Mladý Indiana Jones: Hollywoodské třeštění (TV film)

Young Indiana Jones and the Hollywood Follies

Akční / Dobrodružný / Historický

USA, 1994, 94 min

Mladý Indiana sa dostáva tam, kde vlastne dá sa povedať vznikol. Obrazne povedané. Do Hollywoodu. Táto časť má pre mňa osobne ešte dvojnásobnú silu, keďže zbožňujem nemé filmy, pri točení jedného z nich sa Indy zúčastní. Nádherné a radosť na to pozerať.(3.2.2011)

22. Hollywood 1920(27.2.2009)

V záverečnej epizóde Mladého Indiana Jonesa je samotný Indy vyslaný do Hollywoodu, aby do 10 dní ukončil film Bláhové ženy, ktorého rozpočet vďaka režisérovi rastie každým dňom. Indy to však vôbec nemá ľahké, lebo tým režisérom je šialený excentrik Erich von Stroheim a tak scény, v ktorých vystupuje nemajú chybu. V druhej polovici pracuje Indy na westerne s Johnom Fordom, kedy sa celý filmársky štáb i s poradcom Wyatt Earpom vydáva do prírody a my sme svedkami staromódneho točenia filmov, čo v spojení s nádhernými exteriérmi a dobrou hudbou Laurenca Rosenthala vytvára príjemnú atmosféru. A nechýba ani odkaz na Dobyvateľov stratenej archy.(29.8.2004)

Myslím, že se jedná o jeden z těch vtipnějších a hlavně nápaditějších dílů série. Scénář je poměrně pestrý, oceňuju obraz L.A. Valley dvacátých let. Dobrý je i závěrečný průvodce natáčením westernu, jak to všechno šijou horkou nití na koleně. Docela jsem se bavil. 70%(22.12.2014)

Jeden z tech horsich dilu s Indym. Dily po prvni svetove uz nemely bohuzel takove grady.(15.6.2006)

• - Natáčení probíhalo v San Diegu v americkém státě Kalifornie. (Terva)

• - V první den natáčení postihlo Kalifornii zemětřesení. Snímek nese poděkování lidem postiženým zemětřesením za jejich pomoc při natáčení. (Terva)

• - Mladý Indiana Jones (Sean Patrick Flanery) se v tomto příběhu snaží pomoci mladé režisérce natočit její film. Snímek se jmenuje Pošetilé paničky (1922) a zahrál si v něm i Harrison Ford žíjící v letech 1884–1957. (Terva)