Soumrak templářů (TV seriál)

Knightfall

Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 2017–2019, 12 h 54 min (Minutáž: 40–48 min)

• petrsv

Domníval jsem se, že když jde o historický seriál, bude to zajímavé především historicky s fakty, které se zakládají na tom, co se opravdu stalo. Jak jsem se jen mýlil... Faktem budiž, že ne všechno kolem templářů a té doby je objasněno. Toho využili tvůrci a děj si prostě domysleli tak, aby to mělo sledovanost. Cílem tvůrců nebylo zobrazit historii, ale pouze nalákat co nejvíce diváků jednoduššího intelektu. Obrazy jsou tedy složeny především z důkladných záběrů potoků krve, vnitřností, nesmyslných dialogů, atd. Prakticky si můžete pustit kterýkoliv jiný seriál podobného ražení z dnešní doby a je to stejné. Jen tento je zasazen do přelomu 13. a 14. stol. a tajemné slovo "templáři" z něj pro cílovou skupinu dělá to, čím je bonbon pro vosu.(1.8.2019)

• Cervenak

Zvládol som to do konca, a hoci musím priznať, že ma to miestami bavilo (hlavne to nepredvídateľné mordovanie vedľajších postáv, o ktorých si človek myslel, že ich dejové línie tvorcovia potiahnu aj na viac sezón), nakoniec mám z toho dojem niečoho, čomu sa dá akurát tak vysmievať. Scenár dopletený, dobová atmosféra slabá, množstvo hlúpostí, herci kompletne na facku. Pri "dojímavom finále" som sa striedavo chytal za hlavu a nahlas smial.(12.2.2018)

Pro mě docela zklamání. Po excelentních Vikinzích jsem od History čekal další povedený seriál a dostal jsem pouze nezajímavou pohádku o templářích, honících se za svatým grálem. Co mi vadí ještě více než špatný scénář, tak jsou tuctové charaktery postav a herci. Snad jen francouzský král Filip působil zajímavě a vybočoval z unylého hraní ostatních zúčastněných. Natáčení v českých lokalitách mi taktéž nesedělo, ani na vteřinu jsem nevěřil, že se děj odehrává ve Francii nebo ve Španělsku. V neposlední řadě určitě zamrzí soundtrack, kde jsem defakto nezaregistroval žádnou skladbu vybočující z obyčejné podkresové hudby. Na druhou stranu musím vychválit kostýmy, které se opravdu povedly a z těch jsem naopak cítil dobovost po celý čas. Výprava je taktéž slušná na seriál a závěrečná bitva v lese na sněhu vypadala hezky. Palec nahoru, že se tvůrci nebáli krve a pár peprných scén, bohužel nestačilo to k vymanění se z průměrnosti.(16.6.2018)

1. série - 70% Celkem slušná snaha přiblížit nám příběh templářů. Musím uznat, že to dokáče skvěle zaháčkovat a hlavní sympatické postavy tomu hodně napomáhají. Příběhově je to sice jednoduché, ale krásné a věrné kulisy, dobře propracované souboje, tomu dávají hezký háv, který mě baví. 2.série - 90% Tak takový progress jsem skutečně nečekal. Je vidět, že do toho narvali víc peněz a pohráli si se struktorou postav. Více linek, které se čas od času protnou. Celý příběh se nám ponořil to temna a je to rozhodně krok kupředu. Opět jsem si víc zamiloval hlavní postavy, s některými žel rozloučil. Plusové body za české hrady a zámky! Snad se dočkáme další řady!(5.8.2019)

Nehodnotím herce, výpravu ani kostýmy. Bavila jsem se, byla to výborná oddechovka, při které člověk skoro vůbec nemusí myslet, ale bavit se. Bavila jsem se jak mistrně byla vykreslená pošetilost lidská, pošetilost uctívat předměty, které někdo použil i kdyby to byl sám Bůh. Nejen uctívat, ale i kvůli nim vraždit. Lidé k tomuhle měli vždycky sklony z posvátného udělat modlu, která jim bude sloužit k jejich záměrům, nechápou rozdíl mezi bezduchou věcí a oživujícím Duchem. ,,Je to mnohem víc, mnohem víc než grál",ale nikdo neví co :-) no můžeme se dopracovat k určitému fetišismu a uctívat hrnečky a skleničky, Mnoho lidí dodneška neumí číst symboly a znamení a vidí je pořád doslovně, takže druhá část jim zůstává skrytá a doslova pro oči nevidí, protože nepřekročí hranici hmoty...(24.2.2019)

• - Seriál se natáčel také v Barrandovských ateliérech. 26. 8. 2016 došlo k požáru, kdy shořela většina kulis. Škoda činila 100 000 000 korun, zraněni byli tři hasiči, zasahovalo 24 jednotek a vrtulník. (Korbitch)

• - Druhá řada historického seriálu o templářích pro televizní kanál History Channel se znovu natáčela v České republice. Filmový štáb točil více jak 100 dnů v českých lokacích, ke kterým patřil například hrad Točník, zřícenina Valečov a hrad Lipnice. Natáčelo se také ve studiích na Barrandově a kulisy opět vyrostly i na pozemku za ateliéry. (Yardak)

• - Kromě Barrandova se natáčelo také v Dubrovníku, na hradu Točník a Zvíkov, v Průhonicích, Doksanech, lomu Amerika, na hradu Kost či ve skanzenu Řepora. (Korbitch)