Kolo zázraků

• Nizozemsko

• Austrálie

• Belgie

USA, 2017, 101 min

"Wonder Wheel" akosi ostane okey filmom od Woodyho Allena. Má dobrú divadelnú atmosféru, má dobrých hercov, ktorí podávajú skutočne skvelé herecké výkony a relatívne sympatické postavy, no na druhú stranu mám pocit, že je veľmi kostrbatý, nie moc dobre ucelený a po dopozeraní ostane veľké množstvo otázok. Je tu viacero dejových línií, ktoré sa mohli z príbehu jednoducho vytiahnuť a neprišli by sme o nič moc. Alebo ich alternovať. Problémom je totiž fakt, že film niečo otvorí a absolútne s tým nevie pracovať. Ako príklad si vezmime fakt, že Ginnin syn Richie zakladá požiare. Nikdy nepochpíme prečo, nikdy sa to nikam neposunie. Je to len niečo, čo sa proste deje počas filmu. Takisto Humptyho rybárčenie je absolútne zbytočná dejová línia, ktorá nikam nejde. Na čom film ale stojí sú vzťahy medzi jednotlivými postavami a tie si myslím, že sú spracované dostatočne solídne a fungujú dobre. Kate Winslet podáva asi svoj najšialenejší herecký výkon čo som videl. Ako celok mám pocit, že je to jemne rozsypané a ťažko to poskladať. Mám pocit, že puzzle má príliš veľa dielkov, alebo naopak príliš málo. Ak už film niečo otvorí, tak by to mal dokončiť, a to rozhodne nie je spôsob, akým je podaný tento film. Ako celok je to okey, no čakal som od filmu niečo viac. Lebo potenciál tam rozhodne je. Hodnotenie: B-(29.1.2018)

• moviefilm

Obrovský chaos a mrhanie talentom. A... Kate Winslet je skvelá... aj keď nezachraňuje hlú - vlastne skôr naivný a chaotický scenár.. a občas z toho vyjde hlúpo.. aj keď je dobrá.. A tá pieseň Kiss of Fire je pekná.. ale nemá s filmom nič spoločné.. ale bola tam... ale tú kameru som nepochopil.. farby... Jim Belushi občas fajn.. silná jedna hviezda, kvôli Kate.. a veľmi slabé dve zároveň.. aj keď pri tomto filme je to jedno.. P. S.. ten film je rovnakou spleťou chaosu, ako tento komentár... P.2S. A to ľudia neznášajú Aronofského mother! z toho istého roku.. .(22.1.2018)

• poz3n

Už nějak nezvládám to každoroční Woodyho odfajfkování "i letos jsem natočil film". Poslední roky to stojí za starou belu a nezdá se, že by se ještě něco mělo změnit. Kolo zázraků se sice odehrává v docela zajímavém prostředí a Storarova kamera hraje všemi barvami, po obsahové stránce je to ale naprosto vyprázdněné, nezajímavé a unylé. Výrazové prostředky mi přišly samoúčelné a ty divadelní vnitrozáběrové sekvence, ve kterých kamera neustále zoomovala a postavy se prkenně stavěly do správných pozic, aby na ně mohl barevný reflektor přesně zamířit, působily hrozně strojeným dojmem. Celkový dojem by však stále nepůsobil tak hrozně, kdybych už jednoduše nebyl z poslední Woodyho tvorby tolik otrávený. Jenže jsem a už mě podobné polotovary nebaví. 4/10(11.1.2018)

Strašně toporné dialogy a vadilo mi, jak Justin Timberlake mluví do kamery. Jasně, že to byl záměr, ale bylo to strašně rušivé a strhl pak celou mou pozornost na sebe. Přitom si myslím, že tenhle film měl být hlavně o postavě Ginny (Kate Winslet), která se ocitá opět ve střetu snu a reality. Mimochodem i Kate mi přišla strašně toporná, afektovaná a její roli jsem jí nevěřila. No nic. Pak tu máme Carolinu, kterou hraje Juno Temple. Tu holku mám ráda, ale tady je tááák naivní a hloupá. K dokreslení je tu malý žhář a vyléčený alkoholik. A mafián. No a to vše se odehrává na pozemku zábavního parku ve sladkých 50. letech. Musím prostě říct, že já jsem se nudila a nebýt těch krásných kulis (bod speciálně pro ně a pro kostyméry), tak bych film po půlhodině vypnula. Ale Woody, že jo, tak se z toho třeba něco vykřeše... Ne, nevykřesalo se z toho nic a je to fakt divnej film, na kterej se hezky kouká. Znovu ho vidět nechci.(23.7.2018)

V poslednom čase akoby W. Allen postrádal iskru, tak pre neho typickú v mladšom veku. Príbeh sám o sebe ma nebavil - nudné, klišovité a prehnane banálne. Mne teda to postupné odkrývanie vrstiev ľudského správania vôbec nesadlo. Ale bavili ma herci, teda až na Timberlakea, ktorý tu vyzeral a hovoril akoby sa práve nadýchal toluénu. Najviac ma však oslovila vizuálna stránka snímku a kamera, tá bola naozaj nádherná. Veľmi slabý priemer. 50/100(1.6.2018)

• - Premiéra filmu byla v USA 1. prosince 2017, na 82. narozeniny Woodyho Allena. (willy1)

• - Kate Winslet za svou roli vyhrála cenu Hollywood Film Awards v kategorii Hollywood Actress Award. (PaTeXx)

• - Natáčelo se na Coney Island, Vinegar Hill a Brighton Beach v Brooklynu, New York. (willy1)