Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Albert Einstein s manželkou Elsou se po emigraci z Německa usadili v americkém Princetonu, kde Albert získal místo profesora. Vypukne druhá světová válka a americká tajná služba zjistí, že němečtí vědci pracují na vývoji zcela nového druhu zbraně, založené na štěpení atomového jádra. Přesvědčený pacifista Einstein podlehne naléhání přítele a napíše dopis americkému prezidentovi, že je nutno vyrobit atomovou bombu dřív, než to zvládnou nacisté. Americká vláda i díky této přímluvě spustí tajný projekt, nazvaný Manhattan. Každý kdo se na vývoji americké bomby podílí, musí projít přísným prověrkovým řízením. Ředitel FBI J. Edgar Hoover však Einsteinovi účast na projektu zakáže. Může to být kvůli osobní Hooverově antipatii. Anebo kvůli tomu, že Einsteinova mladá milenka je zřejmě ruskou špionkou… (Česká televize)

(více)

Recenze (9)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Albert Einstein se usadil v Americe, ale nebezpečí v zahraničí je stále hrozbou jak pro něj, tak pro jeho bývalé kolegy. Na pořadu všedních dnů je atomová energie a devátá kapitola ze života Alberta Einsteina přináší ve zkratce to nejdůležitější, co se v rámci tohoto faktu dělo. Tajně služby mají informace o vůli Hitlera sestrojit atomovou bombu a tak je snaha tomu zabránit. Albert se k jaderné zbrani taktéž vyjadřuje, avšak nelichotivě. Tato kapitola je v rámci pojednávané doby hodně politická, ale na vědecký a soukromý život Alberta se nezapomíná. Příběh plně vyrovnaný a stále hodně dramatický. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Léta spojená se ztrátou iluzí ? Jistě ... každopádně ani Albert Einstein neměl příliš na výběr. Existovalo vůbec dobré rozhodnutí ? Byl vizionářem na poli fyziky ... mohl předvídat, že předvedení atomové zbraně v praxi se stane otázkou prestiže - a praktickou ukázkou síly a převahy ? ()

Reklama

majo25 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konečne sa dostávame k atómovke, to trvalo. Okrem toho si náš starý sukničkár a novopečený Američan Einstein užíva s komunistkou "Tatianou", ale mimo sovietskych pohlavných chorôb si musí dávať bacha, aby ho nešpiclovala. Ku cti tejto slabšej epizódy slúži, že sa zároveň venuje aj výskumu nacistickej atómovky. ()

Cheeter 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jen vzácně v poslední době narážím na seriály, které by měly vysokou úroveň a tu si držely od začátku do konce. A tímhle případem Genius rozhodně je a i tato epizoda to potvrzuje. ()

Alagaesie 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Atomovka – schylovalo se k průseru. Lennard byl prostá Nacistická svině. A problémy Židů pokračovaly. Jak je možný, že Albert byl „v suchu“? Na který straně stál, z pohledu vůdce, Žid Haber? Chudáci Albertovy děti. Elsa svěřila chůvě fondy. Hezkou bustu Albertovi tvořili. Vyvrácení Heisenbergova principu povedené. Elsa došla konce. A o zradu by asi nešlo. Věda by násilí sloužit neměla. Vědec byl bez Elsy nejistý. Náckům se pokusy hatily skoro samy. Albert pomáhal výzkumnému ústavu obrany. Ta jeho nová holka byla špión? Proč nedošlo k vraždě při setkání v průchodu? Na lavičce v parku byl Dobrý? Bum! Einstein v časopise – Einstein v problémech. ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama