Ultraman Leo

• Japonsko Urutoraman Reo (více)

Ultraman Leo přilétá na Zemi z mimozemského světa Nebula M77 a bere na sebe lidskou podobu mladého Gena Ótoriho. Jeho úkolem je svět lidí ochraňovat, a nahradit v této roli Ultrasevena, který byl vážně zraněn v souboji s mimozemšťanem z planety Magma a jeho dvěma monstrózními mazlíčky. Ultraseven se kvůli svému zranění nemůže proměnit do své skutečné podoby, a je nucen zůstat v té lidské. Leo proto zůstává na Zemi a ve své lidské podobě se přidává k jednotce MAC (Monster Attack Crew), která je pod vedením Dana Morobošiho, tedy lidského hostitele Ultrasevena. Gen s Danem intenzivně trénuje, aby mohl coby Ultraman Leo plně zastoupit svého předchůdce v roli ochránce Země a jejích obyvatel – lidí. (Israha)

Israha

V pořadí sedmá z tzv. "Ultra Series", která byla natočena, a jedenáctá, kterou jsem shlédl, by se dala jedním slovem označit jako rozporuplná. Po předešlém Ultramanovi Taro, který osciloval mezi roztomile přihlouplou zábavou pro nejmenší a nekoukatelně infantilní trapností, se Leo vrací k temnějšímu a vážnějšímu duchu, což mu sluší. Monstra a mimozemšťané viditelně působí škody na majetku i lidských životech (a v podstatě žádná z postav není chráněna), lidské postavy řeší těžké životní situace, a sám Ultraman Leo coby hlavní protagonista má daleko do nějakého dokonalého sluníčkového superhrdiny, toto vše jsou výrazné klady. Baví mě také vzhled a wrestlingem inspirovaný bojový styl tohoto Ultramana, který pro nějakou ukopnutou hlavu nebo rozpůlený trup nepřátelského kaiju nejde daleko. Dějově jsou však epizody i na svou 25minutovou stopáž často VELMI řídké (inspirace už zjevně chyběla), a prvních cca 10-15 a posledních cca 10 dílů jsou doslova učebnicovou ukázkou epizodní repetitivnosti. Za pochvalu nestojí ani levné a nezapamatováníhodné kostýmy monster (zejména v druhé půlce seriálu). Bylo zde zkrátka vidět, že Ultramanům v éře Showa už docházel dech a několikaletá pauza před následující řadou to jasně potvrdila. Celkově vzato solidní, ale nikterak převratný Ultraman, který sice vyčnívá svou stylizací, ale nikoliv vysokou úrovní. ()