.2018)

• - Kromě Barrandova se natáčelo také v Dubrovníku, na hradu Točník a Zvíkov, v Průhonicích, Doksanech, lomu Amerika, na hradu Kost či ve skanzenu Řepora. (Korbitch)

• - Druhá řada historického seriálu o templářích pro televizní kanál History Channel se znovu natáčela v České republice. Filmový štáb točil více jak 100 dnů v českých lokacích, ke kterým patřil například hrad Točník, zřícenina Valečov a hrad Lipnice. Natáčelo se také ve studiích na Barrandově a kulisy opět vyrostly i na pozemku za ateliéry. (Yardak)

• - Seriál se natáčel také v Barrandovských ateliérech. 26. 8. 2016 došlo k požáru, kdy shořela většina kulis. Škoda činila 100 000 000 korun, zraněni byli tři hasiči, zasahovalo 24 jednotek a vrtulník. (Korbitch)