Celý Knightfall je jeden velký bizár. Kromě toho, že to je lehce fantasy, které si vše vykládá jak potřebuje, s tím, že tam je klasický zápletka "kam čert nemůže tam nastrčí bábu". To, že to má lehce ulítlou vizáž je jedna věc, ale to, že seriál má scénář jako kdyby ho psal totální amatér je věc druhá. Natočení s touto infantilností jde ruku v ruce. V podstatě to trochu vypadá jako kdyby to měl být seriál pro děti a na poslední chvíli se rozhodli, že to bude historický "mástrpís" za několik miliónů. Jediné, co mohu hodnotit pozitivně byl poslední díl, který byl alespoň suprově natočen. Tím končím. Jinak to byl tvrdý průměr, kde akce vypadala jako komedie, neuvěřitelný plot twist a mindfuck spíše měl roušku trapnosti a tuposti. Je smutné, že když se konečně History channel rozhodl po asi pěti letech udělat svůj další seriál tak to dopadlo takto katastrofálně. Je hodně, co zlepšovat. Mimochodem je hodně zajímavé, že na produkci seriálu se podílel někdo jako Jeremy Renner.(8.2.2018)

• easaque

+2* I když zdejší hodnocení určitě neláká na slušný zážitek, tak jsem na doporučení kamaráda chtěl tento seriál vyzkoušet. A nakonec i já musím uznat, že si současnou známku zaslouží. Provedení je sice slušné, jak jsme u HBO sérií zvyknutí, ale dějově není nijak zajímavý a poutavý a víc se zaměřuje na akční scény, které opravdu nemusím. A tak jsem to po dvou dílech zabalil a nemíním se s ním dál zabývat. To si raději o templářské historii přečtu nějakou knížku. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](2.4.2018)

• misterz

Ešte šťastie, že som od tohto seriálu nič neočakával a vnútorne som bol pripravený na najhoršie. Obavy sa žiaľ naplnili... Upatlaný dej na báze nejakej podivnej fantasy rozprávky o hlinenom pohári, z ktorého pil Ježiš, a ktorý vraj lieči. Jeho nájdenie je náplňou takmer všetkých častí. Do toho huhňavá hlavná postava - treťotriedny herec, ktorý sa sem vonkoncom nehodil, čudne vyobrazený minister De Nogarete a plno historických nezmyslov k tomu. Žiaľ už som sa stretol aj s názormi, ktoré hlavnú os príbehu v súvislosti s kráľom a jeho ženou považujú za skutočnú. Takže seriál len zbytočne ľudí pomýli a vsugeruje im niečo, čo nie je pravda. Tiež som čítal také recenzie, ktoré tvrdia niečo o hodnovernosti výpravy. Ale prosím vás, veď napríklad takto brnenie templárskych rytierov vôbec nevyzeralo. Napr. plátovú zbroj mali len pod kolenami, hlavne určite v takomto brnení nechodili v Akku. A Jana Navarská 15 rokov po páde Akka (teda časový rámec od 2. časti po koniec) už nežila. Zomrela rok predtým. A vlastne kde boli jej synovia (všetko budúci francúzski králi), tých tu akože nemala? Mala len dcéru? No vravím, hrozná konina... Vôbec nechápem, prečo tu vystupovali historické postavy, keď už, tak si mali autori vymyslieť nejaké nové kráľovstvo aj s postavami, aby tie hovadiny okolo kráľovnej Jany a kráľa Filipa IV. neudierali tak do očí. Podpriemer. Poznámka: ten, kto chce vedieť niečo viac o tomto období nech si pozrie Prekliati králi (2005) - seriál na druhej strane kvalitatívneho spektra. 30/100(13.2.2018)

Čekal jsem další pecku jako Vikings, bohužel jsem ji nedostal. Přesto mě ale seriál bavil a užil jsem si rytířské souboje. Obsazení je fajn, příběh trochu slabší, akce ujde. Postavy tady umírají, i když to vypadá na větší roli. Některé zvraty překvapily jiné jsou k smíchu. Potěšilo, že se natáčelo v Česku a viděl jsem tam Zvíkov, Kost a Švihov. Finální bitva nebyla špatná, ale to klišé, co přišlo potom bylo trochu moc. Přesto doufám, že další série bude. 70%(16.2.2018)

• Scar

Kto sa tešil na históriu, bude sklamaný, lebo dostane fantasy. Dialógy ako z počítačovej hry a kostýmy, akcia, atmosféra tiež veľmi pripomína Assassin´s Creed. Zbrane sú do doby zasadené pomerne presne, kostýmy ale nie. Používajú už plátové brnenie na ramenách a rukách, ako aj na koňoch, čo sa začalo používať asi tak 200 rokov neskôr. Od produkcie History by som čakal trochu precíznosti. Škoda premárneného rozpočtu a potenciálu.(8.2.2018)

• - Seriál se natáčel také v Barrandovských ateliérech. 26. 8. 2016 došlo k požáru, kdy shořela většina kulis. Škoda činila 100 000 000 korun, zraněni byli tři hasiči, zasahovalo 24 jednotek a vrtulník. (Korbitch)

• - Kromě Barrandova se natáčelo také v Dubrovníku, na hradu Točník, v Průhonicích, Doksanech, lomu Amerika, na hradu Kost či ve skanzenu Řepora. (Korbitch)

• - Autorem interiérové dekorace dobové Paříže je filmový architekt Ondřej Nekvasil. Kulisa vznikala deset týdnů a zaplnila 30 tisíc metrů čtverečních. (kytka.patrik)