Mladý Indiana Jones: Putování s otcem

• Kanada

Adventures of Young Indiana Jones: Travels with Father, The

Akční / Dobrodružný / Historický

Kanada / USA, 1996, 93 min

4. Rusko, Athény 1910(27.2.2009)

Blíží se konec evropské části. Jsme na začátku roku 1910 a posledními zastávkami jsou Rusko a Řecko. Nejzajímavější a nejlépe zvládnutá role slavné osobnosti - Lev Nikolajevič Tolstoj, člověk, který si na sklonku života uvědomil skutečnou roli (pravoslavné) církve. Jeho buřičské a kacířské názory přirozeně nenalezly ve své době oporu a pochopení. V Řecku se vydáváme po stopách velikánů, kteří položily základy evropské, resp. západní filosofie a myšlení. Nezapomenutelná scéna vysvětlující sylogismus. Není nad racionální myšlení. Nejlepší episoda mladého Indyho z let 1908-1910.(5.1.2012)

Samozrejme, že to nieje klasický ´´jonesovský´´ príbeh, ale je to skvelá a zábavná podívaná.(2.5.2011)

Snad není větší legrace, než vidět Jiřího Krytináře, kterak vykřikuje: "Tolstoj! Tolstoj!", a vzápětí se nadšeně vrhá vousatému starci v ústrety....(10.9.2014)

Henryho Sr. prostě nejde jinak, než milovat :D(13.9.2011)

• - Natáčení probíhalo v Řecku a České republice v ateliérech Barrandov. (Terva)