Columbo: Odpočívejte v pokoji, paní Columbová (TV film)

Columbo: Rest in Peace, Mrs. Columbo

Columbo: Odpočívajte v pokoji, paní Columbová

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1990, 120 min

• 5150

Hmm, tak jediné co mohu o tomto díle s jistotou říci je, že je snad nejsmutnější z celé série a má opravdu výbornou pointu. Já mám však rád, když to mezi Columbem a záporákem hezky jiskří, když oba dobře ví jak to bylo, ale oba se snaží toho druhého dostat. Tento díl s postupem času dost ztrácí, až bych řekl skoro nudí, nicméně pointa se skutečně povedla. Kouzlu dílů 70. let se však stejně nevyrovná a pro mne pouze průměrný díl..)) stopáž okolo 90 min.(9.8.2006)

Charizmatický vrah je základ dobrej columbovky, a tu je naviac aj s hlbším príbehom. Raňajky s vrahom si tiež málokto dovolí, Columbo áno. Jeho legendárny baloňák sa objaví aj v kópii, ale nezaslúžil si, aby bol použitý na prikrytie mŕtvoly. Veľkú lesť na konci som očakával, ale aj tak prichádza druhá lesť na diváka, ktorý si konečne vychutná aspoň fotku Columbovej ženy. –––– Proč si začínáme vážit své blízké až když je příliš pozdě? –––– Můj nos mi říká, že je v tom o hodně víc. A o hodně.(14.4.2018)

Velice zajímavý díl. Zajímavé jsou prostřihy do minulosti, i myšlenky zúčastněných a tentokráte i odhalení a usvědčení je velice originální. Je tady klasicky i pár zábavných chvilek. Dokonce jsme doufali, že konečně uvidíme paní Columbovou - ale zase ne. Ten ji střeží jako oko v hlavě. :-) Vynikající a nápady oplývající díl. Howgh!(8.8.2006)

Zcela jistě jeden z nejlepších dílů. Při prvním shlédnutí sice sledujete hrátky celkem vyšinuté vražedkyně s Columbem, ale chtě nechtě pořád musíte myslet na to, zda paní Columbová je opravdu mrtvá. Samotný příběh je od řady ostatních odlišný i v tom, že Columbo bojuje o svůj život a sám to dobře ví, takže je to i tom, kdo bude chytřejší a přelstí toho druhého. Pointa v kuchyni je bezchybná. Kdysi se vedly debaty, zda paní Columbová vůbec existuje, toto je jeden z dílů, který dává odpověď. Samozřejmě je možné namítnout, že v některých scénách je Vivian Dimitri snad až poněkud nevěrohodná, ale tento díl si tak jako tak pět hvězdiček prostě zaslouží.(2.8.2015)

Tak trochu jiný pohled... Columbo nevidíme tolik jako "hlupáka", nakoukneme trochu do pozadí jeho myšlení a jsme dokonce svědky jeho přípravy na herecký výstup ke zmatení pachatele... " ať říkám cokoli, odpovídejte jen ano pane".... Když jsem tento díl viděl poprvé bylo to cca od poslední třetiny, ale až po shlédnutí celého filmu to dává ucelený a dokonalý zážitek.(7.6.2009)

• Peter Falk