poster

Génius - Picasso (série)

Životopisný / Drama

USA, 2018, 8 h 4 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvůrci:

Kenneth Biller

Kamera:

Mathias Herndl

Hudba:

Lorne Balfe

Hrají:

Antonio Banderas, Clémence Poésy, Alex Rich, Samantha Colley, T.R. Knight, Aisling Franciosi, Bruno Paviot, Seth Gabel, Stéphane Caillard, Poppy Delevingne, Sebastian Roché, Adrian Schiller, Robert Sheehan, Lucy Russell, Simon Buret, Andrew Buchan, Kerr Logan, Jordi Mollà, Charlie Carrick, Will Keen, Jacky Nercessian, Alex Hassell, Catherine Hubeau, Keith Allen, Iddo Goldberg, Tom Cullen, Eileen O'Higgins, Ed Stoppard, Margaux Châtelier, Anna Savva, Athena Strates, Nicolas Carpentier, Max Befort, Johnny Flynn, Timothy Renouf, Markus von Lingen, David Wilmot, Elena Martínez, Andreas Muñoz, Pablo Scola, Balázs Lázár, Bronagh Gallagher, Attila Bardóczy, Lola Dubus, Alexia Giordano, Helen Minassian, Viktória Farkas, András Korcsmáros, Horst-Günter Marx, Attila Árpa, Cedric Camus, George Mendel, Tchéky Karyo, Gerran Howell, Grégoire Oestermann, Nicola Perot, Eric Colvin, Holger Doellmann, Gabriel Constantin, Soma Gerő, Goran Kostič, Joe Doyle, Cara Horgan, Bernice Stegers, Laurent Le Doyen, Stefan Godin, Gábor Endrédy, István Gőz, Vincent Londez, Dimitri Leonidas, Pascale Arbillot, Michael McElhatton, Giorgos Karamihos, Jennifer Armour, Ágnes Barta, Alex Rich (a.z.), T.R. Knight (a.z.), Seth Gabel (a.z.), David Wilmot (a.z.), Charlie Carrick (a.z.), Emma Appleton, Edan Hayhurst, Alessio Scalzotto, Flora Chedlivili
(další profese)
 • brumbrum
  ***

  Hodne slabsie, nez seria Einstein; ale ved ziadne prekvapenie! Einstein sice nebol ziaden lumen, co sa moralky/empatickosti/ludskosti tyka, ale predsa len, aspon ta fyzika nie je celkom o nicom, a tu mu dost sla. Naproti tomu pan Picaso mazal farby po platne hodne hnusne a popritom sa hlucne bavil, jaki to debili, ze mu tecu z tych desnych mazanic melony. Ku stetcom spravidla instaloval kopu stetiek, takze vymydlil pol Europy: na decko zamiesil kade siel, velka skurvena rodina, a par chuderiek si to aj hodilo, ked siel prdiet do hliny. Ze mal strach umriet? No bodajt, pri zivote sexualneho akrobata, to by lepilo aj certovi! 3*, ze sme to dopezerali - a ze vzbudili nas zaujem o osud tych ubohych chuderiek(6.1.2019)

 • Kinepa
  ****

  Oproti první sérii trochu slabší, ale i tak vyšší průměr.(28.9.2018)

 • Loki_Six
  ****

  "Painting is not meant to decorate apartments. It's meant to be a weapon."(9.6.2019)

 • omega_SK
  *

  Picasso = Banderas vacsinu casu v ucese Hitlera. Neustale a otravne preskakovacky v case niekedy aj 5x v epizode. Chvilka akoze sucasnost potom sup ho minulost a zas sup medziobdobie a potom hlboka minulost. No hruuuuuuza. Do toho same vztahovky = asi zamerane hlavne na zenske publikum i ked on sa k zenam spraval ako k spinavej handre = pouzit a odhodit. Naviac ta jeho tvorba na 90% mazanice. Na stenu len z jedineho dovodu a sice "ahaho kukajte ja serem looooove = zavidte za co mozem vyhadzovat"(24.7.2019)

 • vyfuk
  ****

  Je trochu zvláštní po Albertu Einstainovi sledovat příběh někoho jako je Pablo Picasso. Ten muž géniem bezpochyby byl, ale je zvláštní se od fyzika přesměrovat k malíři. Nicméně talentu jako takovému. Příběhu plného žen, taškařicí, umu, strastí, ale také asi štěstí. Jestli je něco, co jsem skoro zapomněl, že opravdu bylo a vlastně jsem za to první sérii vyzdvihoval tak to bylo neuvěřitelně plynulé přecházení příběhu a hlavně dokonalá práce se střihem. To zde trochu opadlo, ale v menší míře, to zde stále můžeme najít. Seriál byl hodně shazován s novou sérií tak moc, že to vypadalo, že naděje umírá. Ono spíše asi šlo o to, že lidi nevěděli jak se mají přeorientovat, což se jim asi ani nedivím, ale určitě to nestálo za to, to celé takto zbytečně shazovat. Jde spíše o to, že onen ten příběh jako takový zase není nijak moc hravý a jak bych řekl barevný. Celou dobu sledujeme vlastně to jak Picasso maluje, stárne, je trochu paličatý, egoistický se smyslem pro empatii a hlavně neustále střídá ženské až z toho bolí. Je to dost smutné, jelikož to nemusí být k zahození, ani pojaté to není špatné, ale v podstatě celý jeho život se točil v kruzích. Ale nemám moc, co vytknout. Horší než první série, ale jednoznačně stále něco, co za to stojí.(12.8.2018)

 • - Herec Antonio Banderas si kvůli ztvárnění role Pabla Picassa v seriálu musel oholit vlasy a obočí, aby mu na obličeji lépe držela maska s malířovým výrazným nosem a vystouplými kruhy pod očima. (raininface)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace