Kapitola druhá (S02E02) (epizoda)

Chapter Two

Životopisný / Drama

USA, 2018, 49 min

Nějak se mi to vleklo. A začala mi vadit nepůvabná Samantha Colley. V Einsteinovi její obsazení chápu, ale dívat se na ni ještě v Picassovi? To už se mi docela zajídá.(21.9.2019)

• Marze

Tato druhá řada měla premiéru 22. dubna. Série má určitě vzdělávací přínos. Ale připomíná spíše doslovně zfilmované encyklopedické heslo, v němž jsou chronologicky zpřeházeny odstavce i stránky. Vyznívá to trochu kontraproduktivně. Neustálé přeskakování mezi dvěma časovými liniemi se podepisuje na nesoudržnosti celku. Seriálová podobizna Picassa se tak podobá poctivě připravenému, avšak poněkud akademickému a kubisticky roztříštěnému portrétu, který postrádá uhrančivější barvy i odvážnější tahy štětcem.(13.4.2020)

Přišlo mi o dost lepší, než první díl, mělo to spád. V tématu jsem se již lépe zorientoval a celá epizoda mě bavila.(14.5.2018)

"So, when the fascists were far away in Spain, y-you wanted to fight them. You wanted me to paint Guernica. And now that they are on our doorstep, y-y-you just want to run away?"(11.6.2019)