Kapitola třetí (S01E03) (epizoda)

 • USA

  Chapter Three

Životopisný / Drama

USA, 2017, 43 min

 • majky19
  *****

  Opět vynikající a velmi silná epizoda, v níž se Albert setkává se svým umírajícím otcem, a dialog mezi těmito dvěma muži opravdu stojí za to.Albert nyní skutečně poznává, jak moc jej jeho otec miloval a miluje, že mu přeje štěstí v jeho životních cestách a věří tomu, že jeho syn je schopen to ve své kariéře daleko dotáhnout a třeba i obdržet Nobelovu cenu (což jak víme se v budoucnu opravdu stane). V osobním životě zažívá mladý génius zatím jednu peripetii za druhou a vše vyústí smrtí prvního potomka, kterého čeká se svou ženou Milevou. Snaží se najít i odpovídající uplatnění ve svém oboru, ale zatím se mu jeho geniální myšlenky nedaří prodat. Přijímá místo na patentovém úřadu. Těším se na další díly, tento projekt je opravdu velmi zajímavý a poučný.(29.9.2018)

 • MickeyStuma
  ****

  Třetí kapitola je ve znamení Albertovi rovnováhy zodpovědnosti, vnitřního odhodlání a nějakého uplatnění. Nelehké to má i Mileva. Příběh je tak ve znamení hledání sebe sama, které naruší smutná událost. Alberta dokonce dvě. Děj nadále neztrácí tempo a zajímavost. Z historického hlediska je tu zmínka o objevení elektromagnetického záření tzv. paprsků X, dnes známé jako rentgen, Wilhelma Conrada Röntgena a o prvním udělování ceny nazvané jako ‘Nobelova cena’ na základě přání napsané v závěti samotného Nobela?(1.5.2018)

 • Meev
  *****

  Seriál opět přeskočil na dobrou vlnu a řítí se po Albertově, zatím né až tak zdařilém, životě. Nic mu nehraje do karet, nemůže sehnat práci, starosti s Milevou, atd... opět skvěle odvedená práce, ale jse trochu zklamán, očekával jsem, že dvojí časová osa života bude ve všech, a né jen v prvním díle. Ale možná je to dobře, po přibývajících dílech by to mohlo začít nudit. Dále si nemůžu pomoci, ale tento seriál používá strašně zajímavý způsob natáčení, třeba zabere jen půlku obličej, nebo tak něco, a to ne super. Barvy jsou taktéž výborné- zkrátka se tomuto v obraze může rovnat jen málo věcí. Příběhově to bylo taky v pořádku a já nevidím důvod, proč nedat plný počet bodů. Jen taková má domněnka, myslím si, že se ty časové osy v posledním díle spojí- navážou na sebe. Tak uvidím, jestli jsem se mýlil nebo měl pravdu: 24.9. 2018.(24.9.2018)

 • pakobylka
  ***

  Třetí epizoda jakoby si vybírala oddechový čas, na který v předchozím vyprávění nevyzbylo místo ... když se detailněji zaobírá rozporuplným vztahem Alberta Einsteina a Milevy Maricové. Tím pádem ztrácí sílu a intenzitu a přesvědčivost, které byly až dosud jeho základními devizami. Výsledkem jsou solidní, leč nikterak výjimečné 3* P.S.: Všimli jste si ? Albert Einstein se ve vztahu k ženám neprezentuje jako ten nejspolehlivější životní partner ... ani zdaleka, neboť jeho celoživotní láskou je v první řadě FYZIKA - teprve se značným odstupem následují lásky ostatní. Takže ... milé dámy ... myslete na to, až se o vás bude pokoušet nějaký nadaný student s nadprůměrným intelektem a se silnou vazbou na svůj studijní obor - vězte, že se upíše vědě, umění nebo čemukoli jinému neodolatelně přitažlivému (dosaďte si samy) ... nikoli vám.(30.1.2020)

 • Alagaesie
  *****

  Hele Röntgen. Současníci, aha. Svět objevil Nobela. Ctižádost Alberta neopouštěla. A na konvence kašlal. On zavedl pojem „akademická čtvrthodinka“? S primitivy je těžké pořízení – myslí si, že oni mají vždy pravdu. Albert práci potřeboval, ale co dělat, když ho nikde nechtěli? Odhalení v restauraci super. Předsudky jsou zlo. Byla Einsteinova sestra jediná, kdo ho chápal? V jednu chvíli to tak vypadalo. Láska překáží rozletu? Výborně! Nejhorší je, když rodič do dítěte projektuje svoje představy. Vědci potřebují vládu pro svůj rozvoj. Doba byla jiná, ale že se to bude týkat i cestování těhotných, to bych nečekal. Věda a cit, to fakt nejde k sobě. Slibovat moh Milevě leccos, otázka je, zda to potom splnil. Chtěl dávat soukromý hodiny matiky a fyziky – podle mě společenský prospěšná činnost. Mám pocit, že se Solovinem si Einstein rozuměl – podobní podivíni s akademií Olympia v zádech. Třetí do party nesměl chybět. Co není vlna? Tragédie se blížila mílovými kroky. A akademie Olympia zfyzikálnila vše. Fyziku měl radši než vlastní ženu... Názory otce a syna se na poslední chvíli obrátily.(18.11.2018)

 • - Ve 42. minutě lze spatřit při pohřbu kapli sv. Maxmiliána ve Svatém Janu pod Skalou. (M.M.Mysak)