Epizody(10)

Axident

Ačkoliv od začátku je jasné, že seriál není první liga, ale spíš klasická televizní, dokáže rychle vtáhnout a baví. Škoda, že na konci se bezbřeze utápí v červené knihovně. Bonusem jsou české lokace (např. úžasný hrad Zvíkov). ()

cpt.Lynch

Seriál v mnoha ohledech velmi hloupý a hlavně ne historický. Z historie si bere leda to, že byl nějaký středověk, v něm nějací Templáři, kolem kterých bylo mnoho tajemství a byly nějací králové a královny… Historické chyby ve všem. Tu v kostýmech, tam zase v šermířské technice, onde třeba v dobových faktech. Ale hlavně v absolutním zkreslení středověké společnosti, rytířských řádů a chování lidí, ať urozených, či neurozených v době středověku. A ti saracéni… Zápletky a scénář šitý na míru hlupákům a zralé spíše do céčkového fantasy seriálu. Hlavní hrdina krajně nesympatický, některé ostatní postavy fajn. České lokace fajn. Někdy slušná výprava. Koukat na to jako kostýmovanou oddechovou tak se to dá přežít. ()

Shakers

1.séria - 70%. Mám rád stredovek, historické filmy, no predovšetkým sa mi páčia štýlovo vyzbrojení templársky rytieri. A tento seriál mi ich aj dodal. Na oko je to celkom pekne natočené. Pôsobivé kulisy, hrady, výprava, kostýmy, rekvizity, dekorácie nechýbajú, no je vidno na efektoch, že to veľký rozpočet nemalo, ale to nie je najväčší problém tohto seriálu. Bavil ma príbeh o svatom grále, no čo ma nebavilo a musel som to dlhšie vstrebať sú herci, ktorí mi tu moc nesadli. Tom Cullen sa mi tu moc nehodil a ani jeho postava nie je bohvie ako divácky príťažlivá a zaujímavá. A jeho romantická linka tu podľa mňa moc nefunguje, aj keď dianie okolo toho je aspoň zaujímavé. No čo ma viac žralo, boli logické blbosti, či už ohľadne historických nepresností, alebo v akciách. Čo sa týka samotných akcií je na čo pozerať a sú pekne natočené, no nič veľké okrem pár šermovačiek nečakajte. Aj keď sa Súmrak templárov pomalšie rozbieha a tie napínavejšie a zaujímavejšie epizódy prídu až v polke, nenudil som sa. ()

PeterJon

Nevýrazní herci, stále sa riešia intrigy ako v GOT, dôraz na emócie a drámu, než na históriu. Zaujímavo však seriál vykreslil kráľa Filipa, bohatého muža, ktorý namiesto toho, aby si užíval svoj status, je neustále v napätí, starostiach, nespokojnosti a strachu o moc. Dizajnovo mali templári vkusné uniformy, štýlové :) Celkovo je to tak lacno, seriálovo-trápne natočené: {SPOILER} Pápež ako zaritý katolík náhle po krátkom rozhovore zmení celý pohľad na rozsudok. Koniec 10. časti bol gýčový, emocionálne patetický. Landry doráňaný v boji dostal toľko krát do papule železnými rukavicami od kráľa Filipa, že by mal zlomený nos a výbité zuby. Nos ani poškrabaný, zuby krásne biele, nedotknuté... Viaceré vedlajšie postavy mali dostať viac priestoru - Rashid, Parcival a židovka. Kráľovná Joan spomenie, že čaká už 5. dieťa. Kráľovskí synovia sa v prvej sérii však vôbec neobjavia, ani nespomenú... 2,5* ()

• Na konci epizody stojí na pergamentu ukrytém ve Svatém grálu jména, mezi nimiž je i jméno hlavní postavy Landryho du Lauzon, mistra templu v Paříži. (Arcikaiser)
  • Navarra je ve skutečnosti jihočeský hrad Zvíkov. (hynous)