poster

King Kong no gjakušú

 • Japonsko

  キングコングの逆襲

 • Japonsko

  Kingu Kongu no gyakushû

 • USA

  King Kong Escapes

 • anglický

  King Kong's Counterattack

  (neoficiální název)
 • anglický

  King Kong Strikes Again

  (neoficiální název)
 • anglický

  The Revenge of King Kong

  (neoficiální název)
 • Austrálie

  King Kong Escapes

 • Velká Británie

  King Kong Escapes

Sci-Fi / Dobrodružný

Japonsko / USA, 1967, 104 min

Režie:

Iširó Honda

Hudba:

Akira Ifukube

Producenti:

Tomojuki Tanaka
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  ***

  KING KONG ESCAPES__Víte, jak zklidníte nadrženého King Konga? Prostě ho pěkně poprosíte. Jinými slovy, Kong opět útočí a opět pod vedením Ishiró Hondy!! Ne, ani zdaleka to není taková pecka, jako jeho předchozí KING KONG vs GODZILLA, má spoustu hluchých míst, ale i tak se zde dají vyzobat pěkné filmové nuggety. Děj začíná na severním pólu, kde zlý profesor Who sestrojí MECHA-KONGA, ocelového robota velikosti a podoby King Konga, za účelem těžby vzácných drahokamů. MechaKong se ale, opásán bombami, které hází do ledové krusty, aby se dostal k vytouženým nerostům, na nic se nezmůže. Mezitím u ostrova kdesi v Pacifiku zakotví válečná ponorka, z níž vyletí vznášedlo (všechno roztomilé modýlky), které - s osazenstvem dvou velitelů a jedné poručnice jménem Susan - vletí do ostrovní džungle. Zatímco pánové jdou na průzkum terénu, dáma zůstane u vznášedla. Kde nic, tu nic, objeví se pravěký ještěr (herec v ještěřím kostýmu), Susan začne ječet a probudí tak v nedaleké jeskyni Konga. Ten si na ještěra došlápne a začíná souboj. Kdyby vás zajímalo, jak takový ještěr bojuje, nuže: vyskočí a oběma nohama ve vzduchu kopne Konga do břicha, který udělá kotoul vzad. To se opakuje asi třikrát, až se Kong nasere, nasadí ještěrovi kravatu a přesně mířenými pěsťovkami na žaludek vyřadí protivníka z provozu. Mezitím naši hrdinové prchají z ostrova, cestou zpět k ponorce nad mořem je napadne jakýsi mořský had, Kong opět přispěchá na pomoc, hada zrube a následně přileze k ponorce, ve kterém se zatím ukryla Susan, do které se beznadějně zamiloval. Nadržený Kong třese ponorkou, buší do ní pěstí a znemožňuje tak ponorce odplout. Susan vyleze z ponorky a slovy "Kong, please dont shake the ship. I sleep and i eat on this ship." Konga přesvědčí. Ponorka odpluje, Susan s kolegy zvěstuje celému světu, že objevili Konga a profesor Who se rozhodne opici unést, aby mu pomohla vytěžit drahokamy. K zulíbání roztomilými vrtulníčky bombarduje Konga éterovými bombami, těmi ho uspí, naloží na loď a odveze na sev.pól. Zároveň také unese Susan, která se zrovna vrací na Kongův ostrov. Kong, ovládaný jakýmisi anténkami, naraženými na kebuli, hrabe v ledu jak vzteklej, hledá drahokamy, ale poté, co spatří unesenou Susan, vzbouří se, prolomí mříže a utíká polární krajinou pryč, směr Tokyo (proč zrovna tam, to netuším), kde na něj armáda útočí modýlkami tanků. Who tam za ním doveze MechaKonga a závěrečný souboj může vypuknout. K tomu se ještě přimotá Susan, která se svými unesenými kolegy mezitím utekla ze spárů šíleného profesora, přiběhne za Kongem a se slovy: "Calm down, Kong. We´re your friends!" se nechá dobrovolně čapnout do jeho tlapy, to vše za úžasu přihlížejících vojáků ("Není šílená?" - "Není, je v pořádku.Kong byl na ní vždycky něžný."). Opice se Susan v tlapě, společně s Mecháčem, šplhají na místní televizní věž, na které dojde k zuřivému souboji, ve kterém taková pěkná rána po hlavě vyrvaným zábradlím je to nejmenší. Co myslíte, kdo vyhraje?(27.9.2006)

 • kaylin
  ****

  Ishirô Honda se možná stal v kaiju žánru postupně příliš velkým suverénem, opakoval se a na pořádné triky trochu kašlal, ale v případě snímku „Kingu Kongu no gyakushu“ se mu alespoň podařilo vytvořit výborný akční film, kde vám nebudou postavy ukradené a na který se dá dobře dívat. Pořád se něco děje a vaše pozornost zůstane připoutána k filmu, i k tomu divnému King Kongovi, který se prostě nepovedl.(7.12.2014)

 • mrclTV
  odpad!

  King Kong Escapes nemohol vytvoriť niekto súdny. Ja tomu neverím...Tento vlak ma minul, a nielen to, on snáď ide úplne opačným smerom, ako by som to čakal...Nedá sa povedať, že by išlo aspoň o nejakú formu "guilty pleasure", lebo pozeranie tohto tu, nie je žiadne "pleasure". Dúfam, že som našiel dno japonských monster filmov.(26.10.2016)

 • ledzepfan
  ***

  Potenciál to má, je to relativně zábavné, ale japonský Kong vypadá prostě jako by byl 20let na cracku, ti američtí hrdinové jsou sympatičtí jako dřevěný kolík v řiti a finální souboj dvou Kongů rozhodně není tak parádní jak ho divák celý film očekává..... Chtělo to méně vatoidního děje a více zábavnějších fightů-jinak je to takový nevýrazný průměr subžánru.(11.3.2014)

 • ARI50
  **

  Robotickej King Kong mi přišel realnější jak ten živí , ale zajímavá podívaná , efekty na bodu mrazu ale snaha na film v té době rozhodně byla velká, jak souboje s dinosaurem tak následně i souboj v moři, uspáni King Konga pomocí vrtulníku zajímavá podívaná.(17.11.2016)