Velká rána

Big Bounce

Veľký podraz

Krimi / Thriller / Komedie

USA, 2004, 88 min

Celý film pro mne byl čekáním. Před začátkem filmu jsem čekal na to, o čem snímek bude. Po prvních scénách jsem čekal na to, jak to bude dál. Po první polovině snímku jsem čekal na to, co z tohoto příběhu vyleze. A během posledních 20 minut filmu jsem čekal na úchvatný závěr. No, a se závěrečnými titulky mé čekání skončilo, aniž bych se dočkal nějakého zajímavého filmového zážitku, který vybředne z průměrných filmových snímků. Nedočkal jsem se tedy, a celý film mi tak přišel jako čekání na Godota (pro ty, kteří neví co to je Čekání na Godota, jedná se o absurdní drama od Samuela Becketta, kdy dva muži čekají na jakéhosi Godota, aniž by někdo věděl, kdo to je = čekání na někoho nebo na něco, co se nestane či co nepřijde). Film však měl i několik vtipných scén (božská byla scéna s ukradeným mobilem, který zazvonil: "Haló." "Dobrý den, vy jste mi ukradl mobil?" "Ano, to jsem byl já." "Aha, a nevolal mi náhodou Viktor." "Ano volal." "A co říkal." "Říkal, že jednal v afektu a že to tak nemyslel, že se omlouvá a máte mu zavolat..." - prostě vtipná scéna, na kterou dlouho nezapomenu). Tři hvězdičky z mé strany zachránil výkon Owena Wilsona, docela pěkně scenérie Havajských ostrovů a vcelku zajímavý, nikoli však bravurní scénář. Tři hvězdičky jsou pro tento film tak akorát.(5.5.2007)

Hodně dobře obsazená zbytečnost. Je to příjemné na pohled, trošku nepřehledné a s dobrou muzikou. Takový bezstarostný film, u kterého si člověk příjemně odpočine. Nečekaně slušné vystoupení Owena Wilsona, tradičně klidný Freeman, sexy Sara Foster a vtipně Charlie Sheen. Nic od toho nečekáte, nic také nedostanete, nicméně vidět se to dá.(3.9.2012)

Podle příběhu z pera Elmore Leonarda natočená plážová lupičská historka, která se nese přesně v tom flákačském a požitkářském duchu (Owen Wilson se pro tyto role narodil), na jaký jsme od Leonardových hrdinů zvyklí. Atmosféru pěkně dotváří nádherně nasnímané havajské exteriéry a povedené figurky obsazené známými hereckými tvářemi (samozřejmě všem vévodí suverenní Freeman v roli netradičního soudce). Herci si natáčení museli neskutečně užít - i mně by podobná dovolená rozhodně náladu nezkazila :-) 70%(20.8.2008)

• RAiken

Debilnější scénář, aby člověk pohledal. Kupodivu na něj skočilo i takové herecké eso jako Morgan Freeman, i když jeho scénáristy promyšlená role je ze všech rolí vskutku nejdementnější. Jedinou pohnůtkou, proč takové sympatické herecké sexteto přijalo tuhle roztomilou hovadinku je pravděpodobně ta, která přiláká i vás. A to ocitnout se alespoň na chvíli na slunné pláži a více než sympatickém ostrůvku Havaji, který má co nabídnout pro každého. Veškerá zábava tak díky scénáři brzy vezme za své, asi jako když se sami přiřítíte na krásnou písečnou pláž, užíváte si první minuty v hebkém písku, začínáte se opalovat, pomalu relaxujete a stejně tak pomalu, ale jistě se začínáte nudit. Jedinou světlou chvilkou na takové pláži je pouze pozorování tak nádherných slečen, jakou je v tomto případě úžasně vypadající Sara Foster, s kterou by stálo za to se v písku pěkně poválet. Aloha...(7.5.2007)

• JUWA

Gary Sinise a Morgan Freeman zase dokazujú že sú prvotriedni herci.Ale ako je možné,že prijali úlohu v takejto kravine ? Celý film by sa dal opísať takto:záber na chlapčenský úsmev Owena Wilsona,záber na krásnu Sarah Foster,záber na namachrovaných surfistov,záber na Havajské ostrovy...a to je všetko! Komédia bez jediného vtipného momentu,ktorá sa chce v ,,šokujúcom,,závere tváriť inteligentne,ale divákovi je pointa úplne ukradnutá,pretože film sa ani nesnaží navodiť dojem,že v ňom aj o niečo ide.Účasť toľkých hereckých hviezd je mi záhadou.(3.8.2008)