Velká rána

Veľký podraz

Krimi / Thriller / Komedie

USA, 2004, 88 min

• Olík

Někdo jsou věci přesně takové, jak vypadají!!! Frajerský zlodějíček jeho femme fatale a jedna velká akce. Z prvotřídního obsazení udělal prázdný scénář a nevyužití některých postav (především Ch.Sheen) celkem nudné pokoukání – Owen Wilson je jedním z mých oblíbenců, ale tohle je jeden z jeho nejslabších filmů.(24.1.2011)

Ještě než jsem stačil dát nohu přes nohu a nasadit brindák už se povalovala nahá na lehátku. Následovala ta nejpřitažlivější promenáda po pláži, jakou jsem kdy viděl, a to v bikinách zářících svou žlutí tak, že moje tyčinky a čípky spolu začaly hrát mikádo. Potom se bez varování svlíkla za křovím a hupsnula do vln ozářených zapadajícím Sluncem, jakoby se snad vůbec nezajímala o můj vaskulární systém. To byla ovšem teprve rozcvička, protože následoval plavecký výcvik v bílém kostýmku, lekce kterak nosit tílko bez podprdy, aniž byste si všimli, jakou barvu to tílko má, a one-woman show v modrém ručníku, který kdybych získal jako suvenýr, vzal bych si ho za ženu a měl s ním děti. Očividně to ale nestačilo, čili na řadu přišly další bikinky, tentokrát oranžovější než Paroubkova šála a stejně tak oranžový nakupovací kompletek, se kterým kdybych spatřil podobný výstavní kus v Albertu, musel bych i s košíkem aspoň na půl hoďky zajet do mrazáku. Naděje na první nadechnutí mi svitla zhruba ve dvou třetinách filmu, kdy na sebe natáhla upnuté rifle; no jo, jenže to by v nich nesměla stát zadkem ke kameře... A tak sesunut pod křeslem v toužebných bolestech jsem už jen z posledních sil vnímal grandiózní závěr, kdy na své tělo připomínající všeobecně známý výklad ráje navlékla modravé šaty s výstřihem dělajícím z nich v podstatě jen dva závěsy volající po rozhrnutí... Sáro Fosterová - buď mou!(11.1.2013)

Musím se přiznat, že u tohoto filmu si opravdu nevím rady ... Už když jsem tento film viděla poprvé, nevěděla jsem, co si o něm mám myslet. Owen je samozřejmě vynikající, ale to samozřejmě nijak neovlivňuje to, jestli se mi film ve finále líbí nebo ne ... Celkově je herecké obsazení velmi dobré, i když jsem si na Saru Foster prostě nedokázala zvyknout. Nejen, že mi její role přišla šíleně nesympatická, ale taky mi tam absolutně seděla. Nevím proč, její výkon byl úžasný a herečka to taky není špatná ... Film měl na mě celkově působil až příliš pohádkově, příliš nereálně, i když rozuzlení bylo skvělé ... Opravdu nevím, jak mám tento film hodnotit. Herecky i dějově bych film s klidem ohodnotila čtyřma hvězdičkama, ale protože to bylo až moc pohádkové, umělé a na můj vkus až "nechutně" romantické, tak bych filmu dala sotva tři hvězdičky ... Je to prostě někde uprostřed, jenže nevím, jestli se mi ten film spíš líbil, nebo naopak nelíbil ...(2.12.2014)

• Anderton

Niektoré filmy je najlepšie komentovať 5 minút po ich skončení, pretože tak rýchlo vyšumia z hlavy, že neskôr už ani neviete, že ste niečo videli. Podobný prípad (atmosféra a nevyužitý potenciál prostredia a hereckých megahviezd), ako Rattnerovo Po západe, či ako sa to volalo. Dúfam, že sa aspoň pri natáčaní všetci dobre bavili.(11.1.2013)

• Tommassi3

"Jedna z těch nešťastnejch holek, co letěj na gaunery a kriminálníky.." - "Chudinka !!" ;) Smažák nežeru, ale všem ostatním a hlavně Malarkeyovi přeju dobrou chuť.. Spousta tu více, tu méně vtipných mouder a známých ksichtů v luxusně nefunkčním filmu.. Což vypadá o to nešťastněji, když si jeden uvědomí, že jde o adaptaci jedné z dalších novel výborného Elmorea Leonarda..(8.1.2016)